Trakya Yeme İçme Rehberi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Trakya Gezi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,484
Ynt: Trakya Yeme İçme Rehberi

İnecik'te "Burma Sucuk"

İster İstanbul yönünden Keşan’a; oradan ya İpsala üzerinden Yunanistan’a, ya Gelibolu üzerinden Anadolu’ya, ya da bu yolu tersinden İstanbul istikametine doğru katediyor olun; hiç fark etmez ! Yolun gözünüzde büyümeye başladığı bir noktada, şöyle bir soluklanmak, damağı şenlendirecek bir lezzet durağı aramak hasıl olursa; Keşan’ın Satır Et’ini, Tekirdağ’ın artık kanıksanmaya başlayan köftesini bu defalık bir kenara koyun. Sizi her ikisinin arasında bir başka mekanda, başka bir lezzeti tecrübe etmek üzere davet etmiş olalım.

İnecik’te “Burma Sucuk” denemeye ne dersiniz ?
...daha fazlası için; http://www.trakyagezi.com/lezzet-duraklari/34-tekirdag/1491-inecikte-qburma-sucukq.html

K Kasap Kasap Kfte

Etiketler

Küçük Hasan'ın Yeri
---------------------------
Lezzetin peşinden yollara dökülmeye dünden hevesli damaklar için, bir rehber kitap alırken, televizyon ekranlarında bolca örneğini gördüğümüz yeme-içme mekanlarını tanıtan ptogramları izlerken, internetten mekan araştırması yaparken sihirli bir çekim yaratan tabirdir; “Yol Üstü Lezzet Durakları”. Herkesin çoktan keşfettiği, sükunetiyle birlikte lezzetini eksilten yerlere tekrar tekrar gitmektense, müdavimlerinin fısıltı gazetesinden yayılan bir habemişçesine size duyurduğu yeni mekanları keşfetmek benim için yeğdir. Bunun için de bazen “yoldan çıkmak” gerekir.
...http://www.trakyagezi.com/lezzet-duraklari/32-kirklareli/1533-kucuk-hasanin-yeri.html

Kk Hasann Yeri  c  Din

çok güzel bir yazıya imza atmışsınız yine ama bende size bir yer tarif edeyim.belki konsept olarak uygun değil ama tadmanızda görmenizde fayda olan bir yer.malkara sanayi sitesinin tam ortasındaki köftecinin köftesini yemeyen ben trakyada çok lezzetli köfte yedim demesin.damak tadı mutlaka kişiye özgüdür ama illada o köfteciyi bir ziyaret edin derim.saygılarımla

Sayın Trakya Gezi , 55 yaşında , doğma-büyüme ve fanatik bir Çorlu'lu olarak böyle bir başlık açtığınız için teşekkür ederim. ;D
Başlıkta yazılanların hepsini okudum. Ben , Çorlu'nun 1965 yılındaki 27.160 olan nüfusunu özlüyorum. :'(

Dalyan arkadaşımız 1987 yılında gelmiş , halbuki Çorlu 1971-1974 yılları arasında Çerkezköy'e kurulan fabrikalarla beraber bitmişti... Üzülerek söylüyorum ki, Dalyan'ın tespitlerinin tamamına yakınına katılıyorum. :'(

Benim için , Trakya , Tekirdağ'ın Malkara'ya doğru çıkışından veya Edirne istikametine giderken Lüleburgaz'dan sonra başlıyor. Tellerdeki alıcı kuşları veya henüz fabrikalarla tanışmamış tarım arazilerini gördüğümde içim bir hoş oluyor ;D

Netice olarak bu başlık için tekrar teşekkür ederim. Mensubu olduğum motor sitelerinden bazıları Pınarhisar çevresindeki Evrencik Köyü'ne çok sık gider oldular. Buralardan da malumat verirseniz ihya edersiniz.

İmza : Hanım mutlu olsun diye bir süre Mersin'de zorunlu ikamete tabi bir hemşehriniz... ;D

Çok güzel bir başlık, çok teşekkürler... Üniversite dışında Trakya'yla herhangi bir uzun ayrılık yaşamamış biri olarak teşekkür etme ihtiyacı duydum... :smiley: Bir de işkembe çorbası tavsiyesi veren arkadaşlar olmuş, ben de Tekirdağ Meydan Köftecisi'ni tavsiye ederim işkembe için. Cumhuriyet Meydanı'nın tam ortasında. :smiley:

çok güzel bir paylaşım olmuş bu ya. Not etmek gerekiyor aslında hepsini. İnsanın yolu ne zaman oralara düşer hiç belli olmaz

Konu Trakya'nın lezzetleri olunca Edirne'nin Ciğerini atlamak çok büyük hata olur bence. Edirne'nin badem ezmesi, kurabiyeleri (kavala ve kallavi), meyve sabunu ve camileri meşhur. Bütün bunlara ek olarak birde tava ciğeri var. Yukarıda sayılanlar bir yana ciğer kesinlikle denenmeye değer bir lezzet. Edirne'de nereye baksanız bir ciğerci var. Hatta ciğeri sokakta, seyyar satıcılarda bulmakta mümkün. Edirne'de nereye baksanız bir ciğerci var. Hatta ciğeri sokakta, seyyar satıcılarda bulmakta mümkün.

http://wp.me/p3a2sw-je.

edirne-tava-cigeri.jpg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR