Thessaloniki - Selanik Trophy (25-28 Ekim 2008)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ali günpay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 64
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,845
Ynt: Thessaloniki - Selanik Trophy (25-28 Ekim 2008)

Valla müthiş keyif ve adrenalin yüklü görünüyor..Umarım bizimde katılmayı beklediğimiz 14-15-16 kasım trophy şekli buna benzer bişey olur..

Etiketler

İğneada'da zorlu olacak ama bu kadar kırıcı olmasına gerek kalmayacak çünkü tahminimce bolca çamur ve yağmur yağarsa derin su geçişleri olacak.
Tropy'de yarışacak araçların; suya karşı iyi izole edilmiş, snorkel takılı, agresif desenli mt lastikli ve en azından diff. kilidi takmaları.
Bizde arkada %100 kilit olmasına rağmen vinçlediğimiz yerlerde iddalı ekipler ne arabayı zorlayacak kadar gaz vererek ne de vinçleyerek öndeki kilitleri sayesinde engelleri aştılar.

Ali rica etmişti, onun albümünden bir kaç fotoğraf atayım.

MG 0711

MG 0709

MG 0710

MG 0712

MG 0713

MG 0684

MG 0689

Muhteşem görüntüler var albümde, İğneada'yı kaçırmamak gerek ama nedense izlemeye geleceklerin katılımı hala çok az görünüyor.

Ali'nin ricası üzerine ben de gönderiyorum. Gönderdiklerim ilk günkü özel etaptan. Acaba aks doğrarmıyız, arabayı kırmayalım derken yarışa başladık ve iyi bir zaman yaptık. Karşılığını o gece yapılan su geçişlerinin olduğu etapta önde kalkarak 35'' lastikli araçlar tarafından derin kanallar açılmadan parkuru geçerek aldık.

MG 0403

MG 0420

Genelde bu tür trophy'lerde seçenek hafif olduğu için Jimny-Samurai, sağlam olduğu için Defender-Pajero-Wrangler ve G serisi araçlardan yana. Bulgaristan'dan katılan alttaki fotoğraftaki arkası kapalı G serisi'ni kullanan arkadaşlar navigasyon parkuru içinde ralli yapar gibi bizi en az 3-4 kez geçtiler. Ama her seferinde kayboldular. Bu etapta da herkes stepnesinden hi-jack'ine aracını soymuşken bu arkadaşlar çift stepne ile yola devam etti. :smiley:

MG 0339

MG 0352

MG 0356

Son günkü meşhur 500 metre uzunluğundaki 20 dakika ideal zamanlı etap.

MG 0623

MG 0627

MG 0632

MG 0336

Son gün etabından devam. Araçların o ağaca yaslanmadan geçmesi gerçekten zordu. Ama yaslandıktan sonra inişte önemli.

MG 0641

MG 0642

MG 0653

Son özel etabın bitiş noktasında şasiden ince çakıllı-kumlu zemine oturan Cemil Islıkçı'nın Pajero'su vinçleyerek milim milim bitirdi etabı.
 MG 0670

MG 0673

Şasiden bağlanan Jimny makara yardımıyla vinçlenerek düzeltildi.

MG 0665

MG 0666

Hüseyin Abi etapta ilerliyor. Bir de takla atmasaydı çok güzel bir teknik şov yapacaktık. :-\
 MG 0691

Saniye saniye takla.

MG 0699

MG 0700

MG 0701

MG 0703

Kim demiş off-road arabanın içinde oturarak yapılır diye. :smiley:
 MG 0684

MG 0689

Bu arada Murat Hocam sen göndermeye başlamıştın kusura bakma.
Bitişten önceki son engelde Ali'de neredeyse aracı yatırıyordu.
Burada araçtan araca koşturmaktan dolayı finişte kemeri bağlarken ki acınacak halime dikkat çekerim. Co-piotun işi zor. ;D

MG 0719

MG 0725

MG 0728

Hazırlıklar.

MG 0737

Yola çıkmadan önce.

MG 0744

Patlayan cama sponsor alınır gayette de güzel yola çıkmaya hazır olunur. :smiley:

MG 0746

Yunanistan'da Jimny fiyatları bizden pahalı.
 MG 0759

Ve sonrasında sabah 9:30 gibi yola çıkıp akşam saatlerinde evlerimizde oluyoruz. Güzel bir macera idi. Tavsiye ederim. :smiley:

çok keyifli ama zor yarışmış hüseyin abinin arabasını ercovada görmüştüm dedim bu araba nasıl böyle oldu merak ediyodum görmüş oldum tam benim tarzım offroad bu işte süratten uzak beceri isteyen dayanıklılık isteyen bi yarış. jimnyler topaç gibi yuvarlanmış ;D ;D

parodi' Alıntı:
çok keyifli ama zor yarışmış hüseyin abinin arabasını ercovada görmüştüm dedim bu araba nasıl böyle oldu merak ediyodum görmüş oldum tam benim tarzım offroad bu işte süratten uzak beceri isteyen dayanıklılık isteyen bi yarış. jimnyler topaç gibi yuvarlanmış ;D ;D

Allah Allah ben nasıl o arabayı sağlam gördüm, yaşlanıyorum galiba :D
Orda olsan ne çekimler yapardın be Fatih ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri