Tek Başıma 45 Günde Vietnam-Kamboçya-Tayland

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyr-ü zafer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 456
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 136,647
Yer
İzmir
Web
www.flickr.com
Geçtiğimiz ay tamamladığım Vietnam, Kamboçya, Tayland gezisini burada paylaşacağım. Ortadoğu, Kuzey Afrika, Kafkaslar ve Balkanlar'dan sonra Güneydoğu Asya'nın bu güzel ülkelerini görmek farklı deneyimler kattı hayatıma. Önceki gezilerimi okuyan arkadaşlarım bilirler, ben aslında kendi aracımla overland gezi yapmayı tercih ediyorum. Bu seyahati araçla yapmak hiçbir açıdan mümkün değildi. O havayı yakalayabilmek için elimden geldiğince karayoluyla ve turistlerden çok yerel halkın faydalandığı ulaşım araçlarını kullanmaya gayret ettim. Sırtımın çanta taşıyacak hali yok, ama tarz olarak 'sırt çantalı' gezi türünü gerçekleştirdim diyebilirim. Güneydoğu Asya ülkelerinde bu şekilde gezmek hiç zor değil. Araçla yaptığım meşakkatli turların yanında çerez gibi kaldı neredeyse. Ayrıntıları aktaracağım. Bu ülkelere gitme planı yapanların, özellikle öğrenmek istediği şeyler varsa ayrıca cevaplarım..Zafer.

Etiketler
Ynt: Tek Başıma 45 Günde Vietnam-Kamboçya-Tayland

Ülke bazında geçtiğim yollar.

Kamboçya
[attachment=1]

Tayland
[attachment=2]

Vietnam
[attachment=3]

1

2

3

Chiang Mai/Tayland
[attachment=1]

Halong Körfezi/Vietnam
[attachment=2]

Angkor Tapınakları/Siem Reap/Kamboçya
[attachment=3]

Chiang Mai/Tayland
[attachment=4]

DSC 4563p 001

IMG 5546p 001

IMG 8047p 001

IMG 8811pp3

diğer gezilerinizi takip ettiğim gibi bunu da ilgiyle takip edeceğim. cesaretinize hayran kaldım :smiley:

Zafer bey bu kadar bekletme bizi heyecanla bekliyoruz çok değerli anı ve fotoğraflarınızı

Bu güzel yerlere güzel anlatımınızla yine aboneyiz... ;D

edebiyatçı' Alıntı:
Beklediğim sayfa açılmış sonunda.Merak ve heyecanla takipteyiz Zafer Bey.

ilkakdeniz' Alıntı:
diğer gezilerinizi takip ettiğim gibi bunu da ilgiyle takip edeceğim. cesaretinize hayran kaldım :smiley:

ACatlıkan' Alıntı:

aantalya' Alıntı:
Zafer bey bu kadar bekletme bizi heyecanla bekliyoruz çok değerli anı ve fotoğraflarınızı

kayzer' Alıntı:
Merakla ve heyecanla takiptekiyz Zafer Bey. ;D ;D

sinan54' Alıntı:
Zafer bey takipciniz olduk ;D ;D ;D

serci07' Alıntı:

berkcantp' Alıntı:
Fotoğraf sayfanızı gördükten sonra gezi hakkında detayları bekliyorum.

mdr' Alıntı:
Bu güzel yerlere güzel anlatımınızla yine aboneyiz... ;D

Öncelikle konuyu takip listesine aldığınız için teşekkür ederim, henüz ekleme yapamadım bu yüzden özür dilerim, evde değilim, internet erişiminde biraz sorun yaşıyorum, ama en kısa sürede başlayacağım.

yasarergun' Alıntı:
Ben ilk gezi güzergahını sanırım tek başıma yapacağım (vakit meselesi), güneydoğu asya süper olmuş ama asıl heyecanla kamçatka yarımadasına sibiryadan gidip orta asyadan dönme hikayenizi bekliyorum :D

Hocam, hatırlıyorsun demek, bakalım kısmet, eğer o rota olmazsa hiç değilse, klasik rotayı kullanmadan İran, Pakistan, Hindistan, Nepal yapma ihtimalim de var. En büyük problem Pakistan'dan karayolu vizesi almak, kalanı önemli değil. Hindistan'ın kuzeybatısında Kaşmir Bölgesi'nde Kardung Geçidi var rakımı 5600 metre ve halen dünyanın en yüksek karayolu geçidi olarak kabul ediliyor. İzmir'den kalkıp oraya ulaşırsam gerçekten birşey başarmış gibi hissederim kendimi. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR