Terios 1.5 2008 Tavan Çıtası Ve Titreme Problemi Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozzy78 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,197

ozzy78

Yeni Üye
Merhaba,

kısa bir süre önce 2008 model Terios Silver Otomatik bir araç satın aldım. Aracıma Gold pakette bulunan siyah tavan çıtalarından taktırmak istiyorum fakat bulamıyorum. İnternette bir iki sitede muadil ürünler var fakat görüntülerini çok beğenmedim. Bu konuda yönlendireceğiniz bir yer var mıdır?

Diğer sorumda aracım rölantide çalışırken ciddi bir titreme var. Araçta BRC marka lpg var, araç şuan 125.000 km de ve LPG 20.000 Km deyken takılmış.Gösterdiğim usta titreme benzinde çalışırken de olduğu için subap değişimi gerekir dedi, daha sonra araştırdım ve 90.000-100.000 km civarı LPG li kullanımlarda böyle bir sıkıntı olduğunu söylediler. Aracı satın aldığım kişiyi aradım ve bu durumu ilettim, kendisi aracın uzun zamandır böyle çalıştığını ve titremenin muhtemelen rölanti devrinin düşük olmasından kaynaklandığını söyledi. Konu hakkında bilgisi olan varmıdır acaba ?

merhaba,

biz de 1.5 terios düşünüyoruz.

öncelikle soruna çözüm bulabildiniz mi?

diğer yandan araçtan memnun musunuz, uzun yolda çok isteksiz mi 100km üzerinde?

Merhaba,
Sorduğum herkes ki buna İstanbul da en fazla tercih edilen 2 Daihatsu servsisi de dahil benzer şeyleri söylediler, LPG li olan araçlarda 80.000-100.000 km aralığında bu problem oluyormuş ve subap değişimi gerekiyormuş. Toplam maliyet 2.000-2.500 TL civarlarında. LPG siz olanlarda hiçbir problem yaşamazsınız dediler.

Aracı eşim kullanıyor, ben çok kısa süre kullandım fakat genel olarak kullanımı keyifli bir araç. Sürekli dörtçeker olması, yerden yüksekliği, ölçülerinden dolayı park rahatlığı, dönüş tur mesafesi, arka koltuk diz mesafesi, vites geçişleri, tipi bunlar aracın olumlu tarafları. Ben aracı ilk aldığımda 250 km lik bir mesafede kullandım, uzun yolda çok fazla bir şey beklememek lazım, performansı biraz zayıf yani 100 km nin üzerine pek çıkmak istemiyor, yüksekliğinden dolayıda biraz sallıyor ama bu sınıf bir araç alacaksanız hepsinde olan şeyler. Biz genel olarak arabadan memnunuz, subaplarını değiştirip uzun süre kullanıcaz inşallah.

bilgilendirme için teşekkürler.

ben de babamın aracını değiştirip bundan bakim diyorum, geçenlerde gösterdim hoşuna gitti.

şu an corsa kullanıyor ve ufak geliyor, bayram sonrasında corsa yı satıp lpg siz otm, düşük km li bir araç bakacağız sanırım. zaten yaşı gereği çok hızlı kullanmıyor, uzun yol da pek yok, ihtiyaçlarını karşılar sanırım. tüketim şehir içi ve dışı nasıl 100km/lt olarak?

bakımlarda sorun yaşadınız mı ve kronik bir sorunu var mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri