Toyota Hilux Yıllara Göre Değişen Kasa Tasarımları Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Brac Knives Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,201

Brac Knives

Yeni Üye
Arkadaşlar selamlar aranıza yeni katıldım yıllardır aklımda bir Toyota hilüx almak vardı ve kesinleşerek kararımı verdim fakat yıllara göre olan kasa - tip tasarımlarına baktığım zaman eski tip kasalar daha çok hoşuma gidiyor fakat şöyle bir şey var 91-92 modeller de anlayamadığım bir kaç kasa farkı var veya bizim satış sitelerinde insanlar modellerin tarihini kategorileyemiyor ,gerçek model yıllarına göre kasa tasarımlarını doğru şekilde görebileceğimiz bir kaynak var mıdır ve 2x4 ve 4x4 kasalarda sanırım yılına göre dış tasarımları değişiyor, sanırım ekte fotoğrafını eklediklerim 91 sonrası kasalar.
Köşeli tasarımlardan ise 87 ve 90 a kadar olan kasalarda çok hoşuma gidiyor.
Bazı modeller de ön ve arka çamurluklar güzel bir çıkıntı yaparken bazı modellerde çamurluklar kayboluyor dümdüz şekilde bilhassa 1992 yılının 4x2 modellerinde bir türlü kafamda kategorileyemediğim için deneyimli toyotacı arkadaşlardan yardım bekliyorum :smiley:

Gallery used car one2car toyota ln 4wd pickup thailand 4673912 758527607 v1sm 1

Lsbvosrg4iuu7e4klqaw

2 320071194d4f8b53c04c7c20b2cac2c1e55

Etiketler
Arkadaşlar aradığım bilgiyi ve konunun yüzeysel açıklamasını anca wikipedia dan buldum tabii ülkemizde sansürlü olmasaydı bu bilgilere daha önce ulaşmış olacaktım, aracın kabuk tasarımı jenerasyon olarak ayrılmış ve yıllara ve jenerasyonlara göre gene alt dallara ayrılmış.
Şu ana kadar hilux 8 jenerasyon değiştirmiş bunların haricinde gene makyaj , iyileştirme ve tahminimce ucuzlaştırma çalışmalarıyla beraber bazı modellerde ucuzlaştırılmış.
Aslında bu araç ülkemizde 2.el piyasasında, adlandırılırken veya sınıflandırılırken model numarasın göre sınıflandırılmalı diye düşünüyorum LN60-LN65-70 gibi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR