Transporter ile Türkiye - Yunanistan - İtalya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Boğaç Erkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 144
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 76,251
Ynt: Transporter ile Türkiye - Yunanistan - İtalya

Daha hala gezi fotoğraflarını ayıklamaya çalışıyorum. Bitince gezi yazısına başlıyacağım. Geziyi hızlı yaptık yazıyı yavaş yapıyoruz.
Biz Istra'ya girmemiştik. Rijeka'dan aşağıya doğru gittik. Daha yukarısı için kısa bir bilgi olarak; Slovenya artık Schengen ülkesi, ülke girişinde benzinciden (35€) viynet pulu almak gerekiyor.
Ne zaman yola çıkmayı düşünüyorsunuz? Çıkmadan bir görüşebiliriz.
Selamlar
Ferhat Şirin

Etiketler

Goreme'de bir hafta kalip dinlendik.Geceligi 20 YTL,olan kampimizdan 30 agustos gunu ayrilarak evvela Kaymakli-Derinkuyu
istikametine giderek,eski yer alti yerlesim yerlerini ziyaret ettik,pahali iris,fakat deger.Yolda bir de Kaya kampinge ugradik
adam 29 YTL,diye tutturdu ve bir lira asagiya inmedi,bizde eyvallah deyip yola devam ettik.Derimkuyudan sonra yolu
Nigde uzerinden Pozanti otoyol ve Tarsus-Adana tarafina kus gibi uctuk.O taraflar sicak oldugundan deniz bizleri
cektiginden Erdemli/Limonlu taraflraina geldik,her taraf kamping beyen beyen al.Bir iki gun oralarda kalip sonunda
Ayas/kizkalesi piknik alani'na geldik.Oralarda bizim eskiden tanidiklar,hem kamp yapip hem de Gozleme ve sandalye kiralama
isleri yaptiklarindan,bu piknk yerinde uzunca bir zaman kaldik.Bol kebap ve bu taraflarin yemeklerinde,bol acili, yedik.
Sikilmaya baslamistik;herkeze veda ederek,Ayas'tan yola cikarak Silifke-Bogsak-Aydincik hem deniz kenari hemde
manzarasi fevkalede olan Akdiniz kiyilarini gezerek,Bozyazi uzeri Anamur'a geldik,burada bizim Muz isleri yapan akrabalar
oldugundan,buradaki molamiz herhalde bir ay falan surecek,havalar bir kac gundur normal sicaklarin ustunde,yarin
yukariya Ermenek'e yaylaya cikacagiz ve orada her halde bir hafta falan kaliriz.gerisi sonraya herkeze salamlar.

Avrupada Yollarında 6000Km adlı yazımıza aşağıdaki linkten ulaşanilirisiniz.

1. Bölüm Bulgaristan : http://**.com/files/147933006/A08B1_BG.pdf

Ferhat Bey... ben de bunu bekliyordum, hatta size ne oldu sizin yazılar idyerek mesaj yazmak üzereydim. Hemen başlıyorum okumaya... Neden bir blog yazmıyorsunuz? Rapid'den üç ay indirilmeyen dosyalar siliniyor, bir bloga yazsanız tecrübelerinizden daha çok faydalanan olabilirdi.

Be arada ben de yazmaya devam ediyorum.

Teşekkürler.

Blogda yazmayı hiç denemedim. Bir ara bakarım. ::smiley:

Bundan sonraki bölümler daha hızlı olacaktır diye umuyorum. Yine de zaman ayırabilmeme bağlı. Birkaç gün içinde romanya geliyor.

Ercüment Bey size de muz bahçelerinde kolay gelsin. Geçen hafta ben de Doğu karadenizde Fındık ve çaylarla haşır neşir oldum. ;)

Sn Teos,

Karadenize kamp yapmaya gitmemiştim. O yüzden kayda değer bir şey yok. Ama karadeniz için toparlamam gereken geçen yıllara ait çok sayıda yol anısı var. ;)

Sayin dostlar;
Buyukler buyuk lokma ye buyuk soz soyleme; diye bosuna soylememisler,sicaklardan sikayet ede ede en sonunda yagmurlara
tutulduk,bir haftadir devamli araliklarda sagnak seklinde yagan yagmur, koylu ve ciftcileri memnun etmekle beraber,kamp
yapanlar bilir,bizleri biktirdi,fakat saka bir yana bu yagmur lazim ve m ecburi idi.Neyse bugunde yagmurdan nasinimizi aldik.
Su an saat 14 yagmur dindi, gunes acti hava gene bomba gibi.Anamur'da kalisimiz devam ediyor,malum yarin Bayram
burada ailece kutlayacagiz.Herkezin Seker bayramini candan kutlariz. Slml.

Anamur'da kalisimizi 25 gun sonra 2 ekimde noktaladim.Cok virajli olan 120 km lik bir yolculuktan sonra Alanya/Mahmutlara
geldik,Halen Perle kampta kalmaktayiz,buraya gelmeden evvel 2 km geride bulunan Sedre kampa ugradik,Bayram dolayisi
ile ve bir haftalik toplu program yaptiklari icin kamp nerde ise tam doluydu,bize fazla curcuna geldigi icin yolumuza
devam ederek,her sene kaldigimiz kampimiza geldik,havalar normal cok sicak degil bugun 24 derece falan idi.Geziden
donenlere gecmis olsun der,gezide bulunanlara da iyi yolculuklar temennisi ile,hosca kaliniz.Slml.

Biz de 4 gündür Kıbrıstayız. 4 gün daha kalıp döneceğiz. Girne, Güzelyurt, Lefke ve Lefkoşayı gezdik. Kıbrıs halen çok sıcak öğlen 28-29 dereceye kadar çıkıyor. Yazmam gereken yol notları artıyor. :eek: ::smiley:

YASAKLANDIM!

Bloguma erişip yeni bir yazı göndermek için blogspot.com adresine tıkladım ve Diyarbakır mahkemesinin bloguma erişimi engellediğini gördüm. Hadi canım, ne yazdım ki ben falan diye düşünerek olanları anlamam birkaç dakika sürdü. Blogspot tümüyle yasaklanmış durumda ve buradaki hiçbir yazıya ulaşmak mümkün değil. İnanılmaz bir ülkede yaşıyoruz ve her geçen gün de daha inanılmaz olmaya başladı. Hadi bakalım hayırlısı...

Bogac Bey okuduklarima inanamadim. Sizin haberiniz olmadan nasil yasaklanirsiniz? Iyıce daraliyor cember. Gecmis olsun.

Geçmiş olsun Boğaç Bey,

Dün ben de haberi internetten gördüm. Hemen sizin blogdan kontrol ettim. Tabii kapatılan sadece sizin blog değil tamamını kapatmışlar. Youtube un başına gelen Blogger'in de başına geldi. :-(
Eh oldu olacak bütün dışarıya çıkışları kapatsınlar böyle tek tek uğraşmaya ne gerek var. :eek:

http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=10203855

Sevgili Arkadaslar;
Ben her zaman soylerim,bu Takkeli Tayyip Hukumeti, memleketi Kominist Balkan Ulkelerinden daha beter etti,bunlari sizler yazmaga cesaret edemezsiniz,fakat be yazarim
bu adamin niyeti memleketi tam bir DIKTATOR olarak yenotmek ve Iran modeli yaratmak,fakat ilerideki zamanda ondan hesap sorulacaktir.Neyse bu hukumeti Allah
basimizdan alsin da bizler rahat edelim.Bizler Alanya/Mahmutlar kalisimizi noktalayarak yola ciktik,Cirali Olimpos'a geldik,sahane bir koy 20 km. sahil kum ve4 deniz her
yerde kalinabiliyot,Milli Park 10 YTL,fakat ben deniz kenarinda bulunan ufak bir kampa girdim,bir gece kalip yola ciktik.Gelisimiz Finike uzeri Kas oldu,Kas kampa gittil
35 YTL,kazik ve hic bir sey yok,Olimpos kampinge geldik,bize bir gurup gelecek Hollanda'li siz TURK ??? oldugunuzdan kalamazsiniz,fakat Tuvaletler arkasi size
yer verebilirirz dediler,bende tabii actim agzimi yumdum gozumu,utanmaz serefsiz kisiler,Turk Turkun dostu dur,Anani Babani Hollandali veya Alman mi s.....ti
de gavurlastin,fiat ta 25 YTL,aman bu Kas'ta bu kampa ugramayiz,sonra Kas cikisi bir kamping daha var Otelcilik Okulul isletiyor,o da 30 YTL sordu,hepsini Pas gecip geldik
Kas Marinaya sahahne hem de bedava,tabii ki benim Camper de hersey var,beni goren geldi,herkeze yer verek 8 kisi geceledik,sabah gene yolculuk Fethiye'ye ugrayip
erzak falan alarak geldik Katranci'ya,sahane kamp 10 YTL gecesi kampa yerlestik.Devami sonra.Selamlarla

Rahatsızlık ve hastahane işleri dolayısıyla iki gündür ziyaret etmediğimiz bloğumuza ve Boğaç Beyin Bloğuna bir gireyim dedim gördüklerime şaşırdım ama bu internet iyi işlerde kullanıldığı kadar çok kötü niyetli kişilerce de kullanıldığı müddetçe bunlara alışacağız galiba ama çok üzüldüm...Boğaç bey, tamda yeni yeni öğreniyorduk Yeni bir ortam yaratacağınızdan eminim, ama benim resimlerin bulunduğu harddisk te virüs nedeniyle çökertildi inşallah kurtarırsam resimlerime de kavuşacağım Allahtan henüz sd kartlardan silmemiştim yeni ortam da gezilerinizin yazı ve resimlerini merakla bekliyoruz. Hepimize geçmiş olsun...Picasa ne alemde acaba...

Sevgili abucam, kendi adıma ben bu işe çok bozuluyorum.

Birincisi, bu tür yasaklar hiçbir işe yaramıyorlar. Ben şu an yasaklı sitelerin tümüne girebiliyorum ve bunun nasıl yapıldığını da çoğu kişi biliyor. Üstelik, bu yasak bizi ya da devletimizi rahatsız eden yayının ortadan kalmasını da sağlamıyor... sadece kendi kendimizi kandırıyor ve bana göre içinde bulunduğumuz bilgi çağının gerekliliklerine tamamen aykırı bir duruma getiriyoruz kendimizi.

İçerik olduğu yerde duruyor, yasak dolayısı ile yasaktan önce olduğuna kıyasla çok daha büyük bir ilgi çekiyor, devletimiz kendi koyduğu kuralları uygulayamadığı için kanunların bizlerin gözündeki saygınlığına darbe vuruluyor. Kendi adıma, düştüğümüz bu durumlardan dolayı üzüntü içindeyim. Picasa şimdilik çalışıyor ama bu şekilde devam ederse yakında yurtdışı çıkışını tamamen yasaklamaları gerekecek... Picasa'ya birileri bir fotoğraf yükleyecek, başka biri de şikayet edince onu da kapatacaklar.

Çok sürmez...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri