Tata Telcoline Çi̇ft Kabi̇n 4*4 Sahi̇bi̇ Var Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yavuzuyan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,825

yavuzuyan

Tahoe Aşkına
Yer
İstanbul-Ataşehir
Merhbalar,
2004 TATA TELCOLINE ÇİFT KABİN 4*4 andım Ankara!dan 15 gün önce.
Araca komple alt takım yapıyoruz Ümraniye'de OFF ROAD - Orçun ustanın garajında.
Bilmeyenler için kısaca özetleyim.
Motora dokunmadık. Motor Mercedes vs. değil, Tata'nın kendi motoru.
Alt takımın yarısı Amerikan malı parçalar çıktı. İkmal parçaları oldukça kalın. Sağ salıncak üst torsiyon cıvatasını ancak keserek çıkarabildik. Aracın tamiri halen devam ediyor.
Parçaları başta Ankara olmak üzere her yerde var ve fiyatları oldukça uygun. İnternetteki fiyatlar % 15-25 daha pahalı.

Araca demiryolu rayından şase yapılmış. Çift kabin ölçüleri emsallerinden oldukça büyük.
Yakıt durumu: Ş.dışı 90-100 ile giderken 7-7,5 litre Euro Dizel yakıyor. Ş. içi 9-9,5 lt. civarı.
Bu sarfiyat sürenin kullanım alışkanlıklarına göre değişiyor.

Chevy-Tahoe ile arasında sağlamlık yönünden pek bir fark yok. Tamponlar demirden. 4 çekerler 4*2 den biraz daha yüksek.

2004-2006 model Nissan-Mazda-ıSUZU-Toyota ve Ranger'den tahmini fiyatları % 50 daha düşük.

Uyarı: 2lt. Turbo dizel motoru var. Yağ ve filtre değişim, her 8.000 km.de yapılmalı. Şanzıman ve diferansiyel yağları da 16.000 km. de değişmesi gerekiyor.

Şimdilik bu kadar. Sorunuz olursa arayın.
Dosya ekle
Yavuz UYAN
Ataşehir-İst.
0532 4253288

Etiketler

Evet arkadaşlar Bu hafta kasa kabini yaptırıyorum. Aluminyum kalın profilden ve üstü polyester kaplanıyor. Piyasada 4.500-5.000 TL. arası kabin fiyatları ama iskeletini zayıf gördüm. Benimki bitince fotolarını yükleyeceğim. TAK-ÇIKAR şeklinde yapılıyor.
Araçlardan çok iyi anladığım için sorunları çok uygun fiyata bitiriyorum.

Ayrıca, motor 2 Lt. turbo Peugeot motoru var üzerinde. Kara düzen bir motor. Düzgün kullanıldığında kolay arıza çıkarmıyor. Bu Pazartesi debriyaj bilysı değişecek.
Belkide baskı-balata da değişir. Bunlardan başka işlemi kalmadı aracın. Artık 6-7 sene alt takım, şanzuman, elektrik ve kasadan sorunsuz kullanırım. Geriye motor kalıyor. Zamanı gelince ona da gireriz. İyi pazarlar. Yavuz UYAN - 2004 TATA TELCOLINE ÇİFT KABİN 4*4

FOTO TATA 1

FOTO TATA 3

FOTO TATA 4

IMG 20200810 160907

IMG 20200810 160919

IMG 20200810 160947

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR