Tahoe Sport % 90 Tamamlandı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Poseidion Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 105
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,474
Ynt: Tahoe Sport % 90 Tamamlandı

Benim durum oldukça enterasan oldu aslında. Aracı aldıktan sonra bir yandan toplanması ile ugrasırken diğer yandan yurt içi ve yurt içi seyahatller tam gaz devam etti, en sona bıraktığım ayna mahruti değişti bf goodr ta lastikler takıldı. , işler biraz hafifledi ,, tam arabanın keyfini çıkaracağız ... Satıldı... İnan arkasından agzı acık bakakaldım desem yeridir.....bende 5,9 vardı. Hadi bakalım bari bunu off road a çevireyim dedim parça siparişleri vs verildi ... Onuda hiç kıramayacağım bir arkadaşım ben işteyken sormadan gelip alıp gitmiş parasını bırakmış))))
Şimdi 97 karekasa var yeni bitti Bakalım ne olacak

Etiketler

kuğu gibi süzülen aslan gibi hırlayan canım chevye nasıl kıydın abi bende iki arada bir deredeyim o kadar yap et ... zaten olursa olur hiç prblem yok. yerine koyacağım başka araç yok .

bu araçların verdiği zevki hiç bir araçta bulamadım..sanki araba senin gitmek istediğin yeri biliyor. ;)

Tahoe, 5,9. Kukremelerden sonra. 4, 0 vızıltı gibi geldi grafikde asagı doğru bir iniş var))))

5,9 grand dan inip 2,8 dizel nitro ya binince bende oyle olmustum vaktiyle... :smiley: simdi ise 2.0 benzinli x-type im var...
ama aklim simdilerde 5,7 vortek tahoe de(97-98). ufuk bey ozelden mesajinizi aldim, ama yanitlayamiyorum.. :( (yeni uye problemi sanirim)
ben su an iran dayim, 3 ay sonra tekrar turkiye ye gelecegim. bu gelisimde tahoe sahibi olamadim. insallah 3 ay sonra ya kismet olacak.
o vakit sizin bilgilerinize de bas vuracagim....

o zaman istedigim Tahoe satilmis ve ben yetisememistim.... bu gun itibariyle almaya karar verdigim aracin ilani assagida, hala aktif. fiyati 45.000 tl olarak anlastik sayilir. goruslerinizi alabilirsem sevinirim. simdiden tesekkurler...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-chevrolet-tahoe-sport-vortec-135139600/detay/

Linkdeki aracı tanımıyorum ancak şekil itibarı ile dırı ve guzel duruyor. Sitedeki diğer arkadaşlar kadar bu araba hakkında detaylı bilgi veremem ancak üç tahoe sporttan sonra söyliyebileceğim şunlar

Bu araclar diğer jeep vs gibi her an bulunabilinen yedek parçalara sahip değiller ne yazıkkı bazen bulunamıyan parçalar olabiliyor ve sipariş verip bekliyebiliyorsunuz . Aynı şey aksesuar vs içinde geçerli. Bu nedenle beğendiğiniz aracı mutlaka önceden kullanın, arazi viteslerini deneyin sonrada mutlaka iyi bir servise gösterin ,sonradan sürpriz maliyetlerle karşılaşmayın, resimdeki arada 2 5" yükseltme var olduğundan lastiklerde (zayıf ihtimalle de olsa) son sola veya sağa dönüşllerde sürtme olabilir . Fitilleri kontrol edin özellikle arka kapaklardan ve sol şöför kapısı fitillleri eskiyse içeri su alır . Koldan vitesin -teli-arabanın altında son bağlantı yeri çok zayıftır baktırmakta fayda var. Motor blogu üzerinde buji kablolarının kopçaları sık sık kopar ve bloga değen kablolar erir kontrol edin
Zemin halısı çok kalın ve kalitelidir. Fakat cok toz tutar eğer aracı alırsanız mutlaka koltuk vs söktürdükten sonra halıyı dışarı alıp iyice yıkatın ve halının altındakı izolasyonları değiştirin . (Bu malzeme oto sanayilerde olan malzemedir çok aramanıza gerek yok) bu ara çift akü olduğundan bazen diğer akü (?) şarj etmez arada bir akülerin şarj durumlarını kontrol etmekte fayda var.

Yakış olarak uzun yolda şu yakar bu yakar diyemiyeceğim ancak bulacağınız yakıt sarfiyatının düşüklüğüne de kimsenın inanmayacağınıda belirteyim. Tahmininizden çok daha az yakar uzun yolda .
Kullanımı çok rahat uygun süratte virajları iyidir ancak dik inişlerde aracın kütlesi nedeni ile öndeki arac ile mesafe bıkarın )))

Dediğim gibi. Mutlaka iyi bir servise gösterin motor mekanik kaporta vs.

Şimdiden hayırlı olsun. iYİ BİR. SEÇİM

ufuk, bilgilendirmen icin cok cok tesekkurler, aklima takilalan sey daha once yukseltme kiti uygulanmis bir arac kullanmamistim, viraj kontrolu bu yuzden gozumu korkutmuyordu degil acikcasi. aracin on lastiklerinde surtme yok bildigim kadariyla. ama isin enteresan tarafi araci kendim test edip alma sansim yok. esim gidip alicak. ben yurt disindayim ve ancak 2 ay sonra gelebilicem. o iki ayda da arac gitmesin diye, biraz gozu kapali da olsa satin alicam. aracin koltuk derilerinin yenilenmesi sart, pahali ve vakit alan bir is degil, onu tr'ye geldigimde kendim halledebilirim, ama zemin halisini mutlaka koltuk derileri degisirken dedigin gibi yapmaya calisicam. aracin kapi fitilleri yenilenmis. bir sikinti olacagini sanmiyorum. isin dogrusu aracta Flowmaster delta40 agressif mode egsoz kiti var, e bir de yaninda Mickey Thompson lastik ve jant olunca tadindan yenmez gibi geliyo bana. daha once grand cheerokke 5.9 kullanmistim, makinenin sesi yaklasik 8 yildir kulaklarimda... 5,9 olmasada Flowmaster kitli 5,7 de acligimi keser gibi geliyo... :smiley: ustundeki prince marka lpg de yeni, biraz bakindim, piyasadaki en iyilerden biri, uzun yolda yakit sikintisi da cektirmez, ki senin dedigin de bunu kanitlar vaziyette... bakalim, p.tesi ola hayir ola, umarim araci teslim alabiliriz... senin kullandigin Tahoe'larda yukseltme kiti varmiydi?

Ali bey slm
Şu yanlış anlaşılmasın ; yükseltme kiti ve viraj da ters orantı gibi , demek istediğim tahoe ağır bir araç, kullanırken normal araçlara göre biraz daha dikkatli olmak lazım . 5 9 bende kullandım. Ses ve performans olarak pek farkı yok diyebilirim ancak flowmaster sarfiyatı artırıyor maalesef .. İlk kullandığım hariç son iki tahoe da yükseltme kiti vardı .. Altında 33 " bf lastikler ile. Fakat bu arabayı satmasaydım usa dan ciddi bir paraya tüm. Alt takımı sipariş verecektim. Swaybar dahil

Siz olmayacağınızdan eşınız götürecekse bir servis belirledinizmi. Hangi şehirde olduğunuzu yazarsanız belki yardımcı olabilirim.

Slm

Image

ustad fotografi gorunce zaten gozlerim yasardi, elinize kolunuza saglik. alacagim araci "askin Jeep"den teslim alacagim. yani anadolu yakasinda bir servis tanidik varsa makbule gecicektir. selamlar...

Bostancı oto sanayide jeep garaj da ugur usta
Veya yine aynı yerde baskan jeep murat usta. lar mutlaka görsün derim
Ayrıca askın jeep teyse arac biraz daha pazarlık yapın derim )))

Image

ikiside bildigim yerde, ama grand'dan sonra irtibati kesmistim... tavsiyeleriniz icin cok cok tesekkur ederim. eger istanbul'daysaniz geldigimde de tanismak isterim acikcasi. bu arada beyaz Tahoe muhtesemmis... cikmak zorundayim. saglicakla kalin...

Evet istanbul göztepedeyim önümüzdeki hafta yurt dışı olacak bir hafta kadar size özelden tel yazıyorum görüşmek üzere diyelim

Image

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR