Tavan Havalandırması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,297

insel

Zirve
Sevgiıi dostlar,
Sag sola donuslu uygun fiyatlı bir tavan havalandırması ariyorum. Tesekkurler. Insel

Etiketler
Ynt: Tavan Havalandırması

Kendi karavanlarını yapan arkadaşlar kullandıkları tavan havalandırmalarının çeşitlerini kullanımdaki rahatlığı ve fiyatları konusunda biraz bilgi verebilirmi acaba.

Ben sac olanını tercih ettim hem sağlam hem çok iyi kapatıyor hemde sac olduğundan içeri güneş sızıp ısıtmıyor bunların birde cam olanı var temperet cam bayağı şık duruyor ama sac olan kadar sağlam durmuyor kırılabilirmi acaba diye endişelendiriyor her ikiside dört tarafa yatabiliyor yolda açık vaziyette gidebilirsiniz hiç sıkıntı yapmaz fiyatlarıda sac olan daha uygun en son sadece ürünü 90 liraya almıştık 40x40 +bir kutu mastik 7 lira gerisi işcilik size ait taktırmaya çalışırsanız en az 50 lira işcilik ilaç hariç cam olanları 130 liradan başlıyor imalatcıda adresi var isteyene yardımcı olurum ;)

28012010098

28012010099

17291458ebl

616542994

172914589b6

Kullandığım tavan havalandırmasına aşağıdaki linkten bakabilirsiniz:

http://www.reimo.com/en/380981-mini_heki_s_40_x_40_cm_for_roof_thickness_43_60_mm/

Şu anda bir çok karavancının kullandığı en optimal ürün. İmaj Karavan'a montaj dahil 350 TL.'sına taktırmıştım. Sinekliği ve üst yüzü yansıtıcı folyolu stor perdesi var. Üç kademeli olarak açılabiliyor. Orta kademesinde kilit sistemi mevcut. Düşük hızlarda açık olarak seyredebilirsiniz.

Bu tür havalandırmaların en önemli dezavantajı sac havalandırmalar gibi dayanıklı olmamaları. Plastik kapağı da gerçekten biraz ince. Ama sac havalandırmalar yalnızca yolculuk esnasında açık tutabilmek için tercih ediliyorsa şunu belirtmeliyim ki, izolasyonu da olan bir araçta yolculuk esnasında buna pek gerek kalmıyor. Yalnız ön camlardan giren hava bile çoğunlukla yeterli olabiliyor. Aşırı sıcaklarda da arka sürgülü camlar devreye giriyor.

Yolculuk esnasında açılamamasının yanı sıra şeffaf olması nedeniyle aydınlatma açısından çok önemli bir avantajı var. Konaklama esnasında çoğunlukla yan perdeler kapalı tutulduğundan içerisi karanlık oluyor. Bu tür şeffaf kapaklar aracın içinde yeterli aydınlatma ve ferahlığı sağlıyor. Bu durum özellikle kış aylarında önemli diye düşünüyorum.

[attachment=1]

PIC 0195

gezmen' Alıntı:
Yusuf, sinekliği yok mu bunun, anlayamadım?

Cavid Sezen

Cavid abi bu modeller zaten karavan için yapılmadığından sineklik düşünülmemiş ama kendiniz benim yaptığım şekilde benzer bir sineklik yapabilirsiniz,ya bu şekilde ekonomik bir çözüm bulacaksınız yada paraya kıyıp orjinal euro hesabı karavan havalandırmaları alacasınız tabi estetik olarak fark var ama sağlamlık olarak bayağı dayanıklı.

Not: sineklikleri ilk yaptığımda çekmiştim bu sebeple kapak kilidi takılı değil sonrasında onlarıda taktım açmak yada kapatmak istediğinizde kilidi açıp havalandırmaya müdehale edebiliyorsunuz.

07072010378

07072010379

07072010380

07072010381

http://www.pieper-shop.de/1000531-Rund-ums-Fahrzeug/1000925-Dachhauben/1000926-Dachfenster/1014362-400-x-400-mm/1014372-Seitz-Mini-Heki-Plus/1014210-Dachstaerke-43-60-mm-ohne-Zwangsbelueftung.html

Cem'in taktırdığına göre biraz daha pahalı.(Ürünün salt ederi, taktırma dışı) 17,5 € 'ya değecek bir ayrım olmalı. Yorum yapabilecek arkadaş olursa memnun olurum...

Cavid Sezen

Yusuf, sanıyorum bu durumda yabancı bir ürün alacağım. (Almanya'dan gelecek) 70-90 € yaklaşık ederleri var. Bakalım, yine de arkadaşların görüşleri doğrultusunda bir karar vereceğim.

Cavid Sezen

Yusuf 40x40 benim araç için biraz büyük gibi cam olanın ölçüleri nasıl acaba.

Tanju 40x40 büyük değil,benim kayıtların arasına girebilseydi ben daha büyük yaptırmak isterdim.Şu anda yukardan da bakıyorum öyle büyüklüğü de yok,istersen bir Saly git kendi gözlerinle bir gör.Yanıltmak istemem.

Arkadaslar bu tarz bir havalandirmada takilabilir diye dusunuyorum.

http://lh3.ggpht.com/_XOTszY8AUPg/SeO6u6wYecI/AAAAAAAABoY/i78EFkj5xWc/Flettner-rotary1.jpg

Cok yuksek olmadiklari ve ruzgar gulu prensibi ile disaridan aldiklari havayi iceri verdikleri icin hareket halinde oldukca verimli. Durdugunuz zamanlarda pervanesi sayesinde icerideki havayi disari verebilirsiniz. Hafif ruzgarlarda bile hava otomatikman iceri giriyor. Iceriden gorunumu guzel.

http://2.bp.blogspot.com/_kSRGeI0WLXI/Ss5Sg-Cix-I/AAAAAAAAANc/USLYRgPVg5w/s400/Van+Air+vent+duct.JPG

Arkadaşlar pejo boxser araç tavanına cam açtırmak istiyorum.Kullanışlımı değilmi.Nereden yaptırabilrim. Adres verebilirseniz sevinirim.Teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri