Tanzanya'da Safari - Zanzibar'da Kum ve Deniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan edebiyatçı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 359
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,570
Ynt: Tanzanya'da Safari - Zanzibar'da Kum Ve Deniz

Aslında Türkiye uçağımız gece yarısı üçte. Ama Zanzibar-Darusselam arası son uçak akşam altıdaymış. Mecburen erkenden hava alanında olduk.Uçağa kadar 6-7 saat vaktimiz var. Valizlerimizi emanete bırakıp Darusselam'ı görmek için bir taksi tutuyoruz. Gece şehirde gezmemizin güvenli olmadığını söyledikleri için araç içinden şehri görüyoruz. Darusselam'ın merkezi oldukça modern gözüken bizim büyük şehirlerimizden çok da farklı olmayan bir mimariye sahip. Ama gece yol kenarları yerde yatan evsizlerle dolu.Gündüz bir güvenlik sıkıntısı yok dediler. Hem gece olduğu için hem de yol kenarında yatanlarda sıkıntı olmasın diye arabadan fotoğraf çekmedik. Sonra bir tanıdığımızdan ismini aldığımız güzel bir otelin içinde bulunan Lübnan Restoranında karnımızı doyurduk.
Darusselam'dan tek bulabildiğim fotoğraf restoranın önünde çekindiğimiz birkaç fotoğraftan biri olan bu saçma fotoğraf oldu. İdare edin artık.

DSC01671 Large

Etiketler

Bir haftanın sonunda içimiz biraz buruk Darusselam hava alanından Tanzanya'ya ve Afrika'ya veda ediyoruz.

DSC01674 Large

Tanzanya zenzibar adası merak ettiğim yerlerdi sayenizde bu akşam buraları gezdim,paylaşım ve emeğiniz için çok teşekkürler,sağlıklı ve bol seyahatli yeni yıl diliyorum

windyhill' Alıntı:
Tanzanya zenzibar adası merak ettiğim yerlerdi sayenizde bu akşam buraları gezdim,paylaşım ve emeğiniz için çok teşekkürler,sağlıklı ve bol seyahatli yeni yıl diliyorum

Dilerim gidip görmek size de nasip olur. Gerçekten tarif edilmez bir deneyim oldu bizim için. Hala etkisinden kurtulamadık.Size de güzel bir yıl diliyorum.

Merhaba ;

Tesadüfen rastladığım yazınız için; bizimle paylaştığınız bilgiler ve anılar için kendi adıma teşekkür ederim.

Güzel bir gezi olmuş. Nicelerini dilerim.

Saygılarımla.

Toaxe / Ercüment Oğuz

Ercüment Bey,güzel dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Size de gönlünüzce nice tatiller dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri