Tek Başıma Otomobil ile İran - Azerbaycan - Gürcistan - Ermenistan; 15.500 km Overland

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyr-ü zafer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 605
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 164,699
Yer
İzmir
Web
www.flickr.com
Geçtiğimiz ay tamamladığım gezi, İzmir'den başladı, Ankara'ya uğradıktan sonra Amasra'da Karadeniz sahiline ulaştım. Sahilden Gürcisran'a gittim, tekrar Türkiye'ye girip Doğubeyazıt üzeri İran'a girdim, ardından Azerbaycan ve Ermenistan'a geçip tekrar Gürcistan üzeri Türkiye'ye döndüm. Van, Hakkari, Şırnak, Urfa, Adıyaman, Mardin, Gaziantep, Nevşehir hattını izleyerek Ankara üzeri İzmir'e dönüş yaptım. Seyahat yaklaşık birbuçuk ay sürdü ve 15500 kilometre civarı tuttu. Gezi notlarını ve çektiğim fotoğrafları ekleyeceğim, bu ülkelerle ilgili sorularınız varsa elden geldiğince cevaplarım. Zafer.

Etiketler
Ynt: Tek Başıma Otomobil ile İran - Azerbaycan - Gürcistan - Ermenistan; 15.500 km Overland

Ülkelere göre geçilen güzergahlar:

Türkiye
[attachment=1]

Trkiye

Ynt: Tek Başıma Otomobil ile İran - Azerbaycan - Gürcistan - Ermenistan; 15.500 km Overland

Hızınıza yetişmek mümkün değil. resimleri ve anlatımı sabırsızla bekliyorum.

benimde düşündüğüm bir işti.tebrik ederim sizi. detaylı anlatımınızı konaklama vs. ilgiyle beklemekteyim.

Özellikle İran ve Ermenistan'la ilgili izlenimlerinizi ve resimleri heyecanla bekliyorum.

seyr-ü zafer' Alıntı:
Ağrı
[attachment=1]

Tahran/Azadi Kulesi
[attachment=2]

ığdırdan geçtinizmi acaba haberim olsaydı misafir ederdim sizi resimler harika tebrik ederim.
selamlar tarık

önceki gezilerinizde olduğu gibi diğer güzel fotoğraf ve yorumlarınızıda bekliyoruz.. paylaştığınız için tşk.ler :smiley:

Maşallah güzel gezi

Resimleri bekliyoruz

Selamlar

ata036' Alıntı:
ığdırdan geçtinizmi acaba haberim olsaydı misafir ederdim sizi resimler harika tebrik ederim.
selamlar tarık

Iğdır'dan iki kez geçtim, Ağrı Dağı'nın iki halini görmek nasip oldu, bulutlu havada ve açık havada günbatımında. Yukarıdaki fotoğrafı çektiğim yerde kamp yapacaktım, ertesi gün de çobanların tarif ettiği yerden araçla çıkılabilen daha yüksek rakımlı yolu bulacaktım, galiba askeriyenin de kullandığı standart yaya tırmanış rotasının ana kampına yaklaşan bir yol varmış, siz daha iyi bilirsiniz, sonradan karar değiştirip, ertesi sabah İran gümrüğüne erken girebilmek için Doğubeyazıt'a devam ettim. Dağı buradan seyredebilmek de güzeldi. Iğdır'ın merkezine gittim, pantolonum yolculuklara dayanamayıp yırtılmıştı, yenisini aldım. Tekrar oralara uzanırsam misafir olmak isterim. Bu yolculukta çok dağlık bölgeden geçtiğimden, bende yüksek rakıma çıkma hevesi peydahlandı, Hakkariye giderken arabayı 2644 metrelik Tendürek Geçidi'nin üzerindeki tepelere vurup 3000 metreyi göreyim derken askeri bölgeye girmişim tam techizatlı gözcü kuleleriyle burun buruna geldim, başım belaya girecekti neredeyse, 2700 küsurdan dönmek zorunda kaldım.

Gezenbilir forumunda gerçekten yardımsever, misafirperver ve bilgili insanlar var: Artvin merkezde dolaşırken üzerinde Gezenbilir stickeri bulunan had safhada yakışıklı, modifiyeli bir siyah Suzuki Jimny'e rastladım. Sağına soluna hayran hayran bakarken sahibi Suat geldi, tanıştık sohbet ettik. Kendisine Gürcistan ile ilgili bilgi sorduğumda "Orayı iyi bilen bir büyüğümüz var, seni ona götüreyim." dedi. Arabasıyla yayla yoluna gittik. Ekrem Bey ile buluştuk ve aklımdaki tüm soruların cevabını aldım. Artvin'e yolunuz düşerse bilin ki yalnız kalmazsınız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri