Tek Başina :( Karavan Ile Kamp Hayatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nuraypcl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 303
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,028

profilimdeki arabanın üzerine araç üstü çadır yerleştirdim.bir aydır taşıyorum.henüz cesaretimi toplayıp bir gece olsun içine yatmadım.bende Nuray hanım gibi korkuyorum galiba.aslında hayalim işlerden kaçıp yalnız geceler yaşamaktı.belki zamanla olacak.böyle zamanlar hayal edenlerle ortaklaşabiliriz.illede büyük kamplar olması gerekmiyor.ben istanbul çevresinde her çağrıya uyar gibiyim.tabii herkese merhaba diye başlamalıydım dimi..

ben sizin yerinizde olsam gürpınar sahile çekerim aracımı. ya da üsküdar sahile. ne tarafta oturuyorsanız artık. denerim. hem kalabalık. hem sürekli polis gezen bir yer.

Son düzenleme:

Dünyada tek başına gezen, yaşayan onlarca sırt çantalı bayan var.Bırakın karavanı gece sokaklarda dahi kalanlarla tanıştım, hikayelerini dinledim.Anlattıklarını dinleyince şaşırmamak elde değil ancak gelin görünki birde Türkiye de yaşadıkları varki insan aynı topraklarda bahsi geçen canlılarla yaşamaktan utanıyor.
Sevdanızdan vazgeçmeyin ama tedbirlik olmaktada fayda var en azından Türkiye için

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dünyada tek başına gezen, yaşayan onlarca sırt çantalı bayan var.Bırakın karavanı gece sokaklarda dahi kalanlarla tanıştım, hikayelerini dinledim.Anlattıklarını dinleyince şaşırmamak elde değil ancak gelin görünki birde Türkiye de yaşadıkları varki insan aynı topraklarda bahsi geçen canlılarla yaşamaktan utanıyor.
Sevdanızdan vazgeçmeyin ama tedbirlik olmaktada fayda var en azından Türkiye için

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
:( nefret ediyorum bu cümlelerden "türkiye burası, herşey gelebilir başına, kadın dünyayı gezdi türkiye de öldürüldü, adam dünyayı bisikletle gezdi türkiyede öldürüldü, türkiye ya burası, kızım saçmalama bu ülkede olcak iş mi? vs vs vs" yani gerçekten utanıyorum... Memleketime bak ya :(

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eğer kız arkadaşım evlilik teklifimi kabul ederse motokaravan almayı düşünüyorum. mesela şu;

İMALATTAN SATILIK KARAVAN Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 290979402

ama evlenmezse çekme karavan düşünüyorum bende. en küçüğü yeter bana. 2 kişilik. arabayı da küçük seçicem. palio multijet ve pino Pi2010 alıp geçicem. minimum yaşam standardı yeter. fazlasında gözüm yok.
Üzgünüz, ama ne yapalım ki bunlar gerçek... :sweat:

Doga demek daha az insan demek nasilki şehirde yaşarken herkonuda gerekli gördüğümüz tedbirleri alıyorsak dogada ve karavandada durum farklı değil şartlara göre yaşamaya alışmak kısa zamanda mümkün bu nedenle korkmayın hayallerinizin peşinden gidin. Tanıdığım bayan karavancilar var tek başına yıllardır gezip dolaşıyorlar. Dilerseniz sizi bir bayan karanvanci ilede tanistirabilirim. Hersey gönlünüzce olsun bir yerlerde karşılaşıp görüşmek dilegi ile.

Doga demek daha az insan demek nasilki şehirde yaşarken herkonuda gerekli gördüğümüz tedbirleri alıyorsak dogada ve karavandada durum farklı değil şartlara göre yaşamaya alışmak kısa zamanda mümkün bu nedenle korkmayın hayallerinizin peşinden gidin. Tanıdığım bayan karavancilar var tek başına yıllardır gezip dolaşıyorlar. Dilerseniz sizi bir bayan karanvanci ilede tanistirabilirim. Hersey gönlünüzce olsun bir yerlerde karşılaşıp görüşmek dilegi ile.
Çok sevinirim gerçekten. Biliyorum ki bi yerlerde tek başına hayalimi yaşayan kadınlar var. Ama onlardan biriyle diyaloga geçmek çok iyi olur benim için. Çok teşekkür ederim.

Uzun süre gezecekseniz 4x4 olmalı aracınız standart bir 4x2 karavanla o iş olmaz zaten karavanda benim şahsi görüşüme göre 4x2 olmaz

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yeterince güçlü olmasi ilk hedef 4x4 elbette ideal olani ama 4x2 Nissan Vanetta ile ben 5,25 erba çekiyorum

Yeterince güçlü olmasi ilk hedef 4x4 elbette ideal olani ama 4x2 Nissan Vanetta ile ben 5,25 erba çekiyorum
IMG 20170421 184914 1

Ya aslinda evet motokaravan daha pratik daha kolay kullanimli. Dedigin gibi aracin giremeyecegi yerlerde ne yapicam bilemiyorum. Ama cekme karavan tam hayalim :( Yani kolaylik yuzunden hayalimden vazgecmek jstemiyorum. Ne kadar zor olursa olsun cekme karavan olsun diyorum kendi kendime.

Cekme karavanin sunacagi konforu camlerde bulmazsınız hayalinizin pesinden gidin derim

çok iyi anlaştığım samimi bir arkadaşımla izmir eski foçada ingiliz burnuna gittik. sakinlik sessizlik süper. balık tuttuk. mangaldı derken. gece araçta yattık. amacım 3 gün kalmaktı. ona da dedim tamam demişti. ertesi gün sıkıldım gidelim diye tutturdu.
başka iyi anlaştığım arkadaşımla da bodruma gittim. o da aynı. kadın peşinde koştu sürekli. bi rahat huzur vermedi. o zaman anladım ki en iyi yolculuklar yalnız çıkılan yolculuklarmış.
Bizide yari yolda bırakanlar oldu ama yinede pozitif dusunmeye devam

Aslında çoğunlukla aynı endişeleri paylaşıyoruz.
Lütfen “REFERANS” olarak değerlendirin.

· Çıkmayı düşündüğüm macerada yaşantımı nasıl basitleştirebilirim?
· Güncel konforumu 10-12 m2 de nasıl sağlarım?
· Alışkanlıklarıma yeni maceramda da devam edebilecek miyim?
· Eşyalarımın ne kadarını karavanıma sığdırabilirim?
· Ağırlık yapmaması adına kitaplarımdan vazgeçebilir miyim?
· Gelirim macerama yetse de, talihsizliklere, arızalara ve olası kazalara yetecek mi?
· Çekme karavanı yeni mi yaptırmalı, kullanılmış mı almalıyım?
· Yeni de olsa, kullanılmış da olsa, seyahat ederken yalpalama yapar mı?
· Sıkı bir yağmurda su alma problemi başlar mı?
· İnternetsiz bir ortamda yaşayabilir miyim?
· Yazın soğutma olmadan, kışın ısıtma olmadan yaşayabilir miyim?
· Eğer soğutma-ısıtma istiyorsam, enerji ihtiyacı için güneş panelinin büyümesinin bedelini karşılayabilir miyim?
· Az enerji ihtiyacı adına; küçük boy tv, mini buzdolabı, minimum ısınma, az aydınlatma, yıkanma için başka mekanlara ihtiyaç duymak, moral ve motivasyonumu etkiler mi?
· Güneşe bağlı yaşayabilir miyim?
· Yalnızlık ve huzur bulma adına; dağ başında veya dere kenarında konaklarken cep telefonumun sinyalsizliği panik yaratır mı?
· Gece yatarken duyulacak olan bilimum seslerden nasıl rahatsız olmayacağım ve huzurla uyuyacağım?
· Tedirginliğimin geçmesi adına, yaz aylarında kaplarda konaklarken gürültüye ve kalabalıklığa tahammül edebilir miyim?
· Doğadayken temiz su tankı acaba yeter mi?
· Atık tankını rahat boşaltabilir miyim?
· Bu macerada havalı tabanca, şok cihazı yeterli olur mu?
· İt kopuk dadandığında nasıl bir tavır takınmalıyım?
· “GÜVEN” ‘eceğim bir kimse olmadan bu seyahate – yaşama – çıkabilir miyim?
Bunlar cevap bekleyen bazı sorularım…
Eğer bu soruların çoğunu cevaplayabilirsem, önümüzdeki sene yeni yaşama geçeceğim.
Mutlaka sizin de bunlara benzer birçok sorunuz vardır.
Araçla ilgili mekanik sorunları çözmenin yolları mutlaka bulunur. İnternetiniz olduğu müddetçe yemek yapmayı da, çapari takımı yapmayı da, su enerjisinden aydınlatma yapmayı da öğrenirsiniz. Ya da bir bilen bulursunuz.
Asıl cevap buna değer mi???
Evet değer, hic bir sey yapamiyor olmak ne kadar kötü bir duygudur bu rahatsızlığı bir takım bahanelerin arkasına siginarakta bu rahatsizliktan kurtulmanin arayisimi olmalı.sadece bu bile evet demeye yeter

Aslında çoğunlukla aynı endişeleri paylaşıyoruz.
Lütfen “REFERANS” olarak değerlendirin.

· Çıkmayı düşündüğüm macerada yaşantımı nasıl basitleştirebilirim?
· Güncel konforumu 10-12 m2 de nasıl sağlarım?
· Alışkanlıklarıma yeni maceramda da devam edebilecek miyim?
· Eşyalarımın ne kadarını karavanıma sığdırabilirim?
· Ağırlık yapmaması adına kitaplarımdan vazgeçebilir miyim?
· Gelirim macerama yetse de, talihsizliklere, arızalara ve olası kazalara yetecek mi?
· Çekme karavanı yeni mi yaptırmalı, kullanılmış mı almalıyım?
· Yeni de olsa, kullanılmış da olsa, seyahat ederken yalpalama yapar mı?
· Sıkı bir yağmurda su alma problemi başlar mı?
· İnternetsiz bir ortamda yaşayabilir miyim?
· Yazın soğutma olmadan, kışın ısıtma olmadan yaşayabilir miyim?
· Eğer soğutma-ısıtma istiyorsam, enerji ihtiyacı için güneş panelinin büyümesinin bedelini karşılayabilir miyim?
· Az enerji ihtiyacı adına; küçük boy tv, mini buzdolabı, minimum ısınma, az aydınlatma, yıkanma için başka mekanlara ihtiyaç duymak, moral ve motivasyonumu etkiler mi?
· Güneşe bağlı yaşayabilir miyim?
· Yalnızlık ve huzur bulma adına; dağ başında veya dere kenarında konaklarken cep telefonumun sinyalsizliği panik yaratır mı?
· Gece yatarken duyulacak olan bilimum seslerden nasıl rahatsız olmayacağım ve huzurla uyuyacağım?
· Tedirginliğimin geçmesi adına, yaz aylarında kaplarda konaklarken gürültüye ve kalabalıklığa tahammül edebilir miyim?
· Doğadayken temiz su tankı acaba yeter mi?
· Atık tankını rahat boşaltabilir miyim?
· Bu macerada havalı tabanca, şok cihazı yeterli olur mu?
· İt kopuk dadandığında nasıl bir tavır takınmalıyım?
· “GÜVEN” ‘eceğim bir kimse olmadan bu seyahate – yaşama – çıkabilir miyim?
Bunlar cevap bekleyen bazı sorularım…
Eğer bu soruların çoğunu cevaplayabilirsem, önümüzdeki sene yeni yaşama geçeceğim.
Mutlaka sizin de bunlara benzer birçok sorunuz vardır.
Araçla ilgili mekanik sorunları çözmenin yolları mutlaka bulunur. İnternetiniz olduğu müddetçe yemek yapmayı da, çapari takımı yapmayı da, su enerjisinden aydınlatma yapmayı da öğrenirsiniz. Ya da bir bilen bulursunuz.
Asıl cevap buna değer mi???
Evet değer, hic bir sey yapamiyor olmak ne kadar kötü bir duygudur bu rahatsızlığı bir takım bahanelerin arkasına siginarakta bu rahatsizliktan kurtulmanin arayisimi olmalı.sadece bu bile evet demeye yeter

tecrübeli degilim bilmiyorum aslinda ne kadar gider olur. Ama benim yaklasik sabit 2.500 tl kadar gelirim olucak. Bu yeter diye dusunuyorum. Özellikle herseyi "minimal" de yasamayida arzu ettigimi dusunursek. Dedigim gibi tecrubem olmadigi icin dusunce ve tahminlerimle bir yerlere varmaya calisiyorum. Umarim hayalperest degilimdir ve gercekler tokat gibi vurmaz yuzume :smiley:

Bahsttiginiz gelir idareli olmak kaydi ile sizi hayallerinize ulaştırılır

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR