Terios Otomatik Şanzıman

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aysegülhakan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,085

aysegülhakan

Yeni Üye
iyi günler arkadaşlar.daihatsu terios otomatik şanzımana su girme ihtimali varmı.tamire verdiğim şanzımana su girmiş.bu araç dağ tepe gezen sulardan geçen bir araç nasıl su girer anlamadım bu konuda bilgisi olan veya başına gelen varmı saygılar.

Etiketler
Mrb. Soruyu yeni gördüm. Araçların el kitabında geçebileceği su debisi yazar. Mantık olarak araç alt tabanını geçmemek gerek. Şanzımandan şaft bağlantı keçelerinden veya şanzıman soğutma aparatı olabilir ve oralardan girebilir. Normalde girmemesi gerek. Mesela motor yıkansa elektrik soketlerinden su girmemesi için emniyeti contalıdır, beyin vs. muhafaza tam kapanan kapaklıdır , yine de ben yıkamam.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri