Tek Başina :( Karavan Ile Kamp Hayatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nuraypcl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 303
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,627

Öncelikle umarım bu düşüncenizi gerçekleştirebilirsiniz. Yola her zaman en az 2 kişi çıkmak çok avantajlıdır fakat tek başına olmaz diye bir şey yok. Kadın olmanızdan dolayı yaşayabileceğiniz sıkıntılar aşikar. Bu sadece ülkemiz için geçerli değil tüm dünyada böyle fakat bu coğrafyada biraz daha tehlikeli. Fakat başınıza gelebilecek her türlü olumsuzluğu sokakta yürürken işten eve dönerken evde otururken dışarda yemek yerken otobüsle yolculuk yaparken de yaşama ihtimaliniz var. Bu konuda önemli olan tedbir almak. Konaklama yerlerinin yolda olacağınız zamanları vs doğru ayarlamak. kendinizi korumanız için silah biber gazı vb. şeyler veya daha güzeli yol arkadaşı olarak cüsseli bir köpeğinizin olması sıkıntı yaşama ihtimalinizi en aza indirir. Zaten doğada denk geleceğiniz insanlar kampa doğaya hayvana insan saygısı olan sizin bizim gibi insanlar olur genelde. Bu tarz bir girişimde bulunmak adına bir engel yok bence. Bütün bunları hallettikten sonra en önemli olan motokaravan mı çekme karavan mı hangi araç olmalı noktası. Gerek sürüş kolaylığı gerek boyutları gerek hareket kabiliyeti sebebiyle bence motokaravan daha uygun olur. Eksi yönü ise alan biraz daha dar olur çekme karavana göre. Bu konuda araç tercihi olarakta ambulans kasa land rover defender gerek alan olarak gerekse tamir bakım masrafları olarak ve arıza konusunda hemen her yerde parçası tamiri mümkün olduğundan benim önerim bu yönde olur. Tercihiniz ne olursa olsun 4x4 araç mutlaka olsun her koşulda her türlü yolda gidebilmelisiniz.

Çok sevinirim gerçekten. Biliyorum ki bi yerlerde tek başına hayalimi yaşayan kadınlar var. Ama onlardan biriyle diyaloga geçmek çok iyi olur benim için. Çok teşekkür ederim.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mesela bunlardan biri BMC motokaravanı ile gezen Serpil Ertürk. Facebook'ta üye olduğum kamp karavan sayfalarında sıkça paylaşımlarını görüyorum.

Yalniz gezen kadin karavanci telefonu herkese acik, uyelik bile gerekmeden okunan foruma niye yazilir diye dusundum.
a- Gercekten yardim amacli cok safca davranis
b-Karavanci kisiye kotuluk etme istegi
c-Artik o da kendine bir arkadas bulsun istegi
d-Kurbanlari oltaya getirme icin
e-Hicbiri
Bence ya yazan silebiliyorda silsin ya da moderator arkadaslar silsin.
f-Kafa bulmak için

vay be ne çok sayfa dolmuş :smiley:
foruma bunca yanıt yazılmasının sebebi sanırım kısaca;
1- genç hanımefendinin,
2- özlem duyulan hayatın,
yarattığı ilgi şeklinde özetlenebilir. :sunglasses:
olsun renk olmuş, çok seslilik olmuş..
kiminin artık lazım diil diye unutmak istediğini, kimi ne önemli bişey diye kavramaya çalışır..
gerçi yanılmıyorsam, aynı hanımefendiye başka isimle daha evel şu forumda da denk gelmiştim
Ilk Deneyim Için...
kendisinden trol diye şüphe eden de olmuş :eek:
hanım veya trol efendi bize farketmez ama bizden de bi renk katmak gerekirse;
5 m.lik erba (veya muadili) karavanla doğanın bağrı olmaz, asfaltın (şosenin) götürdüğü yere kadar gidilir.
onlardan 3 tanesini çekebilecek (resimdeki) araç olduğu halde çadırcılık yapıyorum, çünkü doğada ne kadar fazla, o kadar eksik.. ne kadar fazla, o kadar mahkumiyet..
doğa ev değildir.. ev şehirdedir..
herşey kişisel !
herşey yapabilirlik, imkan ve tercihle alakalı..
yanıt yazan bi arkadaş gibi kimine normal arazi aracı yetmez, truck ile ağır arazi yapar (unimog muydu o ?), kimi bisikletle, kimi sırtında 45 lt lik çantayla dolaşır..

doğada ister en lüks karavanda ol, ister çadırda; yattığın yer + duş (tuvalet, çamaşır, temizlik vsvs) imkanları değişir. doğada uyku hariç dışardasındır, yoksa evden çıkmayalım zaten :tonguewink:
ama şundan korkuyorum, bundan çekiniyorumla sadece klavye kampçılığı olur..
Ankara'da elit bi semtte veya Kaş'ta villasında öldürülenlerle ya da aman da ülkemizde ne çok kötü insan var demekle kampçılığın alakası yoktur.. insan da heryerde insandır..
elit semt, villa, kötü niyetliler.. bunlar şehirde..
biz ormanda, dere veya göl kenarında olsak, sabahına da çadırımızda çiğli taze bi güne uyansak tamamdır..

Son düzenleme:

8 günde 8 yıllık başlıktan fazla sayfa doldurtan bu başlığa neden tecrübeli karavancılardan pek rağbet yok acaba ?
Tecrübesizler,daha genç ...
Evliya Çelebi ve de hepimiz bunun cevabını çok iyi biliyoruz da, açık etmiyoruz... :smiley:

Bu hanım kızımız,böyle internetten seçme bir fotoğraf yerine, gerçek fotoğrafını koysaydı,
büyük ihtimal ki hepimizin tavrı, azıcık (!) farklı olurdu..
Söyliyemeyeceğimiz gerçek bu.

Tecrübeliler, tecrübelerinden dolayı, bazı olayları iyi süzer.
Sanal dünyanın hoş eğlencelerinden bir bu.
Hanım kızımız dediğimiz bu nik, belki de muzır bir delikanlıya ait olabilir.

vay be ne çok sayfa dolmuş :smiley:
foruma bunca yanıt yazılmasının sebebi sanırım kısaca;
1- genç hanımefendinin,
2- özlem duyulan hayatın,
yarattığı ilgi şeklinde özetlenebilir. :sunglasses:
olsun renk olmuş, çok seslilik olmuş..
kiminin artık lazım diil diye unutmak istediğini, kimi ne önemli bişey diye kavramaya çalışır..
gerçi yanılmıyorsam, aynı hanımefendiye başka isimle daha evel şu forumda da denk gelmiştim
Ilk Deneyim Için...
kendisinden trol diye şüphe eden de olmuş :eek:
hanım veya trol efendi bize farketmez ama bizden de bi renk katmak gerekirse;
5 m.lik erba (veya muadili) karavanla doğanın bağrı olmaz, asfaltın (şosenin) götürdüğü yere kadar gidilir.
onlardan 3 tanesini çekebilecek (resimdeki) araç olduğu halde çadırcılık yapıyorum, çünkü doğada ne kadar fazla, o kadar eksik.. ne kadar fazla, o kadar mahkumiyet..
doğa ev değildir.. ev şehirdedir..
herşey kişisel !
herşey yapabilirlik, imkan ve tercihle alakalı..
yanıt yazan bi arkadaş gibi kimine normal arazi aracı yetmez, truck ile ağır arazi yapar (unimog muydu o ?), kimi bisikletle, kimi sırtında 45 lt lik çantayla dolaşır..

doğada ister en lüks karavanda ol, ister çadırda; yattığın yer + duş (tuvalet, çamaşır, temizlik vsvs) imkanları değişir. doğada uyku hariç dışardasındır, yoksa evden çıkmayalım zaten :tonguewink:
ama şundan korkuyorum, bundan çekiniyorumla sadece klavye kampçılığı olur..
Ankara'da elit bi semtte veya Kaş'ta villasında öldürülenlerle ya da aman da ülkemizde ne çok kötü insan var demekle kampçılığın alakası yoktur.. insan da heryerde insandır..
elit semt, villa, kötü niyetliler.. bunlar şehirde..
biz ormanda, dere veya göl kenarında olsak, sabahına da çadırımızda çiğli taze bi güne uyansak tamamdır..
Aslında bana kalsa sadece bir araç ve çadırla sonsuz yaşayabilirim. Full konfor çok aradığım bişey değil. Karavan aslında evet daha sempatik daha hayalperestliğe imza atacak bir araç ama karavanı seçmekte ki en büyük sebebim bir tık daha güvenilir olduğundan.

Bakınız birkaç fotoğrafımı yükledim. Bu size yeterli gelmez ise
Video: https://youtu.be/P0uuIxM2LB0
bu videoyu izleyin lütfen. Bunu siz profilime inanmayan gerçekçi bulmayan arkadaşlara söylüyorum. Amacım sizi inandırmak değil. Bu videoyu da izledikten sonra inanıp inanmamanız beni ilgilendirmiyor. Ama lütfen açtığım konuyu bu şekilde ithamlarınızla kirletmeyiniz. Çünkü ben bu metni hazırlarken saatlerce düşündüm nasıl kendimi net bir şekilde ifade edebilirim diye. Ayrıca samimiyetime inanıp bana yardımcı olan arkadaşlara da hakaret olarak algılıyorum. Ayrıca altını çizerek söylüyorum. """"Bu Videoyu SİZİN Yorumlarınız Yüzünden Samimiyetimden Şüpheye Düşerek Tecrübelerini Benimle Paylaşmaktan Vazgeçebilme İhtimali Olanlar İçin Çektim."""" Ben bu samimiyetimle bu metni işledikten sonra sizin gibi kötü düşünceli insanların yorumlarını kabul edemem. Lütfen saygı gösterin ve bu şekilde yorumlarınızı konumdan uzak tutun.! 3b12cefaec6f09ddc59ff11a44906d08 5f991135fcc3df74c0c4b95f3d6ec65b 32ed231508f9aacadf410d6b7488ae44 8c2d64ef2a260bcffc062732856ee4e5

Tecrübesizler,daha genç ...
Evliya Çelebi ve de hepimiz bunun cevabını çok iyi biliyoruz da, açık etmiyoruz... :smiley:

Bu hanım kızımız,böyle internetten seçme bir fotoğraf yerine, gerçek fotoğrafını koysaydı,
büyük ihtimal ki hepimizin tavrı, azıcık (!) farklı olurdu..
Söyliyemeyeceğimiz gerçek bu.

Tecrübeliler, tecrübelerinden dolayı, bazı olayları iyi süzer.
Sanal dünyanın hoş eğlencelerinden bir bu.
Hanım kızımız dediğimiz bu nik, belki de muzır bir delikanlıya ait olabilir.
Bakınız birkaç fotoğrafımı yükledim. Bu size yeterli gelmez ise Aşağıdaki videoyu izleyin lütfen. Bunu siz profilime inanmayan gerçekçi bulmayan arkadaşlara söylüyorum. Amacım sizi inandırmak değil. Bu videoyu da izledikten sonra inanıp inanmamanız beni ilgilendirmiyor. Ama lütfen açtığım konuyu bu şekilde ithamlarınızla kirletmeyiniz. Çünkü ben bu metni hazırlarken saatlerce düşündüm nasıl kendimi net bir şekilde ifade edebilirim diye. Ayrıca samimiyetime inanıp bana yardımcı olan arkadaşlara da hakaret olarak algılıyorum. Ayrıca altını çizerek söylüyorum. """"Bu Videoyu SİZİN Yorumlarınız Yüzünden Samimiyetimden Şüpheye Düşerek Tecrübelerini Benimle Paylaşmaktan Vazgeçebilme İhtimali Olanlar İçin Çektim."""" Ben bu samimiyetimle bu metni işledikten sonra sizin gibi kötü düşünceli insanların yorumlarını kabul edemem. Lütfen saygı gösterin ve bu şekilde yorumlarınızı konumdan uzak tutun.!

Video: https://youtu.be/P0uuIxM2LB0

GERÇEKTEN SİZ TECRÜBELİ OLDUĞUNU DÜŞÜNENLER TECRÜBELERİNİZDEN DOLAYI BAZI OLAYLARI ÇOK İYİ SÜZMÜŞSÜNÜZ. TEBRİK EDİYORUM. TECRÜBELERİNİZLE NE KADAR ÖVÜNSENİZ AZ! ÜZGÜNÜM AMA TECRÜBELERİNİZDE YANILDINIZ. BEN MUNZUR BİR DELİKANLI DEĞİLİM...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR