Transporter ile Türkiye - Yunanistan - İtalya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Boğaç Erkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 144
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 76,165
Ynt: Transporter ile Türkiye - Yunanistan - İtalya

Ben su an Roma@dayim ve Camping Roma@da kaliyorum. Burasi cok guzel bir yer, herkese tavsiye ederim. Yarin Napoli ve Brindisi@ye gidecek ve Carsamba gunu feribota binecegim. Persembe gecesi Cesme@de olacagiz sanirim. MAcaristana kadar olan yolculugu bloguma az once aktardim. bogacerkan.blogspot.com adresinden okuyabilirsiniz. Herkese sevgiler.

Etiketler

Kampci Dostlar;
Macaristan termal kampimizi biraz kisa keserek,Pazartesi gunu yola cikarak,yollar zaten bom bos idi.Aksami Pirot'ta yattik'
sali gunu yola devam ederek oglen Edirneye geldik Omur kampinge yerlestik.hudut adeta bir rezalet her her kazilmis
sanki bu isleri yaz sonrasi yapsalar olmaz miydi? Neyse bu sabah Edirneden yola cikarak herkezin cok metih ettigi
Silivri Mocampa kendimizi attik,su an internete baglandim,yolda olanlara iyi yolculuklar.
Selamlarla.

Ercüment Bey, Türkiye'ye hoşgeldiniz.
Boğaç Bey'de sanırım şu anda ege sularında feribotta olmalı. Ona da hoşgeldin diyoruz.

Selamlar
Ferhat

Ercument Ozbek' Alıntı:
Kampci Dostlar;
Macaristan termal kampimizi biraz kisa keserek,Pazartesi gunu yola cikarak,yollar zaten bom bos idi.Aksami Pirot'ta yattik'
sali gunu yola devam ederek oglen Edirneye geldik Omur kampinge yerlestik.hudut adeta bir rezalet her her kazilmis
sanki bu isleri yaz sonrasi yapsalar olmaz miydi? Neyse bu sabah Edirneden yola cikarak herkezin cok metih ettigi
Silivri Mocampa kendimizi attik,su an internete baglandim,yolda olanlara iyi yolculuklar.
Selamlarla.

Ercüment bey,

Hoşgeldiniz.
Keyifli gezmeler.

Not:Eğer Datça-Aktur kampinge de giderseniz izlenimlerinizi merakla beklediğimi bilin. ;)

Bendeniz dönmüş durumdayım. Son derece güzel bir tatil geçirdim, herhangi bir ciddi problemle karşılaşmadım. 3 kilo kadar zayıfladım, 1,500 kareden fazla fotoğraf çektim ve şu an bunların içinden çıkmaya uğraşmakla meşgulüm. Fotoğrafların en güzellerini seçtikten ve internete upload ettikten sonra, gerekli adresi sizlerle paylaşacağım.

Tatil güzeldi, geri dönmüş olmak da güzel. Herkese teşekkürler.

Bogac Bey hosgeliniz, blogunuzda yazdiklarinizi okudum. Takibciniziz. Umarim biz de bir gun bu geziyi gerceklestirebilecek vakti bulabiliriz. Sevgiler. Insel

Sevgili Insel, blogumu yazmaya devam ediyorum, umarım siz de okumaya devam edersiniz. son derece güzel ve bir o kadar da yorucu bir tatil geçirdik, umarım yazdıklarım da birileri için faydalı olur. Sevgiler.

Sevgili Boğaç Bey,
hoşgeldiniz,gezinizin umduğunuzdan iyi geçmesine sevindik ilerde buraları biz mi gezdik diye resimlerinize hayretle baktığınızı göreceksiniz...
Artık yurtdışı alışkanlık yapabilir, gelecek yılın planları şimdiden başlar ona göre...bloğunuzdan okudukça bizde gezmiş kadar olduk...Karar vermek %90 uygulamak %10 iyi günler dileklerimizle...

Kiymetli Dostlar;
Edirne Omur kamp hakikaten bir omur,hersey yetenekli ve guzel,bir aksam kalarak yola devam edip Silivri Semzikum kampa geldik bir aksam
kalalim dedik her yer dolu,su yok tuvaletler pis dus yok fakat 25 YTL fiat gayet iyi,bir aksam yatip hesabi verip kactik,dogru kilyos
Demirci koy Uzunya kamping,fena degil 30 YTL her aksam bir hafta kalip,islerim oldugundan gene silivri fakat bu sefer Mocamp Selimpasa
Poyraz ciftligi,4x4 bir kamp 15 euro fakat deger,iki aksam kalip,yoila cikarak cok meth edilen Sapanca Kirkpinar kampi bulduk Green-Blue
Restaurant yani,fakat orada ne kampa benze bir yer yok,yola devam Abanta geldik,malum Milli Park,giris Karavan 25 YTL,shis 5 den 10
birde 10 kamp parasi oldu otel parasi,fakat rahat ve sakin yattik,sabah yola cikip niyetimiz,gene metih edilen Ankara Esenboga Hava alani
yolu Airpoet Hotel kampi idi,geldik fakat ne kamp var ne bir sey,bize otelin parkinda yatarsiniz dediler,yola devam,internetten buldugumuz
Ankara-Kapodokya yolu uzeri magan golu kenari sahane Ulasan Otel yani kampi bulduk,rezalet gunes sahara gibi bir yer,yola devam
Aksaray uzeri Tuz golu kenari bir kamp Karavan camiyeti tabelasi bedava kamp,hemen iceri girdik,fakat gene ne agac ne bir golge
col gibi yer,yola devam, yourlduk fakat aksan saat 18.00 Goremeye geldik,ve bildigimiz Kamp Berlinde,Nedim Beyin yerini bulduk
bir dus bir cay,Cumartesinden beri buradayiz,biraz dinlenip haftaya yola devam,ama ne taraf Allah bilir.Avrupa turunu tamamlayip
donen arkadaslara gecmis olsun der,selamlarla

Ercüment Bey, ben ilk kamp tecrübemi Avrupa'da yaşadığım için buradaki kampingleri beğenecek gibi hissetmiyorum kendimi. Ulaşan Otel'in önünden sık sık geçiyorum ben, anladığım kadarıyla insanların hafta sonu kaçamağı yapmak için kullandıkları türden bir yer ve Ankara'da benim bildiğim kadarıyla bir kamping falan yok. Floransa'daki Michalangelo kampingden yürüyerek şehrin en merkezi, en çok tursit çeken noktalarına gitmek mümkündü. Bizim buralarda öyle bir yeri kamping yapmak hiçbir şekilde mümkün olmaz diye düşünüyorum çünkü öyle bir araziyi hemen birilerine ayarlar, site, alışveriş merkezi falan kurarlardı. :smiley:

İstanbul'a gezmeye gelen karavancı için bırakın kamp yerini, bir park yerimiz bile yok. Buda-peşte'de merkezde kamp vardı. 1 otobüsle merkeze gidiliyor. Viyana'da 4 kamp vardı otobüs-metro ile merkeze ulaşılıyordu. İstanbul'a gelen bir karavancı otoparkta kalmak zorunda kalıyor. :'(

Istanbul'a M.Karavani ile gelen her kimse en yakin yer olan Silivri'de bulunan 2 mocamptan birinde kaliyor,oradan otobus veya minibus ile
sehire gezi tertip ediyorlar,adam basi 10 euro kadar bir para vererek gidip geliyorlar,fakat yolvuluklari saatlerce suruyor,hic Yesilkoy-Atakoy
kamplari gibi olamiyor.Bu durumdan bizler uzuluyoruz,fakat UTANMA HAKKINI bELEDIYE VEYA hUKUMETE BIRAKIYORUM,dunyanin hic
bir sehrinde gorulmemis bu rezalet maalesef meeleketimizde var,su an Goremede gezmekle eski yerlei ziyaret etmekle mesgulum herkeze
bol selamlar.

Arkadaşlar,
Bitola- Dubrovnik arası Arnavutluk üzerinden güzergah, km., yol durumu ve konaklama bazında ayrıntılı bilgi rica ediyorum. "fsirin" oradan dönüş yapmıştı. Bende multi- schengen var. Diğer ödemeler hakkında da bilgi verebilirseniz sevinirim.
Selamlar,
RÜZGAR

Sn Rüzgar,

Sadece Dubrovnik'e kadar gidecekseniz bilgisayarım 1300km rapor ediyor. Gezi notlarımıza bakıyorum.... 4555.km dubrovnik, 4868.km Tiran, Ohrid St.Naum 5065.km, istanbul varış 6045km yani Dubrovnik istanbul arasını 1490km olarak yapmışım. Multi Şengen vizenizle sanırım Yunanistana gireceksiniz. Aşağıda bahsettiğim ülkeler ise Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Yunanistanı zaten biliyorsunuz. Mazot fiyatı 1.26€'dan aldık amadeğişken 1.246 ile 1.50'ler dolayında fiyatlar gördüm.

Hırvatistan : Gümrük geçişinde sadece pasaportlarımıza bakıldı herhangi bir kayda değer işlem yapılmadı. Sadece Dubrovnik bölgesi için söylemek gerekirse; Dubrovnik'de kale civarında parkedecek yer bulamadık. Yollar dar ve bütün park edilecek yerler doluydu. Biraz daha batısında yol üzerinde oteller bölgesinde park yeri bulabildik (ücretsiz). Dubrovnik gezisini belediye otobüsüyle yaptık. Dubrovnik'e gelmeden ve Bosna-Hersek yönüne doğru çok sayıda Camping-Park yazılı tabelalar var. Buralarda kamp konaklaması da yapılabilir. Bu gezi boyunca Hırvatistan dışında gördüğüm kamping levhalarında çok daha fazlasını Hırvatistanda gördüm. Mazot fiyatı 9.81Kuna (1€=7Kuna)

Bosna Hersek : Oraya kadar gitmişken Bosna Hersek'e de girebilirsiniz. Sınırda sadece pasaportlara ve yeşil sigortaya baktılar. Pasaportlara damga bile vurulmadı. Bosnada hız sınırları çok düşük ve her yerde radar kontrolü var. Bir tanesine yakalandım. Hız sınırı 40km olan yerde 57 ile geçmişim. Polise Türk olduğumu ve Mostar'ı gezmekten geldiğimi söyleyince ceza kesmedi. Genel olarak Türkleri seviyorlar. Mazot fiyatı 2.52KM.

Karadağ : Gümrük girişinde çevre koruma fonu için üzerinde N1 yazanı naylon bir etiket için 80€ alıyorlar. 1 yıl geçerliymiş. Otomobillerden 10€ alıyorlar. Gümrükte yeşil kart ve pasaport kontrolü yapıldı. Para birimi € kullanıyorlar. Tivastki körfezinde daralan kısımda trafik sıkıştı ve kendimizi feribot kuyruğunda bulduk. Kuyruktan çıkmadık feribotla geçtik. Binerken 4€ verdik. Gemide görevli biri geldi eksik bilet alındığını bizim biletin otomobil bileti olduğunu 4€ fark vermemiz gerektiğini söyledi. Bileti almadan aracımızın tipini söylediğimizi söyledik. Biz parayı verdik fişini de getirmesini söyledik. Adam biraz sonra bir fiş verdi. Fişin tarihine baktık birkaç gün öncesine aitti. Ama üçkağıtçı herif kaybolmuştu. Keşke körfezi dolansaydık diye homurdandık. Dakika 2 gol 2, sinek küçük ama mide bulandırdı!. Bu ülke konusunda iyi şeyler düşünmemi engelledi. Mazot 1.26€. Ben harita yetersizliği ve Navigasyonun yanıltması sonucu Scutari gölünün kuzeyindeki yoldan sınırı geçtim. Bu arada geçtiğim Suzina Tünelinde 5€ ödedim. Sınıra doğru yol çok bozuk ve virajlıydı. Güneyindeki yol daha iyi olabilir. Karadağ daha çok otel turizmine yönelmiş kalabalık sahilleri görünce orada konaklamadan ve denize dahi girmeden birkaç saate ülkeyi terkettim.

Arnavutluk : Gümrükte kişi başına 5€ günlük vergi alıyorlar. Herhangi bir makbuz belge olmadığı için geçişlerde fazla para talep ediyorlar. Girişte kişi başı 10€ aldılar çıkışta gerçek rakamın 5€ olduğunu öğrendik. Mazot fiyatları değişken 130-160 lek ( 1€=119 lek) Genel olarak € kullanıyorlar. Para bozdurmadım. Arnavutlukta Türkçe konuştuğunda genellikle anlıyorlar. İşkodra ile Tiran arasındaki yol çok güzel. Elbasan üzerinden giden yol daha virajlı ve dar. Arnavutlukta Tiran ile Elbasan arasında bir dağlık bölgede kır gazinosu gibi bir yerin yakınında geceledik. Kahvaltımızı manzaralı bir dağ geçidinde yedik. Bizdeki gibi -hatta daha fazla- miktarda çöp yol kenarlarında :smiley:

Makedonya : Gümrük görevlisiyle güzel bir türkçeyle konuştuk. Birçok ülkede gümrüklerde memurlar aracın yanına gelirken yada araçla gişenin yanında işlem yapılıyor ama Arnavutluk ve Makedonyada'da evrakı siz memurlara götürüp işlemleri yaptırıyorsunuz. Yolda Türkçe radyo dinledik. Mazot 75dinar. 1€=60 dinar. Ohrid gölü etrafında kamplar var. Göl kıyısında St Naum'a kadar (Arnavutluk sınırı) gitiik. Oradada kamp gördük ama girmedik.

Biraz uzunca bir yazı oldu ama umarım faydalı bazı bilgiler verebilmişimdir.

Saygılarımızla
Ferhat Şirin

Sevgili "fsirin",
Bilgiler için çok teşekkür ederim. Getirmiş olduğun Karlovaçka'dan buz gibi bir tane açıp öyle okudum.( Gerçi evde anlatmıştın ama böyle yazılı olunca kalıcı oluyor.)
Tam bir rota kesinleştirmesem de havaları yoklayarak Istra taraflarına ya da daha yukarılara kadar çıkmayı düşünüyorum. Maksat gezmek olsun...Birazcık "karavancılık oynayalım"..
Bizde "zeynep" yok..babadan kalma haritayla idare edeceğiz artık...
Gezi anılarını bekliyoruz...Selamlar,

RÜZGAR

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR