Teriosla 2000 Km.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mete Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,156
Ynt: Teriosla 2000 Km.

Mete Hocam bu konu başlığı ile bende, gezdiğim yerleri fotoğraflasam fikrini uyandı. Yılda 100 bin km nin üzerinde ve Türkiyenin farklı yerlerini geziyorum. Bir düzenleme yapayım.

Etiketler

jeep' Alıntı:
Mete Hocam bu konu başlığı ile bende, gezdiğim yerleri fotoğraflasam fikrini uyandı. Yılda 100 bin km nin üzerinde ve Türkiyenin farklı yerlerini geziyorum. Bir düzenleme yapayım.

Çok güzel olur, bu konuda benim düşüncem şu. Geçilen yerler hakkında kültürel coğrafi ve gezginleri ilgilendirecek bilgilerle desteklemek gerekir diye düşünüyorum. Kuru bir şekilde Fotoğrafları sıralamak okuyanlara haz veriyor ama bilgilendirme konusunda yeterli olmuyor. Bana göre özellikle sizin gibi çok gezen arkadaşların bir ekol yaratması lazım. Gezdiğiniz yerler hakkında aralara bilgiler serpiştirirseniz okuyanlar hem eğlenecek hemde bilgi sahibi olacaklar. Böylece sizin emeğinizde biraz daha fazla karşılık bulmuş olacak. Yukarıdaki sayfaları bu manada düzenlemeğe çalıştım ama yinede yetersiz. Yetersizliğinin sebebi de aslında çok komik. Cebimdeki kalemim bitmişti ve yorgunluğun etkisi ilede bir türlü bir kalem edinemedim. Eğer yanımda kalem kağıt hazır olsaydı geçtiğim yerler hakkında küçük, hatırlatıcı notlar alırdım. Ama şimdi sadece hatırladıklarımı yazdım. Fotoğraf makinasının yanı sıra içerisinde kalem ve kağıt bulunan bir klasörü mutlaka elimizin altında (ve hatta sürekli olarak torpido gözünde) bulundurmamız gerekir. Bu şekilde çok güzel işler çıkaracağınıza inanıyorum.

ozcour' Alıntı:
Mete abi çok güzel bir geziymiş, Terios sizin kalbinizi çalmaya başlamış sanki :smiley:

Burada tekim, Terios bizim ekibin bir parçası. Genellikle iki terios 1 seri3 dolaşıyoruz

acemi80' Alıntı:
Çok güzel olur, bu konuda benim düşüncem şu. Geçilen yerler hakkında kültürel coğrafi ve gezginleri ilgilendirecek bilgilerle desteklemek gerekir diye düşünüyorum. Kuru bir şekilde Fotoğrafları sıralamak okuyanlara haz veriyor ama bilgilendirme konusunda yeterli olmuyor. Bana göre özellikle sizin gibi çok gezen arkadaşların bir ekol yaratması lazım. Gezdiğiniz yerler hakkında aralara bilgiler serpiştirirseniz okuyanlar hem eğlenecek hemde bilgi sahibi olacaklar. Böylece sizin emeğinizde biraz daha fazla karşılık bulmuş olacak. Yukarıdaki sayfaları bu manada düzenlemeğe çalıştım ama yinede yetersiz. Yetersizliğinin sebebi de aslında çok komik. Cebimdeki kalemim bitmişti ve yorgunluğun etkisi ilede bir türlü bir kalem edinemedim. Eğer yanımda kalem kağıt hazır olsaydı geçtiğim yerler hakkında küçük, hatırlatıcı notlar alırdım. Ama şimdi sadece hatırladıklarımı yazdım. Fotoğraf makinasının yanı sıra içerisinde kalem ve kağıt bulunan bir klasörü mutlaka elimizin altında (ve hatta sürekli olarak torpido gözünde) bulundurmamız gerekir. Bu şekilde çok güzel işler çıkaracağınıza inanıyorum.

Geçen hafta yine iş için Bodrum a gittim geldim. Gaziantep-İzmir-Ürkmez-Kuşadası-Söke-Bodrum-Milas-Muğla-Denizli-Afyon-Konya-Adana-Gaziantep Yaklaşık 3500 km yol katettim ama amaç farklı olduğu için, söylediklerinizi yapamadım. Zaten yolun büyük bir bölümü gece geçildi. Ama Muğla Ortaca ya gittiğimde, durup eski amerikan otoları ile ilgili bir garaj vardı onu fotoğraflamış yayınlamıştım. Şimdi elimde Batman Hasankeyf fotoğrafları var. Biraz da tarih bilgileri ile düzenlemem gereğini öğrenmiş oldum. O yüzden tam olarak öğrenip öyle yayınlamak gerek sanıyorum.

jeep' Alıntı:
Geçen hafta yine iş için Bodrum a gittim geldim. Gaziantep-İzmir-Ürkmez-Kuşadası-Söke-Bodrum-Milas-Muğla-Denizli-Afyon-Konya-Adana-Gaziantep Yaklaşık 3500 km yol katettim ama amaç farklı olduğu için, söylediklerinizi yapamadım. Zaten yolun büyük bir bölümü gece geçildi. Ama Muğla Ortaca ya gittiğimde, durup eski amerikan otoları ile ilgili bir garaj vardı onu fotoğraflamış yayınlamıştım. Şimdi elimde Batman Hasankeyf fotoğrafları var. Biraz da tarih bilgileri ile düzenlemem gereğini öğrenmiş oldum. O yüzden tam olarak öğrenip öyle yayınlamak gerek sanıyorum.

Evet belki vıcık vıcık ders anlatır gibi değil ama okuyanların yöre kültürü ile ilgili küçük bilgiler (Yer isimleri, yemek kültürü, Coğrafi bilgiler olabilir) vermek anlatımı güzelleştireceği gibi emeğinizin daha iyi değerlenmesini sağlayacak ve okuyucunun yöre hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayacaktır.

Hocam (böyle hitap ettiğim için kusuruma bakmayın herkes hocam deyince benim de içimden öyle geldi içtenliğime verin lütfen)

O kadar güzel anlatmış resmetmişsinizki bir solukta okudum ve sanki ordaymışım gibi hissettim pek çok insanın hiç zevk almayacağı ama bilenler için büyük bir hazine olan oldukça güzel bir parkurunuz olmuş ve içim acıyarak okudum teknolojinin bize ettiğini işim gereği oldukça çok seyahat ederim ama öyle hay huyla geçerki seyahatlerim bırakın fotoğraflamayı bazen yemek yemek için hatta uyumak için bile doğru dürüst zaman ayıramam kendime ve buna da kahrolurum. Örneğin bir kış Sinoptan çıkıp Artvin oradan Şavşat üzerinden Doğu Anadoluyu gezip Gümüşhane üzerinden Trabzona geçip geri dönmüştüm kış manzaraları muhteşemdi ama tek kare çekemedim tek başıma zincirsiz bir laguna ile o karlı buzlu yollarda soğuk soğuk terleyerek seyahat etmiştim hele Şavşat Ardahan arasında benim geçtiğim yoldan benden başka geçen bir kişi vardı o da bir ZJ idi o zaman kafaya koymuştum ZJ sahibi olmayı oldum da şükür. Lafı uzattım kusuruma bakmayın bilirimki forumlarda fazla uzun yazılar pek okunmaz elinize yüreğinize sağlık bu güzel yazı için teşekkür ederim

.com' Alıntı:
Hocam (böyle hitap ettiğim için kusuruma bakmayın herkes hocam deyince benim de içimden öyle geldi içtenliğime verin lütfen)

O kadar güzel anlatmış resmetmişsinizki bir solukta okudum ve sanki ordaymışım gibi hissettim pek çok insanın hiç zevk almayacağı ama bilenler için büyük bir hazine olan oldukça güzel bir parkurunuz olmuş ve içim acıyarak okudum teknolojinin bize ettiğini işim gereği oldukça çok seyahat ederim ama öyle hay huyla geçerki seyahatlerim bırakın fotoğraflamayı bazen yemek yemek için hatta uyumak için bile doğru dürüst zaman ayıramam kendime ve buna da kahrolurum. Örneğin bir kış Sinoptan çıkıp Artvin oradan Şavşat üzerinden Doğu Anadoluyu gezip Gümüşhane üzerinden Trabzona geçip geri dönmüştüm kış manzaraları muhteşemdi ama tek kare çekemedim tek başıma zincirsiz bir laguna ile o karlı buzlu yollarda soğuk soğuk terleyerek seyahat etmiştim

Çok teşekkür ederim .com (İsminizi göremedim özür dilerim) İş icabı yapılan Zor yolculuklarda tabii olarak çevre güzellikleri görülemiyebilir. Bu tabii bir şey. Ama zaman bol yanınınzda da bir arkadaşınız olursa iş gezileri bile böyle eğlenceli bir hizmete dönüşebilir. Bu da şansa kalmış.

Bir solukta ve hızla okuduğum yazılarınızı ve resimlerinizi çok beğendim,daha sonra sindirerek ve dikkatle tekrar inceleyeceğim.Sıkmaktan çekindiğiniz için yazmadığınız ve eklemediklerinizi de merakla bekliyoruz....İlk ve tek arabam olan teriosla ilgili yazdıklarınıza çok memnun oldum;en kısa zaman da karşılaşıp ,özelliklerini bizzat sizden öğrenmek isterim mümkün olursa.... :smiley:.

Benim için özel yerlerin başında Göynük gelir,haberim olsa mutlaka geleceğim bir yerdi...Resimleriniz bana en kısa zamanda oraya terios ile gitme fikrini verdi...
Göynük insanı çok farklı ve hassas,nedenini sordum ''Dededen çekiniriz ''dediler,Akşemsettin Hz.orada yaşayan kişileri hala etkileyen bir zat imiş;konuştuğum teyze dedenin gelin geldiği günden beri onu ve ailesinin üzerinde çekinme-utanma mekanizması olduğunu söyledi......Aklıma gelen ve beni etkileyen bu konuyu sizinle paylaşmak istedim :smiley: .

ferdane gül' Alıntı:
Bir solukta ve hızla okuduğum yazılarınızı ve resimlerinizi çok beğendim,daha sonra sindirerek ve dikkatle tekrar inceleyeceğim.Sıkmaktan çekindiğiniz için yazmadığınız ve eklemediklerinizi de merakla bekliyoruz....İlk ve tek arabam olan teriosla ilgili yazdıklarınıza çok memnun oldum;en kısa zaman da karşılaşıp ,özelliklerini bizzat sizden öğrenmek isterim mümkün olursa.... :smiley:.

Ferdane hanım arabanız gerçekten çok değerli bir araba arazide ve asfaltta performansı çok güzel. Kendisinden umulmadık güzellikler sergiliyor. Bizim Bolu gezisinde hiç bir konumda beni mahçup etmedi. yalnız uzun yolda 120 nin üzerine çıkamıyorsunuz.

ferdane gül' Alıntı:
Benim için özel yerlerin başında Göynük gelir,haberim olsa mutlaka geleceğim bir yerdi...Resimleriniz bana en kısa zamanda oraya terios ile gitme fikrini verdi...
Göynük insanı çok farklı ve hassas,nedenini sordum ''Dededen çekiniriz ''dediler,Akşemsettin Hz.orada yaşayan kişileri hala etkileyen bir zat imiş;konuştuğum teyze dedenin gelin geldiği günden beri onu ve ailesinin üzerinde çekinme-utanma mekanizması olduğunu söyledi......Aklıma gelen ve beni etkileyen bu konuyu sizinle paylaşmak istedim :smiley: .

Evet katılıyorum bunu sokaklarında bile hissedebiliyorsunuz.

Bende hızdan korktuğum daha doğrusu hastanede olduğum için çekindiğimden basamadığımı düşünüyordum ;) :smiley: :D .İncekte arabayı inceleyen arkadaşlar özellikleri boyuna ve yapısına göre çok iyi dediler ama ben açıkcası daha çok yeniyim,anlamakta zorluk çekiyorum.Fakat tozun ve toprağın içinde arabamla olmak çok zevkliydi :smiley: ...

acemi80' Alıntı:
Evet katılıyorum bunu sokaklarında bile hissedebiliyorsunuz.
Bu hislerimi hisseden başkaları olduğu için seviniyorum.Çünkü Göynük günübirlik ve konaklamalı 2 kere gittiğim bir yer,konaklamalı 7 kişilik arkadaş grubumla gittim bu hislerimi anlattığımda anlaşılmadığımı görmüş ve üzülmüştüm ....

ferdane gül' Alıntı:
Bende hızdan korktuğum daha doğrusu hastanede olduğum için çekindiğimden basamadığımı düşünüyordum ;) :smiley: :D .İncekte arabayı inceleyen arkadaşlar özellikleri boyuna ve yapısına göre çok iyi dediler ama ben açıkcası daha çok yeniyim,anlamakta zorluk çekiyorum.Fakat tozun ve toprağın içinde arabamla olmak çok zevkliydi :smiley: ...

Bu arabayla 110 u geçmemek gerekir diye düşünüyorum ama dağda bayırda sizi hiç bir şekilde mahçup etmez.

acemi80' Alıntı:
Bu arabayla 110 u geçmemek gerekir diye düşünüyorum ama dağda bayırda sizi hiç bir şekilde mahçup etmez.

Soft olarak düşünülebilinir. Fazla da açılmamak gerekir.. Low range yok, ağır çamurda fazla gitmez. Dik tırmanışlarda iyi kaptırmak gerekir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR