Tahoe Diferansiyelden Ses Geliyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cakapo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,264

cakapo

Yeni Üye
arkadaşlar,üstadlar,benim diferansiyel keçelerden yağ sızdırmış ve yağsız kalmış,sanırım 150-200 km kadar yol yaptım ve yolda uçak sesi gibi,ıslık sesi gibi bir ses fark ettim,sonrasında yağı tamamladım ama yol yapmış bulundum..Yağı tamamladıktan sonra da ses kesilmedi...nsıl bir zarar görmüş olabilir fikir alabilirmiyim..Rulman değişimi ile kurtulabilirmiyiz,yoksa iş daha mı büyüktür...Teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Tahoe Diferansiyelden Ses Geliyor

Cok gecmis olsun yakinlarinizda bir servise gosterseniz yada bir usta baksa iyi olur. Taholarin arkada lsd yada kilit varmi bilmiyorum bilen arkadaslar yardimci olacaktir cok gecmis olsun

Disliler rende gibi olmustur biraz.bir muddet daha idare edeyim diyorsaniz yagin icine gres yagida koyun tavsiye edermisin dersen etmem ama idareten kisa bir sure icin olabilir.difaransiyeli acmadan da kimse net nisey soyliyemez belki rulman belki istavroz belki ayna belkide mahuriti.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oguzhan bey benimde on deftansiyelde cok hafif ugultu var. Acaba bende gress koysam kesermi ? Ne acidan pek tavsiye etmezsiniz ? Birde bu gresle maximuum ne kadar kullanabilir ugultuyu kestigi taktirde

Eğer aracınızdan gelen uğultu sesi araç seyir halinde viteste iken gaza bastığınızda artıp bıraktığınızda azalıyorsa veya gaza bastığınızda azalıp bıraktığınızda çoğalıyorsa, vitesi boşa aldığınızda ses kesiliyosa veya değişiklik gösteriyorsa tekerlek (porya bilyası) bilyasıyla uğraşmayın.
Bu sesin sebebi yüksek ihtimalle şanzımandan veya diferansiyelden geliyordur. Bu durumda aracınızı yetkili servis değil de sesi iyi kavrayacak kaliteli bir ustaya baktırmanızda yararınıza olacaktır. Şanzıman veya diferansiyelden gelen ses porya bilyasına göre çok daha masraflıdır.

mydarling' Alıntı:
Oguzhan bey benimde on deftansiyelde cok hafif ugultu var. Acaba bende gress koysam kesermi ? Ne acidan pek tavsiye etmezsiniz ? Birde bu gresle maximuum ne kadar kullanabilir ugultuyu kestigi taktirde
sonucta gres yagi kalin kaliyor.o seveple tavsiye etmem ama gecici bir cozum olabilir.laf aramizda 5.2 jeep im vardi baya uzun sure o sekilde kullanmistim sonucta arazi aracimdi o benim bi sikinti yaratmadi.disliler arasindaki hafif boslugu alir ugultuyu keser.bosluk sebepliyse tabi.ilk zamanlar yari yariya koyuyordum gres i son zamanlarda ceyrek yag 4/3 u de gres koymustum.sikintiyi giderdi ugultuyu vibrasyonu kesti.ama tavsiye edilmez :smiley: yapilmasi gereken difaransiyelden anlayan birinin ayar yapmasi belki dislilerin degismesi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Benim 5.2 dede ayni sikinti var maalesef anlayan ustalarda 1000-3000 araliginda fiyat cekiyorlar. Siz oyle yazinca benimde aklimda simsekler cakti bir an :smiley: ben az birsey koyup deneyim bir bakayim ilerleyen haftalarda ne olacak. Sonuclari buradan paylasirim belki cakapo yada bir yardimi dokunur

Geçmiş olsun geçici idae yöntemini arkadaşlar söylemiş zaten, tam çözüm yöntemide iç dişlilerin değişimidir. GM 12 bolt diferansiyel ayna mahruti dişlisi ; çıkmada bulunur,sıfırda. İsterseniz yönlendirebilirim Ankara'da.

değerli fikir ve urumlarınız için teşekkür ediyorum2. sanayi'de Cemal ustamla gezdik sesi dinledi,büyük ihtimal ayna-mahruti ve rulmanlar değişecek dedi..yağsız kalmadığı sürece sorun değilmiş...önümüzdeki ay kısmetse ufak bir operasyonla işlem tamam inşallah..

2. sanayideki ustam maliyet hesabı çıkarıp haber vericekti,bekliyorum henüz

Merhaba,
Ayna mahruti dişlileri zarar görmüştür. Karpuzu açtığınızda her şey ortaya çıkar.
Yenisini getirmek de mümkün Amerika'dan, içinin çıkmasını da bulmak mümkün Ankara'dan.

Buradan üyelere yani bizlere günlük veya haftalık e-bülten veya mail şeklinde " gezenbilir" i hatırlatacak mail gelmediğinden ancak aklıma geldiğinde veya beni arayanlar olduğunda girip yazılarınızı okuyorum.

Cevabım bundan dolayı gecikmiş olabilir.

Tahoe'ların parçaları aslında pahalı değil, uygun fiyata pekala bulursunuz arasanız.

Ama daha önemlisi, aracınız için dürüst ve işini gerçekten bilen Amerikan oto tamircisini bulabilmenizdir.

Ben buldum, onun için dönüp arkama bakmıyorum bile aracı Orçun ustaya (Orçun KONUŞMAZ) götürdüğümde.

Bir sonraki yazımı okuyunuz.

Tahoe'larınızla kazasız, sorunsuz sürüşler dilerim

Yavuz UYAN
Ataşehir-İstanbul
0532 4253288

MOTOR YAPIMI

TANK 2

Orçun Usta bu işte duayendir.... Keske Ankara'da olsa

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR