Tanışma Bölümü (Karavan)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vural Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,241
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 599,820

Etiketler
Ynt: Tanışma Bölümü (karavan)

merhabalar ismim hakan gündüz.43 yaşındayım istanbul maltepede ikamet ediyorum.yaklaşık iki yıldır gezenbilir üyesiyim ve karavan bölümünü okuyorum.biraz geç kalmış bir tanışma yazısı oldu ama kusura bakmayın.kısa bir süre önce aldığım karavanla alakalı mesaj atmıştım.tanışma bölümünüde es geçmemeliyim dedim.aranızda olmaktan zaten memnundum ama artık karavan sahibi olarak aranızda olmaktan hem memnunum hemde mutluyum.darısı tüm karavan sahibi olmak isteyen karavan sevdalılarının başına inşallah

hakangündüz' Alıntı:
merhabalar ismim hakan gündüz.43 yaşındayım istanbul maltepede ikamet ediyorum.yaklaşık iki yıldır gezenbilir üyesiyim ve karavan bölümünü okuyorum.biraz geç kalmış bir tanışma yazısı oldu ama kusura bakmayın.kısa bir süre önce aldığım karavanla alakalı mesaj atmıştım.tanışma bölümünüde es geçmemeliyim dedim.aranızda olmaktan zaten memnundum ama artık karavan sahibi olarak aranızda olmaktan hem memnunum hemde mutluyum.darısı tüm karavan sahibi olmak isteyen karavan sevdalılarının başına inşallah

Karavanınız hayırlı olsun. Eski bir kullanıcı olduğunuzu belirtmişsiniz ama yinede aramıza hoşgeldiniz demeliyim.

Merhabalar,
İsmim Fatih, Ankara'da Bilkent Üniversitesi'nde okuyorum. 1 - 2 yıldır karavana olan merakım nedeniyle internette araştırmalar yapıyorum. Birkaç hafta önce de gezenbilir.com'u keşfettim. Gerek karavan konusunda gerekse kampçılık ve diğer doğa sporları konusunda engin bir bilgi kaynağı olduğunu fark ettim ve hemen yeni bir hesap açtım. Şimdilik bu bölüm uzaktan takip etmekle ve merak ettiklerimi sormakla forumda vakit geçireceğim. Karavan hayalimi gerçekleştirme konusunda sizlerden çok şey öğreneceğimi düşünüyorum.
Bütün gezenbilir.com ailesine iyi forumlar diliyorum.

Fatih foruma hosgeldin. Aradigin bir cok sorunun cevabi burada mevcut olacaktir. Bol keyifli gunler gecirmeni ve istedigin karavana en kisa zamanda kavusmani diliyorum.

Merhaba,

Ismim Ibrahim. 43 yasindayim. Istanbul Atasehir'de ikamet ediyorum. Uzun suredir siteyi takip ediyorum fakat yazmak bugüne nasip oldu. Karavan ve karavancilik hakkındaki tum bilgilerimi bu siteden edindim. Coktandir var olan bir karavana sahip olma hayalimizi gerçekleştirmek için binek aracimizi satip 11.5 m3 bir Ducato alarak ilk adimi attim. Aracin donusumunde bendende yardim ve fikirlerinizi esirgemeyeceğinizi umuyorum.
Selamlar
Ibrahim

Ynt: Tanışma Bölümü (Karavan)

Hoşgeldiniz en kısa zamanda Gönlünüzce bir karavana sahip olabilmenizi dilerim.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba tüm forum sakinlerine saygı ve selamlarımı sunarım,28 yaşında ym ve Malatya da ikamet ediyorum,bölgenin en büyük araştırma hastanesinde çalışıyorum. Birkaç ay oldu siteyi takipdeyim. Karavan virüsü biraz da doğaya olan hayranlığımdan dolayı hep vardı aslında yakın olarak 2008 de çalıştığım sosyal tesisin otoprakına gelip 2 dakikada baraj manzaralı bir malikane kuran ismini yanlış hatırlamıyorsam alman Derla teyze sayesinde yakından inceleme fırsatı bulduğum 2006-2007 model ford 350 lik bir makinenin sırtına özenle yapılmış bir hymer di çok güzel ve muntazam bir görüntüsü vardı, kadın 75 yaşında rahat vardı, ama dünyayı geziyomuş, imrendim kaç yaşındayım dedim kendime, en azından bir kamp hayatımız bile yok bide yaşadığımız şehirde ve bölge de çok fazla yaygın olmadığı için ancak bu yaşımda ayıktım :D kadın geldi misafirimiz oldu akşam soframıza oturdu, mutlu bir kaç gün geçirip veda etti,bende siteyi takibe başladığım süre içerisinde bu duygular hortladı, çok iyi deneyimler elde ettiğim gezenbilir ailesinden biri olup karavan hayatına başlayıp hayallerimi gerçekleştirmek ve güzel zamanlar geçirme düşüncesindeyim. İnşAllah iyi bir araştırmadan sonra kararımı verip imkanlar el verdiği ölçüde bişeyler yapmaya çalışacam... teşekkürler...

Ynt: Tanışma Bölümü (Karavan)

Hoş geldiniz. Karavan virüsünü alan iflah olmaz. En kısa zamanda kavuşmanızı dilerim.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

IOZGUL' Alıntı:
Merhaba,

Ismim Ibrahim. 43 yasindayim. Istanbul Atasehir'de ikamet ediyorum. Uzun suredir siteyi takip ediyorum fakat yazmak bugüne nasip oldu. Karavan ve karavancilik hakkındaki tum bilgilerimi bu siteden edindim. Coktandir var olan bir karavana sahip olma hayalimizi gerçekleştirmek için binek aracimizi satip 11.5 m3 bir Ducato alarak ilk adimi attim. Aracin donusumunde bendende yardim ve fikirlerinizi esirgemeyeceğinizi umuyorum.
Selamlar
Ibrahim

Tekrar hosgeldiniz. Araciniz hayirli olsun. Insallah en kisa zamanda bitirip yollara vurursunuz kendinizi. :smiley:

ERŞAHAN' Alıntı:
Merhaba tüm forum sakinlerine saygı ve selamlarımı sunarım,28 yaşında ym ve Malatya da ikamet ediyorum,bölgenin en büyük araştırma hastanesinde çalışıyorum. Birkaç ay oldu siteyi takipdeyim. Karavan virüsü biraz da doğaya olan hayranlığımdan dolayı hep vardı aslında yakın olarak 2008 de çalıştığım sosyal tesisin otoprakına gelip 2 dakikada baraj manzaralı bir malikane kuran ismini yanlış hatırlamıyorsam alman Derla teyze sayesinde yakından inceleme fırsatı bulduğum 2006-2007 model ford 350 lik bir makinenin sırtına özenle yapılmış bir hymer di çok güzel ve muntazam bir görüntüsü vardı, kadın 75 yaşında rahat vardı, ama dünyayı geziyomuş, imrendim kaç yaşındayım dedim kendime, en azından bir kamp hayatımız bile yok bide yaşadığımız şehirde ve bölge de çok fazla yaygın olmadığı için ancak bu yaşımda ayıktım :D kadın geldi misafirimiz oldu akşam soframıza oturdu, mutlu bir kaç gün geçirip veda etti,bende siteyi takibe başladığım süre içerisinde bu duygular hortladı, çok iyi deneyimler elde ettiğim gezenbilir ailesinden biri olup karavan hayatına başlayıp hayallerimi gerçekleştirmek ve güzel zamanlar geçirme düşüncesindeyim. İnşAllah iyi bir araştırmadan sonra kararımı verip imkanlar el verdiği ölçüde bişeyler yapmaya çalışacam... teşekkürler...

Gecmis olsun. Tedavisi zor bir virustur bu. :smiley: Oyle tedavisini meslektaslarinizda bulamazsiniz. :smiley: Eger tek veya 2 kisiyseniz daha kucuk araclara bakabilirsiniz. Tercihe gore trasnporter, yuksek tavan transporter, PSA 9.5 m3/ 10m3 (eski kasalar)/ 11.5m3 vs bakabilirsiniz. Fordlar tutulan ve yetek parcasi bol bir arac olmasina ragmen hem pahalilar, hemde cok konforlu degiller.

melihbozkurt' Alıntı:
Gecmis olsun. Tedavisi zor bir virustur bu. :smiley: Oyle tedavisini meslektaslarinizda bulamazsiniz. :smiley: Eger tek veya 2 kisiyseniz daha kucuk araclara bakabilirsiniz. Tercihe gore trasnporter, yuksek tavan transporter, PSA 9.5 m3/ 10m3 (eski kasalar)/ 11.5m3 vs bakabilirsiniz. Fordlar tutulan ve yetek parcasi bol bir arac olmasina ragmen hem pahalilar, hemde cok konforlu degiller.
teşekkür ederim:smiley: bakıyoruz şuan çekme ve motokaravan arasındayz

En çok yaşanan ikilemdir. Burada ihtiyaçlarınız önemli. Eğer ben gezerken kenera çekip yatabilirim, ben rahat ve serbest olmalıyım derseniz motorlu karavan size göredir. Eğer ben planlıyım, sürekli kampinglerde konaklamak istiyorum ve konaklamalarımda şehir içlerine inecek küçük bir araca ihtiyacım var ise çekme karavan. Bence eğer kalabalık bir aile değildeniz (2-3 kişi) hem gündelik hayatta kullanabileceiğiniz, hemde ister kamp alanında ister kamp dışı rahat kullanabileceğiniz bir kampervan (vw transporter, ducoto 10m3 vb.) uygun olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri