Trekking Grupları (Marmara)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 110
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 96,963
Ynt: Trekking Grupları (Marmara)

arkadaşlar hekese iyigünler .Bu sabah Aydos tepe mi dağmı her ne ise ona yakın kiptaşın ve özel kuruluşların.2 katlı evleri var etrafları örülü tabiiki.Son 2 senedir buraya yakın bir yere bende taşındım.Pendiğe bağlı ama yukarıdan Yakacığa daha yakın.Her ne ise bazen sabahları evden erken cıkarak (gün doğma zmanı gibi) buraları yürürüm daha işgal edilmemiş bir tepe var oraya kadar cıkar dolanır inerim.etraf ufak tefek calılıklarla örtülü pek büyük agaç yok.Koca yemiş tarzının ufakları var.tek normal ve meyve veren bir ağac vardı AHLAT diye bilinir genellikle bizde yabani armut manasında yöresel olarak şekok denir.Cins armut ile aşılanır ve iyi de oluyor.kısaca NE DESEM bilemiyorum ne ayı ne öküz nede başka bir şey bunu yapamaz.Ağacı kökünden kesmişler ufak dallarıda oraya atmışlar gövde leri ve kalın dallarıda götürmüşler.YAZIK ne kadar işine yarayacak be karektersiz adi yaratık.Ben meyvesine uzanmak için yaprağı kopar diye zorlamadım adinin biri gelip kökünden kesiyor.Belliki gece yada dün kesilmiş dallar daha dipdiri yapraklar ile doluydu.Yakın daki sitenin güvenliği duyacak vede fark edecek bir mesagede dir .olsaya neye yarar.Herkes neme lazım havasın da olursa daha cok tek kalmış ağaciar cok dişi kalmiş canavarlara karşı duramayacaklar.Üzülerek bunu belirttim umarım sizi yormadım.

Etiketler

gecenler de o ağacın meyvelerini cekmiştim bulursam paylaşacağım.selam ve saygı ile

bu ara bana biraz musade ediniz .ve inşaallah diyeyim.selamlar.

Merhabalar,

Istanbul'dan Ozcan

Iki yildir tracking yapiyorum ve gördugum bazi eksiklikler var.
Bir cok tracking rotalarıni yayinlayan kitap var ama yol ve ulasim tarifleri çok aciklayici degil.

Bu nedenle gittigim yuruyus parkurlarını GPS ile kaydedip, izlekleri temizleyerek yeni rotalarını cikartiyorum. Bunula birlikle bir çok açıklamakayı da kaydediyorum not defterime gidilen yerler ile ilgili.

Bu bilgileri ulkemize gelen bir cok yabancı turist kullanabilir ve/veya yeni baslayanlar icin iyi bir rehber olur diye dusunmustum.
100 rotaya ulasinca bir kitap ve ekinde bir rota CD'si sunmayı dusunuyorum bedelsiz olarak.

Faydali olacagini umarim.

ben her hafta sonu şiledeyim ,herkes biri organize etsin diye bir birine bakıyor,şile tarafında yürüyüş düşünen varsa elimden geldiği kadar yardımcı olurum.organize olalablirsek sizleri misafir etmekten mutlu olurum.

Eğitimdeki resimler çok komikti ellerim "teslim oldum" der gibi yukarda durdu. Resimlere baktıkça gülmekten çatlıyoruz.

DSC00701

DSC00684

herkese selamlar bizim bu forum mu topik mi her nemenem ise çok sessiz ve sönük geciyor.Sn.Ali bey dünya küçük bir yolumuz şileye düşerse ararız teşekürler

ben sofular köyündeyim,daha şileye gitmeden sahilde hafta sonları (c.tesi akşam,pazargündüz)acil bir işim olmazsa köyde oluyorum ,yolunuz düşerse bekleriz.0532 471 36 00.

kim bu poker d....sı her yere sallamış alakasız kumar zımbırtısını.yetkili arkadaş bari zamanında sil se.iyi olur.

slm nasılsınız arkadaslar...bende yenı katılımcıyım,sıteyede yenı uye oldum...sıtenın bence mısyonu cok guzel moderator arkadaslara tsk etmek ısterım..ama dıkkatımı teken tek sey marmara veya ıstanbul dan katılımcı ve tur ların azlıgı oldu..umarım yanlıs yerlere bakmısımdır:smiley:)

sayet org. var ıse katılmak ısterım....

merhaba arkadaşlar ben yusuf..istanbulda oturuyorum ve bir doğa yürüyüşü yapmak istiyorum daha doğrusu bu işe bir noktadan başlamak istiyorum doğayı seven biriyim..bu bahar ayında doğayla içiçe olmak istiyorum..bana bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar arıyorum...mesajlarınızı sabırsızlıkla bekliyorummm..saygılarımla...omerta_2000@hotmail.com mailde atabilirsiniz...

sehzade' Alıntı:
merhaba arkadaşlar ben yusuf..istanbulda oturuyorum ve bir doğa yürüyüşü yapmak istiyorum daha doğrusu bu işe bir noktadan başlamak istiyorum doğayı seven biriyim..bu bahar ayında doğayla içiçe olmak istiyorum..bana bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar arıyorum...mesajlarınızı sabırsızlıkla bekliyorummm..saygılarımla...omerta_2000@hotmail.com mailde atabilirsiniz...

herhangi bir kulüp faaliyeti ile başlayabilirsiniz. tabi buradaki etkinlikleri de takip edebilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR