Tırmanmak için ideal bir mekan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozturk41 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,507

ozturk41

Kamp II
Yer
kocaeli
Web
www.yenikelebeklervadisi.org
http://www.yenikelebeklervadisi.org/

ister kaya tırmanışı ister tatil ne istersen yamaç paraşüt dahil bilmiyorum burayı kimler biliyordur ama harika bir mekan eski uyuşuk işletmeci gitmiş yeni bir yönetim ile dinanizim kazanmış harika bir yer fiatlar gayet uygun

KONAKLAMA FİYATLARI

Zaman Bungalov Konforlu Çadır Çadır

mayıs 45 40 35
haziran 65 60 45
temmuz 65 60 45
ağustos 65 60 45
eylül 65 60 45
ekim 45 40

FİYATLAR TEK KİŞİLİK VE BİR GECELEKTİR

Kendi çadırınızla geldiğinizde fiyatlar 3.ncü sütündaki Çadır fiyatıdır.

Etiketler
Ynt: Tırmanmak için ideal bir mekan

Düzenleme/altta yazmış olduğum 2 mesajda kabak koyu içindir. Yanlış bilgiler için özür dilerim.Diğer bilinen adıyla kabak koyu sanırım burası.
Herkes buranın işletmecilerinin para göz olduğunu ve gelen tatilcileri yoluncak kaz olarak gördüklerini anlatıyordu. İşletmeciler mi değişmiş yoksa prensiplerinimi değiştirmişler :smiley:

Ayriyeten kampçılık bölümündeki bir üyenin paylaşmış olduğu yazıyı faydalı gördüğüm için size aktarmak istiyorum.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=79034.0

kndrc' Alıntı:
Konu uzun süre önce bkapanmış sanırım; ama başıma gelen bir olaydan yola çıkarak tekrar canlandırmak isterim.
2011 senesinin temmuz ayında 4 kişi özel arabamızla kelebek vadisine gittik. arabayla gidilmediğini bilmediğimiz için, kabak koyu yolu üzerinde vadi üzerine bi caminin yanına arabayı koyduk, vadiye zor koşullarda indik. ilk defa gittiğimiz için o inişi kısa olur diye düşündük. 2-3 saatde dinlene dinlene indik.
konaklama için orda bulunan yetkili (artık ordaki işletme yetkilisi diyebiliriz) bize şöyle bi fiyat verdi:
çardaklarda konaklama kişi başı 60 TL
Çadırda konaklama (çadır şletmeden): 65 TL
Çadır bizden olursa : 60 TL.
Allah'ın koy'unda bizden istenilen ücret üzerine az biraz tartışırken, olay kavgaya dönüştü. bize para vermeden orada konaklayamacağımız söylendi. sahilden ormana doğru uzaklaştık biz de el sallaya sallaya :smiley: Ama kelebek vadisini terketmeye hiç niyetimiz yoktu.
Telefonla Jandarma'ya ulaştım. durumu anlattım karakol komutanına. verdiği cevap aynen aşağıda yazılıdır:
'Gençler, kimse size devletin ormanında, koyunda, arazisinde niye kalıyorsunuz diyemez size. siz çadırınızı kimseyi rahatsız etmeden istediğiniz yere kurun, ters çıkışan olursa bizi arayın geliriz.'
sonra döndük işletme sahibine bunu ilettim. bi bozuldu önce. sonra ne yaparsanız yapın felan afra tafra yaptı. iki gün boyunca orda çok güzel konakladık. Tabi biraz dışlanmışlık hissi yarattı bizde, Ama mesele kimin kimi dışladığıydı doğrusu.
Uzun olayın kısası, bu türk konaklama yerlerinde eğer özel işletme sorumlusu sizlere sorun çıkartırsa, önce kendisinden işletme belgesi isteyin, sonra o işletmenin sınırlarını öğrenin, sınırın hemen dibine istediğiniz gibi kamp kurabilirsiniz.
Keşke konaklama ücretleri daha ucuz olsada, işletme sahibide para kazansa mutlaka. Ama maalesefki işletmeciler gelen misafirlere remsen para kutusu gözüyle bakıyorlar. herseyde fena kitliyorlar.
ogün bugündür, çadırımı aracın bagajından eksik etmem. gittiğim heryerde herşekilde konaklayabiliyorum :smiley:

kelebekler vadisi ve kabak farklı yerler hocam. google earthden incelendiğinde yaklaşık 10 km kadar bir mesafe var aralarında. ikisi de harika mekanlardır.

GencSamet' Alıntı:

Ayriyeten kampçılık bölümündeki bir üyenin paylaşmış olduğu yazıyı faydalı gördüğüm için size aktarmak istiyorum.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=79034.0

Arkadaşımızın başına gelen bir olaydan anlattıkları dogrultusunda benim sizlere söylemiş olduğum kelebekler vadisi ( 36.497179, 29.127186‎+36° 29' 49.84", +29° 7' 37.87" )
1) Yaklaşık 30 senedir kooperatif malıdır yani devlet arazisi değildir.
2) çöpünü ve tüm erzaklarını yol olmadığından dolayı kendi sahibi olduğu tekne ile fethiye ve ölüdenizden halletmektedir.
3) konaklamalarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği fiatlara dahildir
4) kendi çadırı ile konaklamak isteyen misafirler yukardı belirttiğim üzere normal çadır ücreti ile ücretlendirilir
5) unutulmaması gereken bir şey vaki burası devlet arazisi değil özel mülktür ve kendi özel güvenlik birimi vardır KELEBEKLER VADİSİ 1 dere sit alanı olduğundan yapılaşma yoktur doğal bungalov ve 2 tip çadır bu yüzden konulmuştur

fiatlar olarak karşılaştırmanızı tabiki sizler yapıcaksınız fikirlerinizi

https://www.facebook.com/YeniKelebeklerVadisi

https://twitter.com/#!/yenikelebekler

http://www.yenikelebeklervadisi.org/
sitelerinde bizimle paylaşırsanız sevinirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR