Terrao Alıcam Lütfen Yardım!!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lazoli_55 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,185

lazoli_55

Ana Kamp
Yer
SAMSUN
Vitaramı satıp 2.4 Terrano almayı düşünüyorum bagajı daha büyük. 2.4 motrun 2 modeli var biri terrano II 2.4 diğeri terrano 2.4
Aralarındaki fark nedir.Bu araçlarından hangisini tavsiye edersiniz.
Arazisi nasıldır çok sıkıntı çıkartırmı ??
Parçaları bulmak zormudur??
Yakıtı nasıldır çok yakar mı??
Rahatmıdır uzun yolda??
Enjeksiyonlumu ??

Daha başka ekliceniz bilgiler varsa sevinirim??

Etiketler
Ynt: Terrao Alıcam Lütfen Yardım!!!

Merhaba,2.7 diesel kullanıcısıyım.
Bazı sorularınıza cevap vermeye çalışayım.

Arazisi,alt takımı yedek parçası ortak olanlar konusunda sorun yok.
Motor konusunda size bilgi vermem doğru olmaz sadece kullandım.

Diesel ile benzinli arasında çok az bir performans farkı hissediliyor.
Diesel 125,benzinli 116 beygir.Malum dieselin torku ve 300 cc de hacim farkı var.

Yakıt konusunda LPG ile gerçekten çok ekonomik oluyor.Diesel 4 liranın üzerinde.
Dolayısıyla 10-11 litre yakınca km de 45 krş oluyor.LPG ile 30 krş civarı mümkün.

İçi Vitara'dan geniştir.Uzun yol konforu Vitara ile denktir.(eskiden 5 kapı Vitara'larım vardı)
Bende kısa Terrano II var beş kapılı Vitara kadar yolcu bölümü olduğunu söyleyebilirim.
Bagajı çok değil ama tüp olmadığı için neler aldığına ben bile şaşırıyorum.

Bildiklerim bunlar yardımcı olmasını umarım.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=50788.msg920079#msg920079
TERRANO HAKKINDAHERSEY BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

Verdiğiniz bilgiler icin çok teşekkür ederim.Parçaları vitaradan çok pahalı dediler doğrumudur.
Fiyatlarıda vitaraya oranla baya uygun kafamı karıştırdı bu yüzden.

Son zamanlardaki Vitara parça fiyatlarını bilmiyorum.
Pek arıza yapmadığı için de Terrano'dan şikayetim yok.
Arıza yapsa da 15-16 yaşında araç normaldir derim.
Elbette bu Vitara için de benzer araçlar içinde geçerlidir.

2.4 terrano kullanıyorum
kolay kolay arıza yapan bir araç değil arazisini çok çetin arazide kullanma şansım olmadı fakat dere tepe sıkıntı yok,yakıtı konusunda diğer suv lara göre çok iyi lpg de istanbul şehir içi 35-kuruş yakıyor uzun yolda daha az,kullanımıda çok zevkli ve yorucu degil.

2.4 terrano kullanıyorum lpgli ve çok memnunum diğer kullanıcı arkadaşın söylediği gibi 35 kuruş civarı yakıyor şehir içinde tavsiye ederim 260bin kmde aldım şu anda 300 binde ve sadece yağını değiştirdim maşallah diyorum yani tavsiye ederim ,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri