Transporter ile Türkiye - Yunanistan - İtalya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Boğaç Erkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 144
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 76,264
Ynt: Transporter ile Türkiye - Yunanistan - İtalya

Ferhat Bey, bana zaten çok yardımcı oldunuz. Ben zaten Doğan Kitap için çeviri yapıyordum, gördüğüm kadarıyla Tarık Minkari'nin katibını Doğan Kitap yayınlamış. Bir ara editörümle konuşacağım. Teşekkürler.

Etiketler

Boğaç Bey ben japonya işini kitaplaştırdım. Bu sene mart ayında piyasaya Truva yayınlarından çıktı.

www.binboncukbinbayrak.com adresine gözatın biraz lütfen

Kitabımın adı. 'Pedalımın Altında Japonya'...yazmak kolaydı ama yayımlatma süreci meşakkatli bir iş...ben yazdıklarınızı zevkle okudum..kitap işinden de vazgeçmeyin derim ben...
Caner gürellier

Caner Bey, bir yayıncı ve bu türgezilere meraklı olan biri olarak kitabınızdan bihaber olmak utanmama neden oldu. Desteğiniz ve güzel sözleriniz için teşekkürler.

Kas'tan ekim 15 yola ciktik ve ayni gun Fethiye Katranci kampa geldik,sezon bitmis oldugundan kampta kimse yok 4 M.Karavan vardi ,devamli sicak su deniz fevkalade ve kampta 4 gun kaldik.Istanbul'a gitmege mecbur oldugumuzdan Denizli Pamukkale uzeri yola devam ettik,yol sahane devamli orman arasindan gectik.Pamukkaleye geldik,burada bir yalnislik yapip Karaahite gidip Tmemosis kampta kalacagimiza sehir icinde Pamukkale Motel kampinge girdik,fena olmamakla beraber,rahat da edemedik.Hafta sonunu orada gecirerek Nazilli-Balikesir uzeri Bursa Yalova tolumuza devam ettik, bilhassa Bursa sonrasi yalova taraflari hem yollar bozuk hemde yolda tamirat oldugundan,Istanbul'a gec vardik.Istanbulda kamp yok.Bakirkoy de dizel alirken orda gorevli bir kimse,bize bir akil vererek,parola ile Marina'ya grimemizi sagladi,fakat ertesi gunu bombamiz patladi ve Marina'dan kovulduk Nereye gidelim derken Ahirkapida 20 kadar Motokaravan Fenerin altinda park etmemis mi?Hemen bizde oraya tasindik,acik park yeri,fakat bekcili geceleyinde gece bekcileri geliyor,yalniz saat gece 1 den sonra kontrol yok,Istanbul be kadar sokak kadini ve onlarin musterileri varsa,burada toplanip Tayyip Erdogan Beyi n serefine gece sabah kadar arabalarda seks ve Mac yapiyorlar,Beylerinde Ankarada boynuzleri uzuyor.Orada ancak bir gece dayanabildik,zaten islerimizi de bitirmis oldugumdan 20 ekimde geldigimiz Istanbul'dan 22 gunu kacarcasina ver elini Edirne.Devam edecek

Ayni gunun oglen uzeri biraz gec olmasina ragmen,yola cikarak,tabii Luleburgaz'da kisa bir Lahmacun molasi verdikten sonra saat 19 sularinda Omur kampingimize geldik,hakikaten bir omur olan kampta devamli sicak su var,bir dus alip bir de kahve icince kendimize geldik,aksam biraz TV seyir edip erken yatarak,sabah erken yola ciktik,evvela Edirne Ford Servisine ugrayip sayin Tuzcular'dan bir motor kilifi,tabii ki hediye aldik,sag olsunlar M.Karavan kendi elleri ile takdilar,sonra Migros ve buyuk bir yol alis verisi,sebze meyva falan derken,o bizim rezillik hududa ve gumruge geldik her taraf toz duman pislik,sanki hudud kapisi degil de cop hane,neyse 3 dakikada cikis yapip zalim Bulga'a geldik.5 euro yol vinyet parasi ve 4 euro da dezenfekte istemez mi? Hani su nerede diye bozulunca,saka yapip su yok ama para vermek var dedi,utanmaz serefsiz millet ne yapalim bastik parayi ve Bulgaristana girdik,gelisimde bildigimden biraz ileride kadinlar yol kenarinda sahane meyva ve sebze satiyorlar,oradan da nevaleyi alip,yola koyulduk bir muddet gittikten sonra oto yola benzeyen bir yolda yoal kum dokmusler yol bitti,benciye girip yolu sorduk,20 km geri gidin eski yolu bulun oradan Sofya ya gidis var dediler.Yarin devam

Mecburi olarak 20 km kadar bir geri donus yaparak,eski yolu bulduk.Safya'ya kadar olan yol zaten bazen bozuk,bazen cok iyi oto yol,derken Sofyayi gectikten sonra yollar tamir olmus duzelmis,Sirp hududuna geldik,adamlar bir M.Karavan icine bakarak buyrun,iyi yolculuklar dilediler ve Sirp'a girmis olduk,ilk zaman yollar duzgun olmasina ragmen dar ve 2 serit oldugundan,Nis'e tuneller sonuna kadar yavas gitmek mecburiyeti var,Alecsinac,ta parali oto yol basliyor ve ver elini Belgrad,orayi gecisimiz saat 11/12 sularinda oldugundan tanha idi ve hemen yol sonu Novi-Sad yoluna girdik buradan oteye yollar iyi oldugundan Novi-Sad uzeri Subotica ve derken Macar hududu,biraz sigara varmi? Raki varmi? sorulari derken M.Karavan icine bakmak falan,hududu gectik.Ve 40 km. sonra bir hafta kalacagimiz Termal Kampinge geldik.Oh dunya varmis sahane kamping devamli termal sicak su 70 derece,duslar kaloriferli sicak,tam Avrupa kampi,fiat ise Turkiye'dan ucuz 9 euro=yani 17 YTL.Bizimkampcilarin kulaklari cinlasin,gelip kamp gorsunler,sonra da para istesinler.Burada kalmamiz bir hafta oldu,devamli termala girip ciktik,termal girisi ise kisi basi 2 euro,bizim termalciler ise adami soyarlar.Bir hafta bomba gibi dinlendikten sonra ver elini Avusturya,bir gun de orada Tuan nehri kenarinda Melk denilen yerde kaldik,ertesi gunu yola devam ile Wurzburg'a oto yol uzeri olan kampa geldik,adam da bu gun son olarak acigim,yarin kapatiyorum dedi,zaten havalarda bozmustu.Son gun kamptan ayrilarak Frankfurt uzeri yola ciktik ve KAR basladi,her taraf bembeyaz,bu ara Antalya'dan telefon gelmezmi?Buralar yaz oralarda ne isiniz var dediler,fakat yolcu yolunda gerek,devamla Goch'a geldik,Koln civari,burada da son gecemizi yatarak ve ertesi gunu yola cikip saat 12.00 de eve geldik ve boylece Nisan ayinda baslamis olan gezme mi desem,cingene hayati mi desem?Kampcilik mi desem, son bulmus oldu.Insallah seneye deyip noktalarken,okuyan ve basini agritmis oldugum kisilerden,ozur diler,selamlarla hosca kaliniz.

Sevgili Ercüment Bey, yazdıklarınızı zevkle takip ettim. Sanırım bütün yolculuklar aşağı yukarı hedeflenen şekilde tamamlandı ve bu başlık altında yazılan tüm seyahatler kazasız belasız sona ermiş oldu. Bakalım önümüzdeki sene neler olacak...

Ercümet Bey, nisandan kasıma 7-8 ay eder, yılın yarısından çoğunu karavanda geçirmiş oldunuz. Almanyada Kar var. İstanbul'da bile şu an üzerimde kısa kollu gömlek var. Birkaç bin km ötedeki coğrafyada herşey ne kadar farklı olabiliyor.

Boğaç Bey, bendeki kitaplara baktım. Doğan kitap dışında Milliyet yayınları, Homer kitabevi, Arion Yayınevi ve Boyut Yayın Grubu gibi yayınevleri var.

Benim gezi yazımın Macaristan bölümü de çıktı. Aşağıdaki gezenbilir topiğinden ulaşabilirsiniz.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=16845.0

Sayın fsirin,

Yalnızca Macaristan Gezi Notları için değil, diğerleri (Bozcaada, İskandinavya, Bulgaristan...) için de çok teşekkür ederiz. Hem özendiriyor, hem de yüreklendiriyorsunuz. Kaleminize, elinize, yüreğinize sağlık.

( 6000 kmlik Avrupa Gezisinin devamı olacak mı? Olacaksa, sabırsızlıkla bekliyoruz.)

Cavid Sezen

Çok teşekkürler Cavit Bey.

Bir aksaklık olmazsa yazının devamı olacak. Daha yazıda yolun yarısına bile gelemedim.

Selamlar
Ferhat Şirin

Galiba gitmek, yazmaktan daha kolay... Ben de bazen çok tembellik ediyorum. Bizim gezinin son birkaç gününü yazmam gerekiyor ama bir türlü elim gitmiyor. Ama kararlıyım, hepsini tamamlayacağım. En son Floransa'yı yazdım... www.bogacerkan.blogspot.com

Sayin Bogac ve Sirin;
Tesekkurler,bilmem bu kampcilikta ne var,bir nevi virus desek daha dogru,aylarca evimizi terk edip yollarda geziyoruz,yabanci memleketleri ziyaret ediyoruz,bilmedigimiz yemekleri yiyoruz,tanimadigimiz kimseler ile,bazen Tarzanca da olsa,konusuyoruz.Bazi kisiler a be adam neden evinde oturmazsin bazi kisiler ise,buldun bedava izin yapmayi gez bakalim diyorlar.Hangisi dogru kimse bilmez? Simdi sicak yuvamizda,kalorifer yaninda gezdigimiz yerlerin resimlerine bakiyoruz,kendimizi eglendiriyoruz,son gezimiz yeni M.Karavan ile Nisan'da baslamis ve Ekim sonu noktalanmistir. 14 bin km yol yaptik,sag salim kazasiz evimize geldik.Butun kis burada dinlenip Nisani mi bekleyelim,yoksa bu ay sonu Ispanya/Marokko(Fas) taraflarina gidip kisi orada da mi gecirelim diye bir tereddut var icimizde,neyse daha M.Karavani bosaltamadik,temizliyemedik.Evvela bunlari yapalim,gerisi hayirli olsun Herkeze cok selamlar ve tekrar tesekkurler.

Gerçekten Öyle; gitmek, yazmaktan daha kolay Boğaç Bey,
Günlerle sayılı olarak yaptığımız gezi haftalarlarca hatta aylarce yazılabiliyor.
Bazen benim de elim gitmiyor ama yazınızı okuduk, devamı nerede? gibi mesajlar alınca daha bir gayret geliyor.
Floransa bölümünüzü de dün okumuştum. İlgiyle takip ediyor ve yazınızın devamını bekliyoruz.
Selamlar
Ferhat

Gecen sene Ekim ayi sonu Turkiye donusu,anilarimizi yazip bazi arkadaslar ile diyalog kurmustuk.Zaman ne cabuk gecti,insan anlamiyor.Nisan ortasi kislik uykusundan
kaldirdigiz M.Karavanimiz ile 2 aylik bir Macar/Avusturya/Almanya turu yaparak evimize geri geldik.Simdi hazirliklarimizi Turkiye seyahati icin yapiyoruz,Allah kismet
ederse Temmuzun son haftasi yola cikmak istiyoruz.Bizim seyahat rotamiz,ayni Halic vapurlari gibi,hep ayni iskele,ayni Liman.Bu sene Turkiye seyahatimiz biraz
degisik olacak,Istanbul'dan baslayarak,Akcakoca uzeri butun karadeniz sahilleri,sonra en kisa yoldan asagi Akdeniz ve devam.Selamlar

Merhaba Ercüment Bey,

Size öncelikle Türkiye yollarında iyi yolculuklar ve geziler dilerim.

Aracınız semi-integrated bir motorkaravan gördüğüm kadarıyla. Hangi karavan üreticisi tarafından üretildi? Gördüğüm, Ford bir şasi üzerine gerçekleştirilmiş. Kısaca bazı özelliklerinden söz edebilir misiniz?

Cavid Sezen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR