Tek Başına Düşük Maliyetle Dünyayı Geziyorum: 35 Ülke Ve Ötesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Çelebi Alper Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,162

Çelebi Alper

Dünya gezgini
Yer
İstanbul
Web
www.celebialper.com
Merhaba,

Tek başıma, tursuz, rezervasyonsuz, sponsorsuz, 35 ülke gezdim ve devam ediyorum. Londra, Paris, Roma gibi popüler turistik yerler yerine Moğolistan, Paraguay, Çin, Ermenistan, Küba, Uruguay, Arjantin, Estonya, İsrail gibi daha az gidilen ülkeleri tercih ediyorum. Gezdiğim ülkelerde çoğunlukla bedava konaklıyorum.

Gezdiğim ülkelerle ve genel olarak yurt dışı seyahatle ilgili konularda yardımcı olmaya çalışırım.

Seyahatlerim sırasında yazdıklarımı ve fotoğraflarımı blogumda yayınlıyorum: www.celebialper.com

Alper celebi

Etiketler
Ynt: Tek Başına Düşük Maliyetle Dünyayı Geziyorum: 35 Ülke Ve Ötesi

Merhabalar. Sitenizi inceliyorum.Henüz az sayıda ülke eklemenize rağmen paylaşımınız keyifle okunuyor. Kendimden çok şey buldum.Benzer içgüdülerle, benzer şekilde gezmeye çalışıyoruz. Siz bir adım öteye geçip site açmışsınız. Gerçekten oldukça da güzel fotoğraflar çekmişsiniz. Yazın gideceğim Prag ile ilgili yazınızın tamamlanmasını da bekliyor olacağım.Ucuza gezmenin tüyolarını burada da açıklarsanız eminim oldukça faydalı olacaktır. Bu arada yukarıdaki foto hoş olmuş. :smiley:

Merhaba,

İlginize teşekkürler, sevindim.

Yıllardır seyahatlerim sırasında İnternet buldukça arkadaşlarıma maceralarımı yazıp fotoğraf da ekleyerek e-posta gönderiyordum. Artık blogumda yazıyorum. Öncekileri koymam epey zaman alıyor, ama her fırsatta yazı ekliyorum.

Prag rüya gibi bir şehir, iyi karar.

Ah, o fotoğraftaki bana benziyor ama değilim, Moğolistan'da rastladığım büyük büyük dedem :smiley:

Güzel yolculuklara,
Alper
https://www.facebook.com/AlperTraveler

Prag gezimiz Ağustos sonunda olacak inşallah. Henüz hiç bir şeyiyle ilgilemedik. Öncelikle 20 gün sonra Tanzanya ve Zanzibar seyahatimiz var. Ona yoğunlaştık.O taraflarla ilgili tecrübeniz varsa her tür öneriye açığız.Vakitte az kaldı paçalar tutuştu. Temmuz ayı boyunca da Prag araştırılacak. Umarım o zamana kadar anılarınızı paylaşmış olursuz.
Bu arada öğretmen misiniz? Herkes hocam diye yazmış da.

Afrika'ya henüz gitmedim. Bağımsız mı gidiyorsunuz?

Evet, öğretim görevlisiyim.

Üye iseniz ve eklemek isterseniz: https://www.facebook.com/AlperTraveler

Evet bağımsız gidiyoruz.Ama Safari için oradan tura katılma zorunluluğu var. Sonrası yine bağımsız. İlk defa Prag için tura mı katılsak diye düşünüyorum. Daha önceki ülkelere hep eşimle gittik. Bu sefer ilk defa arkadaşlarla gideceğiz. Tur hem kolay olur hem de tecrübe etmiş oluruz diye düşünüyorum.
Face kullanmıyorum ama sitenizin devamlı takipçisi olacağım. Benim öğrencilerimden de gezme heveslisi çok var. Böyle dünyayı gezen gençlerin sitelerini birlikte okuyoruz.Çok hevesleniyorlar. Hep beraber takip ederiz artık.

Bence Afrika'ya bağımsız gidiyorsanız Prag sizin için çok kolay olur, tura hiç gerek yok. Zamanınız çok kısıtlıysa bilemem tabii.

Safari için öyle yapıyor herkes, firma eşliğinde gezdiriyorlarmış ve oldukça pahalı.

Sizin ve öğrencilerinizin seyahat blogumu izlemenizden mutluluk duyarım.

Ben 3-4 aydır Kuzey Kore ile uğraşıyorum, dünyanın en kapalı ülkesi. Bir kez reddedildim, şimdi son bir yol deniyorum, sanırım olacak.

Maceralı seyahatler..

Avrupa ve Balkan ülkelerinin neredeyse tamamını gezdik. Hatta bir çoğuna birkaç defa gittik. Prag'a çok yakın olan Viyana'ya iki defa gittim ve birinde bir ay kaldım. Prag da planda vardı ama Salzburg'u o kadar beğendik ki Prag'a ayırdığımız vakti de oraya harcayınca gidememiştik. O bölgede görülmedik sadece Çek Cumhuriyeti kaldı. Ben de kolaylıkla gezileceğini biliyorum ama 5 arkadaşımı götüreceğim ve dördü ilk defa yurt dışına çıkacak.Yabancı dil sorunu da var. İlk defa böyle kalabalık gezeceğiz. Açıkçası sorumluluk bende olduğu için kolaya kaçıyorum. Ama turların hiçbiri Kemik Kilise'ye gitmiyor. Yahudi toplama kampını daha önce gördüğüm için turun oraya götürdüğü bir gün tur harici oraya götüreyim diyorum arkadaşlarımı. Yetmiş kilometre uzaklıktaymış. Siz gittiniz mi? Gittiyseniz gitmeye değer mi ve ulaşımı rahat mı?
Kuzey Kore bizim de çok merak ettiğimiz yerlerden biri. Eşim birkaç ay önce görev için Güney Kore'ye gitti.Gerçekten oldukça ilginç bulmuş. Ben uzak doğuda sadece Hong Kong ve Çin'i gördüm. Gezilerim arasında en ilgiç bulduğum yerlerdi. Önem sırasında birkaç ülke var. Onlara gitmek nasip olursa tekrar uzak doğu ülkelerine başlayacağım. Ama önce uçak bileti için mil biriktirmek lazım. Yoksa oraların biletleri çok tuzlu oluyor. Şu öğretmen maaşlarına biraz zam yapsalar daha gidilecek çok yer var ama yemeyip içmeyip yılda anca bir iki ülke geziliyor. :smiley:

Balkanlar candır, şahane gezdim. Viyana pahalı, 2 gün kaldım sadece. Çekya'da Kemik Kilise'ye gitmedim. Ben hayatta 5 kişi gezmem, öyle gezersem gördüklerimden birşey anlamam :smiley: Size bravo, işiniz zor.

Kuzey Kore dünyada benzersiz. Bugüne dek görevliler başında olmadan yolda yürüyebilen bir yabancı olmadı. Halktan biriyle en küçük bir temas yasak. İnternet yasak. Çok acayip ve sıradışı bir seyahat olacak. Yetkililer Kuzey Kore'den sonra Pekin'e bıraktıktan sonrası için Güney Kore'ye de bilet aldım ama bunu gizlemem gerekiyor.

Haklısınız memur maaşıyla bütçelerimiz kısıtlı. Ama merak olunca başka şeylerden kısıyoruz :smiley:

tebrik ediyorum sizi

tek başınızamı geziyorsunuz ?

Öncelikle sizi tebrik ediyorum.
Yaptığınız şey gerçekten büyük cesaret istiyor, en azından benim için öyle :'(
Umarım birgün o cesareti kendimde bulur ve yollara düşerim. Tabi eşim ve oğlumla birlikte :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.