Trekking Ayakkabı Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alislndmr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 47,549

alislndmr

Yeni Üye
Arkadaşlar trekking'e yeni başladım diyebilirim.Günübirlik gezilerde ve gündelik hayatta kullanabileceğim bir ayakkabı arıyorum.
125-175 arası bütçeme uygun,beni idare edebilecek bir ayakkabı olursa çok iyi olur.4 adet kendim buldum fakat bunların dışında önerileriniz varsa söylerseniz sevinirim.

http://www.spxshop.com/?urun-32687-ARCHEON-MID-WTPF.html

http://www.adrenalinoutdoor.com/Lafuma-Argentera-Climactive-Su-Gecirmez-Nefes-Alabilir-Trekking-Ayakkabisi_14091.html#0

http://www.decathlon.com.tr/Forclaz-500-Erkek-Doga-Yuruyusu-Botu,PR-36487.html

http://www.deichmann.com/TR/tr/shop/spor/spor-ayakkabilar/00015001131624/Bot.prod?r=5&c=3&filter_brand=all&filter_padding=all&orderby=topseller&st=PRODUCT&filter_cat=spor/spor-ayakkabilar/spor-ayakkabilar-yuruyus

Etiketler
Ynt: Trekking Ayakkabı Tavsiyesi

http://www.sporpasaji.com/?urun-30-trekking-bot-head-521-high-tr

fıyatına gore fazlasıyla kalıtelı bır urun.suan kampanyada.su gecırmez kesınlıkle tavsıye ederım.bu fıyat bedava.

Online alışveriş pek yapmadım.Bu gösterdiğim modelleri ankara'da elden bulabildim zaten.Ayın 12sinde ayakkabı almayı düşünüyorum.Eğer bunu sipariş verir isem aynı numara mı seçmeliyim?
Birde kargo eve değil de kargo firmasının semtteki temsilcileğine gelebilme durumu var mı?Evde pek olmadığım için kargoyu almam sıkıntı olabilir.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

telefon acıp gokhan bey veya engın beyden dırek sıparıs verebılırsın odemeyı banka havalesıyle yapabılırsın.kargoyu ıstedıgın yere yollayabılırler.aynı numara sıparıs verebılırsın.uymadıgı takdırde gerı degısım yaparlar.bır cok markanın (head de dahıl) turkıye dıstırubutorudur.o yuzden uygun fıyatlar zaten.dırek 1. elden alıyorsun..

Hocam yardımınız için çok teşekkür ediyorum son olarak aynı yerde satılan http://www.sporpasaji.com/?urun-12-head-612-high-tr modeli de dikkatimi çekti.Açıkçası rengi çok hoşuma gitti fakat kalite açısından baktığımızda 10 tl daha fazla vermeme değer mi?

bununda fıyatı oldukca dusukmus.yenı gordum bende.aralarındakı farkları bılmıyorum acıkcası ama gokhan beyden ogrenebılırsınız.gezenbılır vasıtasıyla aradıgınızı soyleyın..

Arkadaşlar ayakkabı elime geçti.İlk izlenimim özellikle dayanıklılık konusunda bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum.612 TR ile 521 TR modelleri arasındaki temel fark 612 HİGH TR 10000 delikli,521 TR 8000 delikli yani 612 HİGH TR de terleme olasılığınız daha az.İlk kez dün giydim hava 20 derece civaraydı ve uzunca bir yürüyüş yaptıktan sonra az da olsa terledi.Henüz bir şeyler demek için erken olsa da rahat olduğunu da söyleyebilirim.Zamanla diğer gözlemlerimi de yazarım.Gökhan beyi(Spor pasajı elemanı) ararsanız fazlasıyla yardımcı oluyor.Bunun dışında sormak istedikleriniz var ise yanıtlayabilirim.

Doğa yürüyüşü için pek çok ayakkabı var.

Goro-tex, Event, Novadry gibi su geçirmezlik, Vibram gibi taban teknolojilerine sahip olan çok kaliteli ayakkabılar…

Ama o oranda da yüksek fiyatlı ayakkabılar.

Ben sizlere bu kategoride olmayan, ancak kaliteli bir ayakkabı öneriyorum. Scooter’ın Trek serisi botları.

Bu botlardan bir çiftini 2 yıldır kullanıyorum. Likya Yolunu bunlarla yürüdüm. Ortalama her hafta 50 km doğa yürüyüşü yaptım. Ancak yeni parçalandılar.

Kendi kullandığım malzemelere ilişkin değerlendirmelere www.dogayakacis.wordpress.com adresinde ''Malzeme Analizi'' bölümünde yer veriyorum. Meraklı arkadaşlara duyurulur.

Scooter, botlarda Watertight diye isimlendirdiği bir su geçirmezlik teknolojisi kullanıyor. Suya oldukça dayanıklı. Doğrudan suya girmedikçe, yağmur vs. su geçirmiyor. Nefes alabilme özelliği var.

Çok rahat, Taban sertliği ve tutuculuğu çok iyi. Üstelikte çok da dayanıklı.

Şu an Scooter’ın sitesinde fiyatı 137 TL. Ben 90 Tl na almıştım.

Çok memnun kaldığım bir ayakkabı oldu.

Düşük bütçe ile iyi bir ayakkabı arayan arkadaşlara öneririm.

Scooter ayakkabi 19903d

kanyon yürüyüşü için ayakkabı önerisi istiyorum. su içerisinde, kayalık, taşlık, kaygan zeminlere uygun bir ayakkabı. geçen yıl yanlış ayakkabı seçimi yapmış ve ayak tabanlarımız şişmişti.

Arkadaşlar trekking'e yeni başladım diyebilirim.Günübirlik gezilerde ve gündelik hayatta kullanabileceğim bir ayakkabı arıyorum.
125-175 arası bütçeme uygun,beni idare edebilecek bir ayakkabı olursa çok iyi olur.4 adet kendim buldum fakat bunların dışında önerileriniz varsa söylerseniz sevinirim.

spxshop.com

Adrenalin Outdoor, Dalış, Bisiklet, Kayak, Yüzme

Türkiye'nin En Büyük Spor Giyim ve Malzeme Mağazası - Decathlon

http://www.deichmann.com/TR/tr/shop...por/spor-ayakkabilar/spor-ayakkabilar-yuruyus
Ayakkabıyı aldınız mı bilmiyorum, ama trekingk'e yeni başlayan ınsanın en kılasik sorusu olduğu için hatırlatmak isterim. Ayakkabı, bu sporun en önemli ekipmanıdır. Fiyat ve kalite olarak sakın taviz vermeyin... scarpa tek ve rakıpsiz markadır. Renk seçimi vb. gibi şeyler trekıng de değil, günlük kullanım için en son seçenek olmalı. 20 senedir yürüyüş ve dağcılık yaparım. 10 senedir scarpa marka ayakkabı kullanıyorum ve hala sapasağlam. farklı faalıyetler ıcın aynı markanın değişik ayakkabılarını da kullanıyorum.. Ayakkabıyı tek bir magazaya gidip, çorap satınalır gibi almayın, kesinlikle kalın corapla ve defalarca deneyerek alın.. kolay gelsin..

spxshop.com

Adrenalin Outdoor, Dalış, Bisiklet, Kayak, Yüzme

Türkiye'nin En Büyük Spor Giyim ve Malzeme Mağazası - Decathlon

http://www.deichmann.com/TR/tr/shop...por/spor-ayakkabilar/spor-ayakkabilar-yuruyus
Ayakkabıyı aldınız mı bilmiyorum, ama trekingk'e yeni başlayan ınsanın en kılasik sorusu olduğu için hatırlatmak isterim. Ayakkabı, bu sporun en önemli ekipmanıdır. Fiyat ve kalite olarak sakın taviz vermeyin... scarpa tek ve rakıpsiz markadır. Renk seçimi vb. gibi şeyler trekıng de değil, günlük kullanım için en son seçenek olmalı. 20 senedir yürüyüş ve dağcılık yaparım. 10 senedir scarpa marka ayakkabı kullanıyorum ve hala sapasağlam. farklı faalıyetler ıcın aynı markanın değişik ayakkabılarını da kullanıyorum.. Ayakkabıyı tek bir magazaya gidip, çorap satınalır gibi almayın, kesinlikle kalın corapla ve defalarca deneyerek alın.. kolay gelsin.. Özel olarak model tavsiyesi etmeyeceğim bu yanıltıcı olur..!

Ayakkabıyı aldınız mı bilmiyorum, ama trekingk'e yeni başlayan ınsanın en kılasik sorusu olduğu için hatırlatmak isterim. Ayakkabı, bu sporun en önemli ekipmanıdır. Fiyat ve kalite olarak sakın taviz vermeyin... scarpa tek ve rakıpsiz markadır. Renk seçimi vb. gibi şeyler trekıng de değil, günlük kullanım için en son seçenek olmalı. 20 senedir yürüyüş ve dağcılık yaparım. 10 senedir scarpa marka ayakkabı kullanıyorum ve hala sapasağlam. farklı faalıyetler ıcın aynı markanın değişik ayakkabılarını da kullanıyorum.. Ayakkabıyı tek bir magazaya gidip, çorap satınalır gibi almayın, kesinlikle kalın corapla ve defalarca deneyerek alın.. kolay gelsin..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri