Tek Başıma Arabayla 76 Günde 3 Kıta 14 Ülke Overland 24500 Km

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyr-ü zafer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,172
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 186,539
Yer
İzmir
Web
www.flickr.com
Foruma yeni üye oldum. Bir ay önce tamamladığım uzun soluklu seyahati paylaşmak istedim. Gezi rotası: İzmir, Ankara, Hatay, Suriye, Lübnan, Suriye, Ürdün, Mısır, Libya, Tunus, İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Karadağ, Bosna-Hersek, Arnavutluk, Makedonya, Yunanistan, İzmir. Karayoluyla ve yalnız gittim. Bu rota dahilinde spesifik sorularınız varsa cevaplayabilirim. Şimdilik az sayıda fotoğrafı yüklüyorum, yakın zamanda hikaye kısmını da yazacağım.
[attachment=1]
Mısır/Batı Çölü

[attachment=2]
Ürdün/Vadi Rum

[attachment=3]
Mısır/Sakkara

[attachment=4]
Tunus/Sahra Çölü

[attachment=5]
Mısır/Luxor/Krallar Vadisi

IMG 7896p

IMG 6548p

IMG 7278p

IMG 7938p

IMG 7419p

Etiketler

Ynt: Tek Başıma Arabayla 76 Günde 3 Kıta 14 Ülke Overland 24500 Km

keşke çıkarken haber verseydiniz yalnız bırakmazdık sizi :D

espirisi bir yana gerçekten zor ama zevkli bir yolculuk olmuştur tahminen. merakla bekliyorum ....

Aynen öyle, zor ama zevkliydi. Güneyde kum fırtınaları ve 50 dereceye varan sıcak, kuzeyde dinmeyen yağmurlar ve soğuk, sağanak altında geçilen dağ yolları....Ama hayatımın gezisiydi tahmin edileceği gibi, insanın yaşama dair bellediği referans noktalarını sorgulatabiliyor böyle ardarda zıt kültürler ve iklimler görmek, söylenecek, yazılacak çok şey var da bir kafamı toparlayabilsem.....

Seyahat ve seyahat dışı fotoğraflarıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.flickr.com/photos/43654543@N04/

IMG 7941p

tebrik ediyorum sizi ve aracınızı..hikayenin ayrıntılarını bekliyoruz.

Güzel bir gezi olmuş,değişik yerler görmüş,yaşamış olmak insanda farklı duygular uyandırır. Yalnız olması da işin bir başka boyutu,doğrusu kutluyorum sizi. Konuyla ilgili anlatacaklarınızı da gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum.

Selamlar, sevgiler.

Merak ettiğim bir çok şey var tabi ki, ama hepsini art arda sorup sizi bunaltmak istemiyorum. :smiley:
ilk sorum, bizlere de fikir vermesi açısından; bu seyahatin yaklaşık maliyeti ne oldu size?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri