Tayland - Bangkok - Pattaya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kerem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,906

kerem

Yeni Üye
2006 haziran ayinda aslinda 16 gun olarak planladigim hindistan gezimin turk hava yollari sayesinde 8 guzel gununu gecirdim bu guzel ulkede, bangkok'a geldigimde bu ulke gezi planimda olmadigi icin ulke hakkinda hic arastirma yapmamistim havaalaninda direk gidis bolumune gittim ve ulkeden ayrilanlara nerde kaldiklarini neresinin iyi oldugunu sordum ve hepsinden bir turist gettosu olan khaosan road ismini aldim burasi hem sehrin merkezinde bir yer ve hemde diger insanlarla tanisip hic sikilmiyorsunuz tabi birde gittiginiz tarihte dunya kupasi oynaniyorsa cok egleniyorsunuz :smiley: bangkok'ta ilk ogrenmeniz gereken sey tuk tuk denilen 3 tekerlekli araclarda uzak durmaktir ben bi elektronik merkezine gitmek isteyip kendimi sehrin 50 kilometre disinda bi kuyumcuda bulmustum :smiley: burdaki gunubirlik turlarla butun egzotik yerleri cok ugun fiyata gezebilirsiniz, bangkok surekli size gulumseyen insanlarla dolu krallarina asiri derecede baglilar ve cok seviyorlar kralla ilgili saka yapmayin derim :smiley: her hangi bir taksiyle fiyatta anlasip otobus terminaline gidip kisa bi yolculugun ardinda pattaya ya ulasabilirsiniz pattaya ailecek seyahat edicekler icin pek uygun bi yer degil :smiley: hersey tamamen sex uzerine kurulmus, cok ucuza motorsiklet kiralayabilirsiniz ama dikkat edin kullanmasi cok zor trafik bize gore ters taraftan isliyor. pattaya da sahilde denize girebilir sehire tepeden bakan tapinaklara cikabilirsiniz ama ne yaparsaniz yapin tayland da tuk tuk lara guvenmeyin :smiley: nasil resim eklendigini ogrendigim zaman gezi resimlerini ekliycegim sanirim :smiley:

Etiketler

Ynt: Tayland - Bangkok - Pattaya

phuket adasındaki liman

Tayland 2008 061

gün batımı...
orada bilhassa plajda güneş batıdan değilde karşıdan batarken değişik hissediyorsunuz...

Tayland 2008

Ben de bangkok pattaya gezisi izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.buraya gezi planı yapanlara belki faydamız dokunabilir.

öncelikle uzakdoğuyu çok merak ediyordum.O çekik gözlü gizemli insanların yakından gülümseyen yüzlerini görmeyi çok istiyordum.İş ortamının sıkntısından da uzazklaşmak için en uzaklara gitmek istediğim bir anımda ,ben bu yolculuğa çıkıp buraları keşfetmeliyim mutlaka diye karar verdim.Önce turları araştırdım.fakat turlar benim zamanlamama uygun değildi.Ben de yalnız başıma gitmeye karar verdim.
uçak araştırmalarıma başladım.En uygun zamanın kısa olması ve fiyatın ucuz olması beni THY nı tercih etmemi sağladı.uçak bileti gidiş dönüş fiyatı 1350 ytl idi.Dünyanın öbür ucuna bu fiyata gitmek bedavaydı bence.Hemen yerimi 2 ay öncesinden rezervasyon yaptım ancak biletimi henüz almamıştım.Çünki her an bir işim uzayabilir ve bu seyehati gerçekleştiremeyebilirdim.

ben bu geziyi 2008 şubat ayında gerçekleştirdim.gideceğim gün gelmişti.ve ben izmir uçağı ile istanbula yola çıktım.bangkok uçağım dogru hatırlıyorsam sabah 05.00 yada 06.00 idi.Ben de havaalanında gezinerek geceyi tamamladım ama turşum çıkmış tı.sabah saati geldiğin de kontrollerden sonra ben uçaktaydım .uçağa giriş esnasında lkuyrukta bekleyenlere baktığımda hemcinsimin bolluğu ve sanki bir anadolu şehrine gidiyormuşum gibi hissetim kendimi.Bu beni rahatlatmıştı .uçak bindiklerimden çok daha büyük bir uçaktı.Biraz artık, sadete gel diyenler olablilir.ancak bende yolculuğa başlamadan araştırmalarımda bu tarz yazanlar benim daha çok ilgimi çekmişti.Başlangıç bölümünü uzun tutuyor olmam sizi sıkmasın.duyguları olmayan bir gezi anlatımı coğrafya kitabinin konusu gibi olur bence.

Yıl olmuş 2018 üzerinden tam 10 yıl geçmiş ve ben bu gezi notlarımı gerçekleştiremimişim.Öncelikle bu gezi notlarını,gezi bloglarını hazırlayıp bizlerle en ince ayrıntılarına kadar anlatan ve duygularınıda bizle paylaşan gezi yazısı paylaşanlara imrenerek baktığımı ve herbirine ayrı ayrı teşekkür ediyorum..Ne kadar zormuş yazıları zamanında bitirmek..Buradan devam edeceğim tekrardan ama çok taze olmayacak izlenimlerim..umarum bu sefer bitirebilirim..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR