Terrano Ii 2.7 Tdi Kalkışta Motor Stop Ediyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan neoneuro Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,476

neoneuro

Yeni Üye
Merhabalar,
sorunlar çıkmaya başlayınca herhalde üst üste gelmeleri hep yaşanan bir şey. Aracımda dünden beri şöyle bir problem var. Kırmızı ışıkta durduğumda tam kalkış anında aracı birinci vitese takıp gaz verdiğimde motor stop ediyor. Tekrar marşa basıyorum sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve sorunsuz bir biçimde kalkıyorum ama bir sonraki kırmızı ışıkta yeniden aynı şey oluyor. Bu arada her zaman tekrar etmiyor bu durum bugün bütün gün sorunsuz kullandım ancak dün akşam ve bu akşam her kırmızı ışıkta stop etti. Boştayken sorunsuz bir şekilde gaz alıyor, seyir halinde yüksek devirlere sorunsuz çıkabiliyorum tek sorun kalkış anında ama dediğim gibi belirli bir düzeni yok. Yani sürüş süresinin bir kısmında olup sonradan tekrar etmiyor. Yarın ustaya gideceğim ama daha önce aranızda bunu yaşayan varsa tecrübelerinizi dinlemek isterim. Teşekkürler.

Etiketler
İyi günler;

Muhtemelen krank mili açı sensörü veya hava akış metresinden yapıyo olabilir. Bende son zamanlarda aynı sorunu yaşıyorum, bilgisayara bağlattığımda açı sensörü kaynaklı olduğunu gösteriyodu ama değişik forumlarda okuduğum kadarıyla hava akış metresi kaynaklı da olabiliyomuş.
Bilgisayara bağlattırman en mantıklısı olur.

Daha sonra sebep ve sonucunu yazarsan sevinirim

Koşuşturmadan ancak cevap yazabiliyorum. Aracı Ankara'daki ustama götürdüm orada bilgisayara bağlandı, mazot pompasının müşürü ve gaz pedalına bağlı bir sensör değişti. Ankara'da birkaç gün kullandım sorunsuz bir şekilde. Çanakkale'ye dönerken yaklaşık 500 km yok yaptıktan sonra araç 5. vites 3.000 devirlerde silkeleme yapmaya başladı. Sürekli olmasa da bu devirde sabit gittiğimde mutlaka oluyor. Ben de hızımı düşürüp 2.500 devirlerde sorunsuz bir şekilde eve vardım. Artık stop etmiyor ama yeni bir gizem beni bekliyor çözülmesi gereken :smiley:

Aynı sıkıntı bende de var mazot pompasına bakım yaptırdım düzelmedi. elektronik olabileceği söylendi bi baktırmadığım beyin kaldı, acaba usta ismi ve telefonu verebilirmisiniz.

Aynı sıkıntı bende de var mazot pompasına bakım yaptırdım düzelmedi. elektronik olabileceği söylendi bi baktırmadığım beyin kaldı, acaba usta ismi ve telefonu verebilirmisiniz.
Merhaba
İstanbulfa iseniz size bir usta öneririm maslak atatürk snayi sitesi istanbul oto sebahattin usta bemde pahtfinder var cok ugrastım sorunları için en son bu ustayı önerdiler ve suan cok menmunum ama agırlıklı olarak terrano gidiyor galiba sürekli görüyorum telde verebilirim isterseniz

Koşuşturmadan ancak cevap yazabiliyorum. Aracı Ankara'daki ustama götürdüm orada bilgisayara bağlandı, mazot pompasının müşürü ve gaz pedalına bağlı bir sensör değişti. Ankara'da birkaç gün kullandım sorunsuz bir şekilde. Çanakkale'ye dönerken yaklaşık 500 km yok yaptıktan sonra araç 5. vites 3.000 devirlerde silkeleme yapmaya başladı. Sürekli olmasa da bu devirde sabit gittiğimde mutlaka oluyor. Ben de hızımı düşürüp 2.500 devirlerde sorunsuz bir şekilde eve vardım. Artık stop etmiyor ama yeni bir gizem beni bekliyor çözülmesi gereken :smiley:
Merhaba
İstanbul maslak atatürk oto sanayi sitesi nissan servis istanbul oto sebahattin usta tavsiye ederim

Mazot pompasının elektronik aksamı değişti ve sorun ortadan kalktı. Değişen parçanın fotoğraflarını ekledim. Bu konuda Facebook üzerinde bir yazıya denk geldim sanırım daha önce benzer sorunu yaşayan, ya da konuya hakim biri başka yerleri kurcalamayın Terrano II'lerde bahsedilen sorun genellikle buradan kaynaklıdır diyordu. Bir hafta oldu değişim olalı parçayla beraber mazot tüketimi ve egzozdan çıkan siyah duman miktarı gözle görünür ölçüde azaldı.

Arada bir iki parçayı yenileyip depomuzu da temizlemiş olduk, olsun varsın :smiley: @Likya size de cevap yazamadım bir türlü fırsat bulup ama çok teşekkür ederim ilginize.

IMG 8579

IMG 8580

Mazot pompasının elektronik aksamı değişti ve sorun ortadan kalktı. Değişen parçanın fotoğraflarını ekledim. Bu konuda Facebook üzerinde bir yazıya denk geldim sanırım daha önce benzer sorunu yaşayan, ya da konuya hakim biri başka yerleri kurcalamayın Terrano II'lerde bahsedilen sorun genellikle buradan kaynaklıdır diyordu. Bir hafta oldu değişim olalı parçayla beraber mazot tüketimi ve egzozdan çıkan siyah duman miktarı gözle görünür ölçüde azaldı.

Arada bir iki parçayı yenileyip depomuzu da temizlemiş olduk, olsun varsın :smiley: @Likya size de cevap yazamadım bir türlü fırsat bulup ama çok teşekkür ederim ilginize.

Ekli dosyayı görüntüle 511868

Ekli dosyayı görüntüle 511869

Merhabalar, aynı sorunu bende yaşıyorum, telefonunuzu alabilirmiyim yada aracı yaptırdığınız yerin telefonunu, 5322758365 Malik Ejder benim telefonum, ilginize şimdiden teşekkürler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR