Terrano 3.0 Dizel'mi Yoksa Santa Fe 2.7 V6 Benzinli'mi??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lucias Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,932

lucias

Gerçekçi ol, imkansızı iste...
Yer
Mersin-Taşucu
Merhabalar.Bayram sonrası derken bayramda bitti ve aracımı kısmetse değiştiriyorum :D
O mu şu mu derken en son kullanım alışkanlıklar mı da dikkate alarak (uzun yolda, daha sıklıkla Anamur-Adana arası) kullanacağımdan ve fazla offroad yapmayacağım -daha doğrusu zaman bulamadığımdan :(- dolayı- Terrano ve SantaFe arasında kaldım. Daha önce bilgilerinize başvurduğum LR Discovery ve Hyundai Galloper'den şimdilik vazgeçtim.Sizlerden naçizane ricam bu araçlardan kullananların yorumları, işte kronik sorunları, konfor vs. vs. gibi klasik sorularım olacaktı.Malum sitede bulduğum araçların linkleri aşağıda. Yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Nissan Terrano 3.0 Dizel;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-nissan-terrano-3.6-v6-126687485/detay/

Hyundai SanteFe 2,7 V6 Benzinli;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-hyundai-en-dolusu-masrafsiz-133871894/detay/

??? ??? ???

Etiketler

Ynt: Terrano 3.0 Dizel'mi Yoksa Santa Fe 2.7 V6 Benzinli'mi??

Merhaba,3.0 Terrano II ler dort silindirlidirler.3.6 litrelik olani hic duymadim.
Turkiye girisli olanlarin hepsi otomatik viteslidir.Duz vites olani bilmiyorum.
Kasa ayni olmak kaydiyla 2.4 benzinli,2.7 ve 3.0 dizel modelleri vardir.
Ilandaki bilgilerden motor hacmi ve silindir sayisi bana gore hatalidir.

Ben 2.7 dizel olani kullaniyorum.Dikkatli kullanimda bile 10lt nin altina dusmuyor.
2.4 benzinli olanlarin LPG ile km basina bana gore daha ucuz sarfiyatlari var.
3.0 dizel olanlar ise otomatik olmasina ragmen lt olarak daha az yakarlar.

Terrano'lar ile Galloper'larin alt yapisi neredeyse ayni sekilde tasarlanmistir.
Bakimlarini aksatmadiginiz,asiri zorlamadiginiz muddetce kirilmaz,ariza cikarmazlar.
3.0 dizel,piyasada genel Terrano II lerin %10-20 si kadar bulunur.
156HP gucu ile gidemeyecegi yer yok denilse cok yanilmis olunmaz.

Santa Fe ile ilgili cok fazla bilgim yok.Sectiginiz 2.7 benzinli modeli de az bulunur.
2010 model 2.2 dizel olan arkadasimda var.Asfaltta muhtesem gidiyor.
Cesme otoyolunda yuksek suratlere cikiyor ama araziye hic girmiyor.
Gercekten konforlu bir arac.Bazi bildiklerimdir,yardimci olmasini umarim.

Çok teşekkür ederim, evet ordaki 3.0 benzinli yanlış yazılmış araç dizel. Bilgileriniz çok aydınlatıcı oldu, önümüzdeki hafta izine çıkıyorum artık o zaman netleştireceğim.

Merhabalar,

Alternatiflere açıksanız 2004 model Mitsubishi Pajero GLS LWB aracımı satıyorum.
Ilginizi çekerse bu link üzerinden detaylara bakabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-mitsubishi-pajero-iii-3.2-di-d-gls-lwb-152305601/detay

Selam ve saygılar,
Emre Akçal.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri