Tekirdağ Yamaç Paraşüt'ü Şenlikleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cabironline Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,655

Etiketler
Ynt: Tekirdağ Yamaç Paraşüt'ü Şenlikleri

Arkadaşlar bu seneki yani 4. Uluslararası Uçmakdere Yamaçparaşütü festivali 8-9 mayıs 2010 tarihinde olacakmış. Organizasyon için ayrıntılı bilgi be irtibat için www.tedohavk.com adresine göz atın.

4. Tekirdağ Yamaç Paraşütü Şenliklerininde sonuna gelmiş bulunuyoruz. Yine çok güzel zamanlar geçirdik. Şenliklerden birkaç kare paylaşmak isterim.

14109 394076328258 527293258 3900997 5315866 n

14109 394076338258 527293258 3900998 3911361 n

14109 394076343258 527293258 3900999 1476462 n

14109 394076348258 527293258 3901000 4489623 n

THK'nın düzenlediği kurslara katılmak istiyorum,ama açıkçası askeri kamp eğitimi olduğu için korkuyorum "paraşüt kursu deneyimimden biliyorum" fakat çok istiyorum:çünkü paraşütü öyle canınızın istediği zaman yapamıyorsunuz,ancak yamaç öyle değil,daha özgürsünüz,ama benim çekindiğim bir nokta da hafif ağırlıkta bir bayan olarak,bu ekipmanları taşımak ve kontrol etmekte zorlanır mıyım ?

çok merak ettiğim bir diğer konu;wingsuit ile atlayış yapabilmek için Selçuk'ta verilen skydive eğitim sertifikasını almak yeterli oluyor mu? :D

Bildiğim kadarıyla skydive eğitiminde belli bi aşamaya gelmiş,çok sayıda atlayış yapmış olmak gerekiyor kısacası skydiveda oldukça iyi olanlar wingsuit ile atlayış yapabiliyor.

Ayrıca yamaç eğitiminde kilo ile ilgili sorunu sadece malzeme ararken yaşıyor bayanlar.Ben çok sorun yaşamadım ama ev arkadaşım 52 kilo ve kanat alacağı zaman biraz zaman aldı uygun malzeme bulması.Çanta yani malzeme taşımak içinde biraz kondisyonlu olmak gerekiyor.Ama spor yapıyorsanırz bi sorun yaşamazsınız.
Yp eğitimini özel olarak veren kişilerde var kendinizi illa THK'da eğitim alacağım diye şartlandırmayın ben bu spora lisedeyken başlamak istedim ancak kontenjanlı kurslar çıkmayınca üniversitede özel olarak aldım eğitimi ;)
Paraşüt kursuna bende katıldım oradaki yamaççıların aldığı eğitimide gördüm,benim fikrimi sorarsanız yaşadığınız yerde yamaçparaşütü eğitmeni varsa iyi bir şekilde araştırıp ondan eğitim alın :smiley:

peyzajist' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla skydive eğitiminde belli bi aşamaya gelmiş,çok sayıda atlayış yapmış olmak gerekiyor kısacası skydiveda oldukça iyi olanlar wingsuit ile atlayış yapabiliyor.

Ayrıca yamaç eğitiminde kilo ile ilgili sorunu sadece malzeme ararken yaşıyor bayanlar.Ben çok sorun yaşamadım ama ev arkadaşım 52 kilo ve kanat alacağı zaman biraz zaman aldı uygun malzeme bulması.Çanta yani malzeme taşımak içinde biraz kondisyonlu olmak gerekiyor.Ama spor yapıyorsanırz bi sorun yaşamazsınız.
Yp eğitimini özel olarak veren kişilerde var kendinizi illa THK'da eğitim alacağım diye şartlandırmayın ben bu spora lisedeyken başlamak istedim ancak kontenjanlı kurslar çıkmayınca üniversitede özel olarak aldım eğitimi ;)
Paraşüt kursuna bende katıldım oradaki yamaççıların aldığı eğitimide gördüm,benim fikrimi sorarsanız yaşadığınız yerde yamaçparaşütü eğitmeni varsa iyi bir şekilde araştırıp ondan eğitim alın :smiley:

Yanıtlarınız için teşekkür ederim :smiley:

bu yılki şenlikler mayısın sekizi diye söyleniyor ama o tarih haftaiçine denk geliyor sanırım altısında olur

bende biliyorum ama ne bileyim işte.sizinle daha öncede görüşmüştük ama farklı bir isimle :D bu sene gelmeyi istyrm hemde çok çok çok fazla

uvercinka' Alıntı:
çok güzel ya bayıldım içim gitti harbiden .. ama merak ettiğim hiç tecrübesi olmayanlara yönelik bir hizmet var mı? yani kurs verilmesinin dışında uçmak isteyen adamı o gün uçuran türden.. ne şekilde oluyor bilgim yok ögrenebilirsem cok sevinirim ..

Merhaba fotoğraflarda gördüğünüz bölge bizim uçuş bölgemiz.Tekirdağ Uçmakderede yılın 12 ayı tandem uçuş tabir ettiğimiz pilotla birlikte uçuş organizasyonlarını yapmaktayız. Arzu ettiğiniz tarihte bizimle gelip uçabilirsiniz. İletişim için Tekirdağ Yamaç paraşüt kulübü tel : 0282 227 10 37 ya da 0 533 314 39 93.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR