terios

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fanatikbera Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,869

fanatikbera

Yeni Üye
Mrblar ben 1 2 aydır araba araştırıyorum.teriosun gold modeli hoşuma gitti.Siz değerli ve tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.Çevremdekiler teriosları olmadığı halde tercih etmememi söylediler ama ben kullanıcısından bilgi edinmeyi tercih ederim.Ailemle senede 1 yada 2 kez memlekete ordada arada bir balığa giderken oda tam arazi sayılmaz bu şekilde kullanacam.Parça bulma sorunu yaşarmıyım manuelmi otomatik videsmi yakıtı nedir gibi araç konusunda deneyim yaşamış ve beni bu konuda aydınlatacak herkeze şimdiden çokkk tşk.Saygılarımla

Etiketler
Ynt: Terios

Merhaba,
Araç kendinden umulmayanı verebilen hakikaten iyi bir araç. Arazi konusunda altının oturmadığı her yerden geçebilen karınca gibi.
Çevrenizdekilere söyleyin şahin broadway gibi araçlara devam etsinler.
Bu herkesteki binmediği görmediği arabayı kötüleme huyuna gıcık oluyorum. Hiç bilmez yorum yapar.
Parça desen bulunduğun yere göre en fazla 2-3 günde gelir. Benimki 2008 model araziye de giriyorum. çok çamura kara vs saplandım altındaki çamurun haddi hesabı yoktu saplandığında ve hor da kullanıyorum. Her servise girişimde altını mutlaka kontrol ettiririm ön düzen hala fabrika ayarlarıyla duruyor. Yürür aksamda fren balatası harici değişen birşey yok. Sanayiye zaten gitme ihtiyacı hissetmiyorsun ki, parça ihtiyacı olsun. Üstelik bendeki 1.3 motorlusu. 1.5 daha iyi.

Bence etrafınızdakileri dinlemeyin. Alın derim.
Dezavantajları aracın küçük oluşu, Uzun yolda belirli bir süreden sonra yorması başka da dezavantajı yok bence. Zaten Daihatsu firması Toyotanın.

Bence güzel araç ama artık yenisi satılmıyor. AB emisyon normlarına uyma maliyeti yüzünden piyasadan çekilmiş.. Bence bu AB de fazla saçmalamaya başladı güzel araçtı halbuki.. Bi taraftan %2-3 emisyon tasarrufu diye araçlar piyasadan çekiliyor başka birtaraftan kara duman atan kamyonlar yollarda. Yenisi satılmadığı için günün birine eskisine yedek parça bulmak zor olur mu bilmem kullananlara sormak lazım..

Merhaba,
Terioslar sağlam arabadır.Ben daha önce 2004 model olanını yani eski kasasını kullandım.
Arazide çok iyidir,ummadığınız yerden gider,beklemediğiniz yerden çıkar.
Kolay kolay masraf çıkarmaz,küçük ama kemikli arabadır.Ben yeni kasalarını çok beğeniyorum.
Yakıtı biraz fazladır,sürekli 4 çeker olduğu için normal bir arabaya göre fazla yakar ama LPG dönüşümü sayesinde çok ekonomik kullanılabilir.
Yakıtı az(LPG),Vergisi düşük,arazi kabiliyeti çok iyi,sağlam,parça sorununuzun olacağını da sanmıyorum.
Bakmayın siz bilmediği araba hakkında yorum yapan çok bilmişlere.
Güzel arabadır Terios...
ALINIR ve BİNİLİR...
Selamlar.

Ben 5 yıl kullandım yeni kasa teriosu.Sıfır almıştım.Hiç masraf çıkarmadı.Dağa taşa her yere de gittim.Ancak asfaltta uzun yok aracı değil,yorucu.Dar oluşundan dolayı virajlarda sıkıntılı ve çukurlarda çok sallıyor.Ve daihatsu avrupadan çekildi.Satışı yok artık.Ben size grand vitara 2.0 öneririm.Fiyat aynı ve gerçek arazi arabası

Merhabalar,
Aracım 2003 (eski kasa) model olup 3. sahibiyim, 3 senedir de kullanıyorum. Periyodik bakımları dışında çok şükür hiç bir sorun çıkarmadı. Dere, tepe, piknik, kır gezileri, hafif offroad gibi ihtiyaca fazlasıyla cevap veriyor. Araçla girip çıktığım yerleri bir görseniz bu adam bu arabaya para verip almamıştır, kesin miras falan kalmıştır dersiniz. Araç çok sağlam, kemikli bir araçtır, kolay kolay sizi üzmez. Yurtdışında bu araçları (eski kasaları) Toyota Cami adıyla, yeni kasaları da Toyota Rush adıyla satıyorlar. Bu araçlar satış stratejileri açısından 1. sınıf dünya ülkelerine Toyota adıyla, 2. ve 3. sınıf dünya ülkelerine de Daihatsu üzerinden satışa çıkarılıyor. Size tavsiye etmeyenlere söyleyin internetten bir baksınlar. Hiç çekinmeden alın, dere-tepe düz gidin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR