Taraklı'da Zaman

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gezmen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,112

gezmen

Karavan Yönetim
Yer
Akhisar
Merhaba,

Sakarya'nın güzel ilçesi Taraklı ile ilgili, beğendiğim bir yazı.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=29359.new#new

Not: 2008 Mayıs başında, yarım gün geçirdim Taraklı'da; tadı damağımda kaldı... Bir daha gittiğimde daha çok zaman ayırmam gerektiğini anladım.

Cavid Sezen

Etiketler
Ynt: Taraklı'da Zaman

Taraklı güzel ama ordaki konaklar ve evler biraz bakımsız sanırım ama göynük evlerine bayıldım taraklıya gidenlerin mutlaka göynüğede uğraması gerekir diye düşünüyorum :smiley:

Sayın Kasif,

Kasif' Alıntı:
Taraklı güzel ama ordaki konaklar ve evler biraz bakımsız sanırım ama göynük evlerine bayıldım taraklıya gidenlerin mutlaka göynüğede uğraması gerekir diye düşünüyorum :smiley:

Ben yolculuğumu, Geyve-Taraklı-Göynük-Nallıhan-Beypazarı-Ayaş olarak yaptım. Göynük'ü beğenmemek olası mı? Göynük'te bir gece kaldım ve bayıldım. Zaten buralardaki dinginlik, beni büyülüyor adeta. Taraklı ve Göynük, daha "tam ticarileşmediği" için benim daha da hoşuma gidiyor. Beypazarı, bu özelliklerini yitirmiş gibi. 1975 yılında, ilk kez Safranbolu'yu gördüğümde, son yıllardaki durumunun hayalini kurmuştum; derslerde de bundan söz ederdim hep. Bu hayalim(Safranbolu, Göynük, Mudurnu, Beypazarı... evlerinin kurtarılması), belli ölçülerde de olsa gerçekleşiyor...

Cavid Sezen

Taraklı evlerindede bu sene gördüğüm kadarıyla restorasyonlar başlamış inşallah bu eskimiş yıkılmaya yüz tutumuş evleride kurtarırlar

Hakan Bey,

Kusura bakmayın, adınız yazıyormuş, dikkat etmemişim.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=29359.new#new Buraya birkaç tane Taraklı fotoğrafı ekledim, bilginize.

Cavid Sezen

Tam olarak dönemini hatırlamıyorum ama sanırım mayıs ortalarında olması gerek,Tarıklı'da geleneksel fotoğraf avcılığı festivali gibi birşey vardı.Tarihi ve Doğal yapısıylada zaten bu tür etkinliklere fazlasıyla uygun.Sakarya'ya gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir şüphesiz.

Son yıllarda ciddi çalışmalar yapılmakta Taraklı'da, tarihi dokusunu yeniden kazanmakta. Fotoğaf sever biri olarak elektrik tellerinden nefret ediyorum. Yapılan çalışmalarla bu teller artık yer altına alımış durumda. Son edindiğim bilgiye göre de Resterasyon çalışmalarını desteklemek adına Yüksek Okul açılacakmış. Ticari kimliğine kavuşması bir kaç yıl daha sürer , doğa ve tarih severler olarak en kısa sürede ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Sevgi ve selamlar...

ilkini sene 1999 da adapazarlı büyükler sayesinde galiba iki günlük bir etkinlikti mevsim yaz yani haziranın başı hıdırlık tepesinde hayrat vardı yani bol kepce et ve pilav .Allah hayrlarını kabul etsin.Ondan sonra zalim deprem oldu.Herşey resetlendi ondan sonrada pek ilgilenemedim.Kimler vardı Hüsnü Gürsel.oğlu fatih.İbrahim zaman prf değerli hocaların hocası piri azam Sabit Kalfagil Oktay ve musti kardeş Bekir abi bir gurup marmara fotoğraf öğrencisi kardeşim( Oktay Çolak ve Mustafa Billge bu arkadaşlar şu an itibari ile akademik olarak memurluk yapıyorlar yakın ünvan alıp bizleri sevindirirler.)ayrıca şu an ismini hatırlayamayadığım arkadaşlar beni anlayışla karşilasınlar.Yoksa beni anlarlar....hulasa böyle bir başlangıc yapmıştık.Şimdilk yuksek okul olan meydan daki binada da gösteriler olmuştu.antiparentez sn Barbaros hocayı da yad etmem gerek.karışık bir yazı ve hatırlatma oldu anladınız inşaallah.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR