Trekking Sevenlerin Tanışma Platformu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 486
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 219,525

Hangi sıklıkla Doğa da olabiliyorsunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    450

Etiketler
Ynt: Trekking Sevenlerin Tanışma Platformu

Merhaba arkadaşlar, ben Mayıs ayında Likya yolunu yürümek istiyorum şayet yanıma bu arzuda olan arkadaş bulursam.

Mayıs mı.? Çok sıcak olacaktır. Su kaynakları kurumuş olma ihtimali var.

Mayıs geç bir tarih, su sıkıntısı yaşayabilirsiniz hatta yürümek eziyet halinede gelebilir... tabii gündüz yerine gece yürümeyi tercih etmezseniz :smiley:

Merhabalar Arkadaslar ben kastan araniza katildim...acaba baska kastan uye var midir merak ta etmedim degil... ismim zeynep ve yeni yeni trekking sevelerin arasina girdim kasta olmam sebebiyle bu sene likya yolunu arsinlayip duracagim hatta 2 3 parkuru bitirdik bile...... surekli sorularim olacaktir diye dusundugum icin de hemen uye olayim dedim

umarim herkes keyiflidir ve mumkun oldugunca dogadadir ...

Saygilar hormetler sevgiler....hepsi hepsi//

Hoşgeldin Zeynep.

Kaş'ta ikamet eden üyelerimiz var mı bilmiyorum ama Antalya da epey Gezenbilir fanatiği var.
;D

harikaymis ozaman belkide karsilasiriz bilem....harika ozaman ben memnun oldum cevap veren vermeyen herkesle tanistigima...bir kac sorum vardir onlarida ilgili basliklara yazdim..ayakkabi ariorumda...yardimic olursaniz cok sevinecegim...

tesekkur etttim iyi gunler de diledim ...hehe

ZepKo' Alıntı:
Merhabalar Arkadaslar ben kastan araniza katildim...acaba baska kastan uye var midir merak ta etmedim degil... ismim zeynep ve yeni yeni trekking sevelerin arasina girdim kasta olmam sebebiyle bu sene likya yolunu arsinlayip duracagim hatta 2 3 parkuru bitirdik bile...... surekli sorularim olacaktir diye dusundugum icin de hemen uye olayim dedim

Kaş ta değilse bile Kemer de epey var :smiley: ben de antalyalıyım ama Üniversite nedeniyle İstanbuldayım ...

Zeynep merhaba, hoşgeldin ailemize...Geçen yıl çok güzel Antalya faaliyetleri gerçekleştirdik, bu yılda gelmeyi planlıyoruz, umarım orada bize katılabilirsin, görüşmek dileğiyle, sevgiler..

Ceranus - Zerrin yiğiter

ZepKo' Alıntı:

merhaba ugur yildiz kayseriden, dogayi tabiati dagi tasi seviyorum...

Bu etkinlikler neden hep ankara dolaylarında oluyor , İstanbul bölgesinde de doğa yürüyüşü istiyoruz :D

Ben Onur. İnternet'te uzun yol yürüyüşleri ile ilgili bilgi ararken bu site ile karşılaştım. Herkese selamlar.

Melih KARA . İstanbulda yaşıyorum 18 yaşındayım ve doğa sporlarına ilgim var. Henüz 15 yaşındayken bir akranımla beraber interrail deneyimi yaşadım. Uzun zamandır gezenbilir'de dolanıyorum. Ancak Trekking bölümüne gelmeye anca fırsatım oldu :smiley:
İstanbul yakınlarında yapılan aktiviteler ve tavsiye edilebilecek parkurları öğrenmek isterim.

Herkesin yolu açık olsun :smiley:

Merhaba.Epeydir 'ben geldim' diyen olmamış :smiley:
Adım Ersin.32 yaşındayım.Maalesef İstanbul'da yaşıyorum.

Doğaya olan ilgim aslında hayatı kavrayabildiğim andan beridir vardır.Küçüklükte doğup büyüdüğüm semtimin tepesinde bulunan dağa bakıp bakıp 'acaba orada ne var' diye ilgimi çekip,tüm mahallenin haylaz çocuklarını toplayıp yolda rastladığımız ilginçlikler ve hazırlıksız oluşumuzla susuzlukla imtihan olduğumuz gün ile başlar trekkinge ilgim.Lakin başta belirttiğim maalesefle başlayan yaşama alanımız,şehrin koşuşturması ve farkında olmadan hiç yere dert ettiğim şu hayatın peşinden koştukça yoran yıpratan,sürekli şikayet ettiren bünyemin değerini geç farkına varabildim.Birşeylerin yolunda gitmediği anda,küçüklüğümden beridir ilgimi çeken ve ruhuma en iyi hitab eden eylemin doğa olduğu kanısına vararak daha bir hızlı adım atmaya karar verdim.

Eğitim sistemimizin yerle bir olan alt yapısı nedeniyle bize doğa 'piknik alanı' olarak tanıtıldı hep.Ormana gidilir,yanında getirdiğin beslenbe çantası çıkarılır yiyip içilir ve dönüş yapılır. Ardında bıraktığın kirlettiğin izler öylece kalır.Yaklaşık 20 yıl geçti ama ben halen okul gezimde piknik alanında bıraktığımız o kirliliği halen unutamadım.Kimse bize doğaya çıkın,doğayı koruyun sevin demedi.Eğitimcilerde bu sistematik hayat içinde farkında değildi.Keza sosyal çevrelerde.

Yollar yolculuklar hep çekici olmuştur bende.Tatilimde hiç birşey yapamasam,biner bir trene Anadolu'ya yola koyulur,o dağlar arasından geçerken yemekli vagonda birşeyler içmenin bile beni bir kaç günlüğüne yeniden yarattığını hissederdim.Çünki o an kendinizle başbaşa ve sizin bakışınızla düşüncenizin tek entegreli olacağı yerdir doğa.Şehirde bir romana,bir müziğe kapıldığınız an düşlerinizin arasına ansızın giren bir korna sesi herşeyi yok edip gitmeye yeterlidir.Bu nedenle bir pencere kenarında bile doğaya bakmak yeterlidir kendimce.

Şimdilerde ise herkes sahil kıyıları,deniz kum,partili yaz akşamları için tatil planları kurmakta.Hazırcı tüketen,sadece ruhunun inceliklerine farkına varamayan insan topluluklarının aylar öncesi tatil otellerine rezarvasyon yaptırmaları bile beni bu şehirci 'tatil mantığı'ndan hızla uzaklaşmam gerektiğini inandırmıştır.Evet şimdi bende bir rezarvasyon yaptım.Yer doğa.Odamın dip köşesinde yerde 'hadi gidelim' dercesine bana bakan kamp çantam ve tam karşısında dolabımın en üstünde duran yürüyüş ayakkabılarımın arasında bekiyorum o güzel anın yaklaşmasını.

Tüm doğa dostlarına selamlarımla...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR