Tek Başıma Arabayla 76 Günde 3 Kıta 14 Ülke Overland 24500 Km

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyr-ü zafer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,172
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 186,536
Ynt: Tek Başıma Arabayla 76 Günde 3 Kıta 14 Ülke Overland 24500 Km

Uzun zamandır yazılarınızı okuyorum,neden bilmem çoook sonraları fark ettim bu paylaşımınızı.Her defasında huzurlu ve sakin bir ortam aradım bu yazdıklarınızı okuyabilmek,çektiğiniz fotoğraf karelerini inceleyebilmek için.
Bu yüz küsür sayfayı birkaç saatte bitirenide anlayamadım da, onlarda beni anlayamaycaklar birkaç günde nasıl bitirdiğimi :smiley:
Bugünde sonuna geldim seyahatinizin,bende kendi adıma çok teşekkür ederim bize böyle bir zevk yaşattığınız için.Belkide hiç görmek nasip olmayacak yerleri bize yazarak,fotoğraflayarak,sanki biz oradaymışcasına hissettirdiğniz için,

Ama hiç unutamıycağım çöl ortamında,asfaltın tam ortasında sandalye ile çekilmiş o fotoğrafınızı ;) Ve merakta etmiyor değilim o anda aklınızdan neler geçtiğini
Diğer seyahatlere yelken açma vakti geldi...

index.php

Etiketler

en kısa zamanda yazıyı inceleyebilmek için bir mesajda benden ..bu arada her ne kadar geziyi henüz inceleyemesemde anladığım kadarıyla güzel ve macera dolu bir gezi olmuş,tebrikler.

çok yoğun bir iş dönemi içerisindeyken yazılarınızla karşılaştım ve bırakamadım.

işten fırsat bulduğum her an sizin yazılarınız bana hayata dair umut aşıladı diyebilirim.

gerçekten bu dünyaya gelen her insanın tecrübe etmesi gereken bir şey yaşamışsınız ve dile olan hakimiyetinizle, gezip gördüklerinizi o kadar güzel yansıtmışsınız ki, biz de sizinle gezip görmüş olduk.

OzanDEMİR' Alıntı:
Abi heyecanla baştan sona okudum yazınızı çok güzel bir gezi olmuş tebrik ediyorum sizi darısı bizlerin başına artık ben bir şey sormak istiyorum daha önce soruldu mu bilmiyorum ama gezinizde illaki ilginç şeylerle karşılaşmışsınızdır mesela bu yaşadığınız şeyleri bir kitap haline dönüştürmeyi ve orada anlatmayı hiç düşündünüz mü acaba. Çünkü bu yaşadığınız her insanın yaşadığı bir şey değil ama her insanın yaşamak istediği bir şey diye düşünüyorum. Teşekkür ederim ve tekrar tebrik ederim...

Ozan teşekkürler,
Daha önce bu konuda teşvik etti arkadaşlarımız, belki bir gün gerçekleşir, daha derli toplu hale getirebilirim yazdıklarımı, çok isterim, bakalım :smiley:

küçük ağa' Alıntı:
Evet Zafer Bey Sayın Ozan Demir çok güzel 100 puanlık soru sormuş cevabınızı bende merak ediyorum.

saydam30' Alıntı:
evet bekliyoruz... :smiley:

kayzer' Alıntı:
Madem sorular kısmı tekrar ortaya cıktı. Zafer Bey'le yuzyuze yapalım. Bu konuda bir sozu de vardı hani.

Sevgi ve saygılarımla...

Sedat Bey, Kayzer, Lokmancım selamlar :smiley:

yusuf3070' Alıntı:
Uzun zamandır yazılarınızı okuyorum,neden bilmem çoook sonraları fark ettim bu paylaşımınızı.Her defasında huzurlu ve sakin bir ortam aradım bu yazdıklarınızı okuyabilmek,çektiğiniz fotoğraf karelerini inceleyebilmek için.
Bu yüz küsür sayfayı birkaç saatte bitirenide anlayamadım da, onlarda beni anlayamaycaklar birkaç günde nasıl bitirdiğimi :smiley:
Bugünde sonuna geldim seyahatinizin,bende kendi adıma çok teşekkür ederim bize böyle bir zevk yaşattığınız için.Belkide hiç görmek nasip olmayacak yerleri bize yazarak,fotoğraflayarak,sanki biz oradaymışcasına hissettirdiğniz için,

Ama hiç unutamıycağım çöl ortamında,asfaltın tam ortasında sandalye ile çekilmiş o fotoğrafınızı ;) Ve merakta etmiyor değilim o anda aklınızdan neler geçtiğini
Diğer seyahatlere yelken açma vakti geldi...

index.php

Yusuf Bey,
Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. O fotoğraf ve o an benim için de çok değerli, dört yıldır gerçekleştirdiğim tempolu yolculukları gayet güzel özetliyor. Paylaştıklarımı okuyup incelemekten mutlu oldunuzsa ne mutlu bana. Şimdilik yollarda değilim, ama belli olmaz benim işim, karar verdikten sonra yola çıkabilmek için 3-4 gün yetiyor...

red crab' Alıntı:
tebrikler,bence büyük başarı.

stilist07' Alıntı:
en kısa zamanda yazıyı inceleyebilmek için bir mesajda benden ..bu arada her ne kadar geziyi henüz inceleyemesemde anladığım kadarıyla güzel ve macera dolu bir gezi olmuş,tebrikler.

morpheuser' Alıntı:
Ne diyeyim bilemedim.. İyki varsın ellerine sağlık.

Del Piero' Alıntı:
çok yoğun bir iş dönemi içerisindeyken yazılarınızla karşılaştım ve bırakamadım.

işten fırsat bulduğum her an sizin yazılarınız bana hayata dair umut aşıladı diyebilirim.

gerçekten bu dünyaya gelen her insanın tecrübe etmesi gereken bir şey yaşamışsınız ve dile olan hakimiyetinizle, gezip gördüklerinizi o kadar güzel yansıtmışsınız ki, biz de sizinle gezip görmüş olduk.

DOGAN SAHIN' Alıntı:
kaybolmanın zevkine varmak çok güzel

İlginizi ve güzel sözlerle varlığınızı gösterdiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ederim...Yapılan ve paylaşılan şeylerin takdir edilmesi tarifsiz mutluluk veriyor emin olabilirsiniz :smiley:

Fotoğraf Sayfam: http://www.flickr.com/photos/43654543@N04/

Vietnam-Kamboçya-Tayland: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=73479.0
(Yazımı sürüyor,Kamboçya'dayım)

3 Kıta 14 Ülke 24500km: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=58403.0
(Mevcut konu, tamamlandı)

İran-Azerbaycan-Gürcistan-Ermenistan 15500km: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=61102.0
(Tamamlandı)

Avrupa 22 Ülke 24000km: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=80596.0
(Yazımı sürüyor,Polonya'dayım)

Orta-Kuzey Hindistan, Nepal: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=94180.0
(Konuyu açtım,yazmaya başlamadım)

valla helal olsun çok az insana nasip olacak ,bir güzelliği yaşıyorsunuz tebrikler.paylaşım için tşk.

Fikir alışverişi yapılmalıydı .(üstaddı çünkü o; ) Bu insan mutlaka tanınmalıydı. Hatta ölmeden önce tanışılması gereken 100 dünya insanından birisidir . Mesaj atıldı Zafer beye .Merhaba izmire gelmeyi düşünüyorum müsait olursanız görüşmek isterim diye . Olumlu yanıt gelmişdi Zafer beyden . ve ben Ankaradan İzmire sadece Zafer beyle tanışmak için yola çıkdım .Sabah altı suları ve balkondan bana evin kapı yönünü tarif eden şaşkın (kendi beyanı) halde biri ve nihayet .tanıştık .Benim ankaradan gelmemi çılgınca bulmuştu bende siz daha büyük bir çılgınlıga imza attınız gezilerinizle dedim ve öyleydi. bu kadar misafirperver ve nazik bir insan gerçekden .hiç yabancılık çekmedim . 3 kere ziyaret ettim kendisini ve herseferindede değdi doğrusu .Teşekkür ediyorum zafer bey , hayayllerimde imzanız olduğu için , ufkumu açtığınız için , ve nezaketin bir insana ne kadar yakışdığını tekrar yaşattığınız için. Herşey için defalarca teşekkürler .

Gelelim yazıların ne kadar işabetli ifadelerle yazıldığına , Hayran olmamak elde değil gerçekden .ve hayata dair felsefi tesbitler . hatta sırf şu cümleki mana keşfedilecekse bile bu gezi yapılmalı " . İyi şeyler aramak için yollara düşerseniz evinize eliniz boş dönmezsiniz."

Yanlız bu şarkı şu an yarım kaldı diyorum ve yeni melodiler bekliyorum
Görüşmek üzere ...

Frrr

Demekki sıra artık toplu tanışmaya geldi... Bende seve seve yapılacak toplu bir buluşmaya katılmak isterim....

Merhaba Zafer Bey;

Suzuki Jimny imi aldiktan en fazla bir sene sonra 2010 da siteye uye oldum. Pek aktif olmasam da teknik konularda surekli takip ettim. Yeni almayi dusundugum Grand Vitara hakkinda son birkac aydir uzun uzun arastiriyorum, Gezenbilir bu konuda en sik basvurdugum site oldu. Yine bir Suzuki konusunda bu basligi kesfettim.

Zafer Bey son 3 gundur dolu dolu okumaya calisiyor, fotograflara bakiyorum, sirf bu yuzden is yapamaz hale geldim, hatta bazen bilgisayarimin internet kablosunu sokmeyi bile dusunuyorum. "Bu son sayfa gerisini sonra okurum" diye diye pespese 10 larca sayfa okumama ragmen ancak 90 li sayfalara gelebildim. Daha diger gezileriniz var sirada.

Cocuklugumdan (1980) hatirladigim en uzun soluklu maceram yaklasik bir ay suren ailece ve araba ile yaptigimiz avrupa turuydu, tabii donemin modasi kampcilik yaparak. Bizim de Sizinki gibi belli bir rotamiz olmasina ragmen kimi yerde 1 kimi yerde 2-3 gun kalarak tamamen serbest sekilde bir gezimiz olmus bati ve orta avrupa ulkelerini gezmistik. Ben de Sizin gibi henuz 14-15 yaslarinda babamin verdigi Kodak marka manuel ayarli ve yalanci vizorlu bir makina ile fotografa basladim. Actiginiz baslik altinda fotograf, arabali geziler, kampcilik gibi pek cok konuda kendimden birseyler bulabiliyorum.

Gezilerinizin ve dolayisi ile yazi ve fotograf paylasiminizin devami dilerim. Yazilarinizi okudukca aklimda olusan sorulari sonraki mesajlarimda yavas yavas sormayi dusunuyorum. Umarim kisa surede diledigim Suzuki ye de sahip olduktan sonra once yakin ve kisa sureli sonra uzak ve uzun soluklu yolculuklara ben de baslayabilirim.

Selamlar.

Seni kalpten tebrik ediyorum kardeşim,gezinin devamını sabırsızlıkla bekliyorum

Hayranlık içerisinde ,ağzım aöık okuyorum gezinizi.Türkiyede başka yapan yoktur sanırım.Paylaşım için teşekkürler.

Örneğin, çok yaşamsal bir gereklilik olmadıkça, İzmir-Çeşme ve İzmir-Aydın otoyoluna girmem; otoyola girdim mi yaşamla bağım kesiliyor adeta!...

Cavid Sezen
Merhaba
Konudaki fotoğrafları göremiyorum. Herhangi bir pencere engelleyici veya başka bir şey de yok. Fotoğraflar mı silindi yoksa bende mi problem var?
Teşekkürler.

merhaba,
yazınıza daha yeni denk geldim, fotolar açılmıyor, ayrıca bir web sayfanız yok mu oradanda talip edebilelim, yok ise de acilen yapmanız lazım, flicker yerine de instgrm çok daha iyi bir seçim olurdu diye bir yorum yapmak istedim.
çünkü çok ilginç geziler ve takip etmek isteriz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri