Terrano 2,4 Benzinli Rölanti Dalgalanması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SCUBAOZGUR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,920

SCUBAOZGUR

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.2,4 terranom var.Benzinde çalışırken rölanti dalgalanması yaşıyorum.gaza geçtiğinde hiç bir sorun yok fikri olan veya yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı konu ile ilgili.

Etiketler
Ynt: Terrano 2,4 Benzinli Rölanti Dalgalanması

merhaba.aynı sorunu bende yasadım.hava akısmetresini ve kelebek boğazını temizletince sorun yok oldu.

bendede aynı sorun oldu rolanti motorunu temizlettim

Tesekkurler.kelebek bogazi temizlendi ,ayarlari yapildi,bujiler degisti,avans ayari yapildi.Sorun duzelmedi.gazda hicbir problem yok.Lakin benzinde rolanti duzensiz.Motora kelebek bogazinin ustunden hava aldirinca rahatliyor.Bu konuda yorumlarinizi bekliyorum.hava akismetresinin saglam oldugunu sogluyorlar.

Arkadaslar dogru soylemis hepsine katiliyorum.bunlarin yaninda buji ve kablolarini degistirmek yada kontrol etmek distirbutore de bakmakta fayda var.soyle mantik yuruttum lpg nin puskurtmesi farkli oldugu icin duzenli calisiyo benzinde sikinti var.ve hava normalin ustunde geldigi icin fazla benzin yakiyo duzeliyor olabilir gibi bi aklima yatti.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaslar sorun hava akismetresinden cikti.Diger adi ile p11 fisinden.Suan arac cok fark etti ve 2,4 cc lik bir arac adeta yakit cimrisi oldu.

arıza tespit cihazına bağlanınca hemen göstermesi lazımdı bu kadar uğraşmaya gereksiz parça değiştirmeye de gerek yoktu, benim lada nivam varken kendim usta olmuştum, alırdım cihazı kendim bağlardım kodlarını araştırır kendim çözüm üretirdim. bence böyle durumlarda yapılacak ilk iş cihaza bağlayıp arıza kodunu öğrenmek.
geçmiş olsun gözünüz aydın

TERRANO 2.4 1997 MODEL İÇİN 4 TANE SORUM VAR

1-) yokuş çıkarken ya da biraz hızlanmaya başlayınca çekiş bir anda düşüyor gaz yemiyor

2-) TERRANO 2.4 için LPG uyumlu buji kullanan varmı BOSCH un var ama piyasada bulamadım kullananlar fikirlerini paylaşabilir mi

3-) Arabayı çalıştırınca benzinde bende de dalgalanma oluyor rölantide

4-) Terano da EGR varmı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,079
Kaydolan Son Üyemiz
Fondue

SON KONULAR

Geri