Tmc El Pompalı Musluk

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan makara60 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,575
Evde kullandığum bu aleti pek ala kampta da kullanabilirim. Aküsü powerbank yoluyla da doluyor. Depo çıkışını aletin girişine bağlayıp metal uçtan gelecek suyu da serum hortumuyla lavabodaki musluğa yönlendiririm. Dokunmatik açar işimi görür kaparım.
Ne dersiniz doğa dostu arkadaşlarım. Olmaz mı...
Dijital Elektronik Şarjlı Damacana Su Pompası - Elektronik Su Pompası Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bundan ben kullanmadım,içme suyu için almayı düşüyorum.

Etiketler

Bundan ben kullanmadım,içme suyu için almayı düşüyorum.
Biz 2.5 aydır kullanıyoruz. Bir şarjda 3 tane 19 luk damacanayı servis etti. Bir tanede 1000ma lik minik powerbank ı yanına koydum. Pili biter elektrik olmazsa diye.. gayet başarılı. Çift motorlu. Dokunmatik. Şimdi yazlığa sığındık. Eve dönebilirsek 3 metrelik bir serum borusuyla deneme yapacağım. Eğer testi geçerse değmeyin keyfime.. 100 litrelik yatay poliüretan bir depo ile su sorunum biter

Bitirdin beni... Siz neyle çözdünüz su sorununu peki.. Bende çözüm kalmadı

Seaflo Hidrofor Pompası 4.3 Lt. / Dak 12 V 35 Psi - n11.com Ben bunu aldım ve memnunum.Dalgıç pompa da almıştım ama onun için aldığım elektrikli musluk bozulunca kıymeti kalmadı:smiley:Şaka bir yana deneme yanılma yoluyla hareket edince ne kadar çok gereksiz harcama yapmışım:(En güzeli tecrübeli insanlara danışıp maymun iştahlı davranmamak.

Seaflo Hidrofor Pompası 4.3 Lt. / Dak 12 V 35 Psi - n11.com Ben bunu aldım ve memnunum.Dalgıç pompa da almıştım ama onun için aldığım elektrikli musluk bozulunca kıymeti kalmadı:smiley:Şaka bir yana deneme yanılma yoluyla hareket edince ne kadar çok gereksiz harcama yapmışım:(En güzeli tecrübeli insanlara danışıp maymun iştahlı davranmamak.
Bende bunu kullanıyorum , musluğu açınca basınçla çalışıyor , 2 senedir kullanıyorum memnunum

Fuschlter

Dalgıҫ pompanın faydalarından birisi de elektrikli musluğu elektrik devresinden ҫıkararak
musluğa yakın bir yere resimdeki gibi veya herhangi bir șalter koyabilmemiz. Bu șalter ile pompayı aҫıp kapatabiliriz. Musluğu istediğimiz ölҫüde (gelecek su miktarına göre) ayarlayarak devamlı aҫık bırakabilirz. Böyle bir șalter ile pahalı elektrikli karavan musluğu yerine herhangi bir musluk veya hoșumuza giden herhangi bir boruda kullanabiliriz.:smiley: Önemli olan borunun pompadan gelen hortumun ҫapına uygun olması.

30lt lik musluklu deterjan bidonunu su doldur aracın üzerine koy bidon musluğuna hortum tak diğer ucunda tezgağtaki musluğa tak para harcamanıza gerek yok

30lt lik musluklu deterjan bidonunu su doldur aracın üzerine koy bidon musluğuna hortum tak diğer ucunda tezgağtaki musluğa tak para harcamanıza gerek yok

.
Yalnız doldurmak için sahada her zaman tazzikli su bulunmuyor.
Üstelik bir de muslukların uzak olma veya şeklen uygun olmama durumu var..
Ayrıca kuvvetli bir fren esnasında plastik bidonun sabit kalabilme zorunluluğu atlanmamalı ?

Siz uyguluyorsanız resmini koyabilirsiniz..?
Özellikle doldurma hortumunu nasıl kullandığınızı görmek de faydalı olurdu..

Son düzenleme:

.
Yalnız doldurmak için sahada her zaman tazzikli su bulunmuyor.
Üstelik bir de muslukların uzak olma veya şeklen uygun olmama durumu var..
Ayrıca kuvvetli bir fren esnasında plastik bidonun sabit kalabilme zorunluluğu atlanmamalı ?

Siz uyguluyorsanız resmini koyabilirsiniz..?
Özellikle doldurma hortumunu nasıl kullandığınızı görmek de faydalı olurdu..
Bende çadır remork var su tankı 40 lt kendim gittiğim yerden 5-10 lt lik pet şişelerle taşıyıp dolduruyorum su bulamazsam marketten damacana su alıp dolduruyorum 3 kişinin 24 saat el ve bulaşık iğtiyacın karşılıyor yaklaşık olarak başka şansın yok kendin taşıyan ve dolduracan yol üzeri çeşmeler yazın karavan ve remork ile yanaşılmıyor 10 mt boy millet istemiyor
KAMP yerine boş bidonla gidip gittiğin yerde doldurmak mantıklı ben su ve wc olan yere gidiyorum mesela belediye veye muhtarlığa ait plajlar giriş 10 tl birdağa para almıyorlar cuma cumartesi pazar kalıyorum
Resim yok ama benzer uygulama araştırayım

Tavsiyeniz motokaravanlar için çeşitli açılardan maalesef uygun değil.
En azından panelvanların yüksekliğini düşünün. :confused:
Motokaravanlarda uygulayanını da ne gördüm, ne de duydum açıkcası.

Siz memnunsanız kendi çözümünüzü bulmuşsunuz demektir..:yum:

Son düzenleme:

Tavsiyeniz motokaravanlar için çeşitli açılardan maalesef uygun değil.
En azından panelvanların yüksekliğini düşünün. :confused:
Motokaravanlarda uygulayanını da ne gördüm, ne de duydum açıkcası.

Siz memnunsanız kendi çözümünüzü bulmuşsunuz demektir..:yum:
Motokaravan da imkansız gibi ben doblo ve transporter tarzı araçla hafta sonları kısa kaçamaklar için tavsiye ettim

Bende çadır remork var su tankı 40 lt kendim gittiğim yerden 5-10 lt lik pet şişelerle taşıyıp dolduruyorum su bulamazsam marketten damacana su alıp dolduruyorum 3 kişinin 24 saat el ve bulaşık iğtiyacın karşılıyor yaklaşık olarak başka şansın yok kendin taşıyan ve dolduracan yol üzeri çeşmeler yazın karavan ve remork ile yanaşılmıyor 10 mt boy millet istemiyor
KAMP yerine boş bidonla gidip gittiğin yerde doldurmak mantıklı ben su ve wc olan yere gidiyorum mesela belediye veye muhtarlığa ait plajlar giriş 10 tl birdağa para almıyorlar cuma cumartesi pazar kalıyorum
Bende Alpen Kreuzen GT var. Henüz kullanamadık. Sizin çadır römork ne marka 0f7085b313e2b771260d209bb08925e1 45dcffa093e95906ce1a969e87456524 5c545645977d6b0abf967da22aa9a811 6a2c6e5f5d3e298cf4bf1072ec95bb37 3bca254d75776d16dc0634eb6aa71e47 Bf64b7e676b2654a7ecd63dff3f8b8e9

Su işini çözmek için önce bunu deneyeceğim. Eski teknemde de bu pompa vardı. Teknenin kıçıbdan kamaradaki evyeye kadar gayet güzel su basardı
Ayak su pompası - 22.19 Dolar + KDV - Yat Dükkanı ... Tekne Malzemeleri, Su Sporu Malzemeleri, Dalış Malzemeleri, Balık Malzemeleri, Outdoor Malzemeleri Antalya

Bu iyiymiş,özellikle dış duş için ısıtılacak bir bidon suya iki hortum takıp istediğiniz yerde aküye bağımlı kalmadan duş alabilirsiniz.Bulaşık suyu deposuna çeşme bulunamadığı durumlarda derelerden su doldurmaya da yarar.

Bende Alpen Kreuzen GT var. Henüz kullanamadık. Sizin çadır römork ne marka

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri