Tanzanya'da Safari - Zanzibar'da Kum ve Deniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan edebiyatçı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 359
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,562
Ynt: Tanzanya'da Safari - Zanzibar'da Kum Ve Deniz

.

DSC 3767 Large

DSC 3744 Large

Etiketler

Bazı bebeklerin ve küçük çocukların kaşlarını boyadıklarını gördük. Sebebini bilmiyorum ama çok çirkin oluyor. Kundaktaki bir bebeği sevmek için kundağını açtık. Çocuğun kaşlarını görünce birden korktum. Minicik bir bebeğe bir parmak kaş çizmişler. Vardır bir sebebi ama bilemedik.

DSC 3754 Large

DSC 3753 Large

Şimdi anlıyorum neden gezginlerin bu bölgeyi 1 numara yaptıklarını. Ve meden hala rahat bırakılmadıklarını. Sayenizde...

mrdnmz

Twitter : Frontera_4x4_TR
Instagram : mrdnmz

mrdnmz' Alıntı:
Şimdi anlıyorum neden gezginlerin bu bölgeyi 1 numara yaptıklarını. Ve meden hala rahat bırakılmadıklarını. Sayenizde...

mrdnmz

Twitter : Frontera_4x4_TR
Instagram : mrdnmz

Okuduğum bir gezi yazısında bir Zanzibar reklamından bahsediliyordu.Çok hoşuma gitmişti.:"Kapısında Cennet yazan bir binanın üzerine asılmış tabelada ” Cennet taşındı, yeni mekanımız Zanzibar”." yazıyormuş.
Gerçekten cennet gibi bir ada ama içinde yaşayanlara cehennem yaşatılmış. Hala da hayatları görüyorsunuz.Söyleyecek çok şey var ama insanın boğazına düğümleniyor. İmkanı olan herkesin hiç değilse bir kere herhangi bir Afrika ülkesini görüp hayatına bir de ondan sonra dönüp bakması lazım. Sadece bizim fotoğraflarımızı gören bir çok arkadaşım bu sene kurbanlarını Afrika'ya göndermeye karar verdi. Hatta iki tanesi hemen gönderdi.Ki burası Afrika'nın gerçekten en düzgün yerlerinden birisi. Sadece çöl gibi yerlerde yaşayanlar var. Bir kuzenim Habeşistan'da THY görevlisi olarak çalışıyor.Onun anlattıkları ve fotoğraflarındaki sefalet buranın kat kat üzerinde.Aylık sadece 100 liraya evinde geceli gündüzlü tam gün hizmet eden bir kadın var.İnsanların büyük kısmı sokaklarda yatıyormuş. Biz de son gün uçağa binmeden önce birkaç saat Darusselam sokaklarında bir taksi kiralayarak gezdik. Koskoca şehrin sokakları gece yerde yatan insanlarla doluydu. Tabi hiç birini fotoğraflamadık. Güzellikler yanında içimizi acıtan, hayata bakışımızı değiştiren bir çok anı hafızalarımıza kazındı.

Köyde dolaşırken beş dakika kadar süren bir yağmur çiseledi. Bir dükkanın ottan çatısının altına sığındık.Dükkanın da fotoğraflarını çekmiştim ama ne kadar arasam da bulamadım. Yanlışlıkla silindi mi acaba. Bu küçük kız da karşı çatının altında yağmurdan saklanmış.

DSC 3825 Large

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri