ticari'den karavana çevirme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan abbasyolcu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,096

abbasyolcu

Yeni Üye
Merhabalar;
babadan kalma bir opel combo'm var. 200 model, dizel. Param olmadığı için karavan alamıyorum, bu aracı yavaş yavaş karavana dönüştürmek istiyorum, tamamen kendi bileğimin hakkıyla, uğraşarak. Bu konuda bilgilerini benden esirgemeyecek ustalardan yardım bekliyorum. Nerden başlayabilirim?
Aslında şu ana aracın kendisinde de sıkıntı var, hararet yapıyor yolda, sanırım fanı bozulmuş. Ustaya götürmeden, kendim halletmek istiyorum. Hem param olmadığı için, hem de aracı iyice öğrenmek için; zira seneye yollara düştüğümde( bir sene içerisinde tamamlamayı düşünüyorum) araca tamamen hakim olmalıyım.

Etiketler

Ynt: ticari'den karavana çevirme

Yardım elinizin altında: İlgili forum başlıklarını okursanız ihtiyaç duyduğunuz bütün bilgiyi bulacaksınız. Yeter ki bütün bilginin ayağınıza gelmesini beklemek yerine gidip kaynağından araştırın. Daha önce defalarca yazılmış bilgiyi her yeni gelene tekrar tekrar anlatmak kimsenin hoşuna gitmiyor. Cevap yazılmamasının sebebi bu.

Burayi inceleyebilirsiniz www.gezenbilir.com/index.php?topic=33752.0

Merhaba,
Karavan yapımı için harcama yapmaya başlamadan önce ruhsat meselesini de araştırmalısın galiba.Örneğin ticari olan trafik kaydını hususi ve motokaravan olarak değiştirmen engel bir durum var mı ?

esensami' Alıntı:
Merhaba,
Karavan yapımı için harcama yapmaya başlamadan önce ruhsat meselesini de araştırmalısın galiba.Örneğin ticari olan trafik kaydını hususi ve motokaravan olarak değiştirmen engel bir durum var mı ?

Aracı karavana çevirmek için ön şart;Mutfak,oturma grubu,Yatak bölümlerinin ruhsatdaki koltuk sayısı
kadar kişinin ihtiyacını karşılayabiliyor olmasıdır.
Şu ana kadar Motokaravana çevrilen araçlar hafif ticari araçlardır. Dukato,Jumper,Bokser vb.
Yeni Ruhsatla araç "özel amaçlı-Motokaravan "oluyor.N1 sınıfından M1 e geçiş yapıyor.
Bilginize,Başarılar dilerim.

airboat' Alıntı:
Aracı karavana çevirmek için ön şart;Mutfak,oturma grubu,Yatak bölümlerinin ruhsatdaki koltuk sayısı
kadar kişinin ihtiyacını karşılayabiliyor olmasıdır.
Şu ana kadar Motokaravana çevrilen araçlar hafif ticari araçlardır. Dukato,Jumper,Bokser vb.
Yeni Ruhsatla araç "özel amaçlı-Motokaravan "oluyor.N1 sınıfından M1 e geçiş yapıyor.
Bilginize,Başarılar dilerim.

Sayın hocam,
Benim ticari olan trafik kaydının motokaravana dönüştürülmesi esnasında engel çıkabilir mi ? şeklindeki düşüncem esasen ticarette fiilen kullanılmış aracın kaydına aracın bizzat kendisinden doğan vergilerin yanı sıra işleten ticarethanenin gelir vergisi vs. borcundan dolayı, araç sahibini farkında olmadığı halde yüklü bir vergi alacağından dolayı vergi dairesi bilgisayar ortamı üzerinden haciz koymuş oluyor.Ben böyle birkaç olayın çözümlenmesinde çalıştım.Bu borç bazen aracın değerinden de fazla olabiliyor.Bunu araştırmadan masraf yapan bir karavan meraklısı ruhsatı alamayabilir. Ayrıca, bildiğim kadarı ile hususi kayıtlı kamyonet, minibüsler veya panelvanlar da maotokaravana dönüştürülebilir.Esenlikler diler,m.

esensami' Alıntı:
Sayın hocam,
Benim ticari olan trafik kaydının motokaravana dönüştürülmesi esnasında engel çıkabilir mi ? şeklindeki düşüncem esasen ticarette fiilen kullanılmış aracın kaydına aracın bizzat kendisinden doğan vergilerin yanı sıra işleten ticarethanenin gelir vergisi vs. borcundan dolayı, araç sahibini farkında olmadığı halde yüklü bir vergi alacağından dolayı vergi dairesi bilgisayar ortamı üzerinden haciz koymuş oluyor.Ben böyle birkaç olayın çözümlenmesinde çalıştım.Bu borç bazen aracın değerinden de fazla olabiliyor.Bunu araştırmadan masraf yapan bir karavan meraklısı ruhsatı alamayabilir. Ayrıca, bildiğim kadarı ile hususi kayıtlı kamyonet, minibüsler veya panelvanlar da maotokaravana dönüştürülebilir.Esenlikler diler,m.

Araç üzerinde o sözünü ettiğiniz türde elbette borç kaydı olmaması gerekiyor.Öyle bir durumda TÜV e girmeden önce araç üzerinde borç olmaması gerekir.

Merhaba arkadaşlar, 1998 model Isuzu 27+1 minibüs alıp karavana çevirmeyi düşünüyorum. B sınıfı ehliyetim motokaravana dönüşmüş bu aracı kullanmaya yeterli olur mu acaba? teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR