tahoe alıcak kişiye tavsiye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kolek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,210

kolek

Yeni Üye
arazide vs kullanmican, şehir içinde okula veya ailemden biri işe giderken kullanıcak. Şehir içi kullanım olucak günde 20-25km civarı. aydada 650-700km civarı kullanıcam.

korkularım ise

-yedek parça
-lpg de sıkıntı çıkarması
-durduk yere sıkıntı yapıyor denmesi
-benzin ve lpg de gerçekte ne yaktıgını bilmemem (lt olarak söylerseniz sevinirim, kruş hesabı ile bu aracın 35kruş yaktıgını söyleyen var, ya hesaplamayı bilmiyor yada yalan söylüyor)
-almadan önce önerileriz, ne yapmam gerektiğini söylerseniz sevinirim
-yıllık bakımda ne kadar masraf cıkarır

Etiketler
Ynt: tahoe alıcak kişiye tavsiye

arkadaşım bir tahoe sever olarak aracı şehir içinde kullanmak zordur .97veüzeri modellerde lpgde sıkıntı yaşamassın parça konusunda ise bu sitede yeteri kadar amerikanlarla ilgili arkadaşlar var .bende eksiklerim oldukça bu siteden yardım aldım bende zavolli var 550-600 yakar benzinde iise çok sert kullanmassanız 950 1000 arası bir yakışı vardır. gelelim kullanış zevkine inanılmaz konforlu ve rahat bir araçtır.forumda size yardımcı olacak ustalar vardır .umarım yardımcı olabilmişimdir. :smiley: :smiley:

benim yaş 20 ve konfora aşırı düşkünüm, tabi bide abd arabaları hayranlıgı var

Şu an zate evde 2araç var

teki hundai accent, diğeri captiva.

captivanın sürüş zevki süper, her ne kadar accentin yanında hantalda kalsa, uzun yolda, şehir içinde beni yormaz, sanki arabada değilim evimin salonunda gibiyim. Yakıtı ise 500kruş civarı, 12-13lt yakıyor. tahoe nin fiyatı ucuz yakıtıda captiva kadar olunca, tahoe cok mantıklı geldi

Tahoede öyle bir araç diye düşünüyorum, yodayken rahat ediyim yeter ama şehir içinde kullanmak zordur demişsiniz. Nasıl bir zorlugu vardır anlatırmısınız.

aslında escalede ve tahoe arasında kaldım ama escaledeye tüp takılmadıgını ve takılsa bile 650-700kruştan az yakmadıgını duyunca vaz geçtim

kendime göre bir karşılaştırma yapmıştım, escalade yakıt tüketimi yanlış yazılmış tabiki

Fudfp

Merhaba,Captiva ve Accent'ten sonra Tahoe,oldukca iri hacimli gelecektir.
Park etmesi, dar sokaklardan gecmesi,hele yogun trafikte sag sol kontrolu.
Iste sizi uzecek zorluklar bunlar,zamanla alisiyor insan.Park sensorleri filan sart.
Yakit konusuna gelirsek sehir icinde 25 lt cok normaldir.Dur kalk yaktirir.
Arazide sinir yok,ne yaktigini hic sorgulamamak lazim.Uzun yolda 18 lt.ye duser.
Efendi kullanis ile seri,sert,heyecanli kullanis sekilleri cok farkeder tabii ki.
LPG tum araclarda aslinda derttir ama baska turlude yakita dayanilmaz.
Durduk yerde sigorta,vergi,kasko gibi giderler disinda niye masraf cikarsin bilmem.
Belkide isleyen demir isildar anlaminda soylemislerdir onu da bilemem.
Parca vs konusunda araninca bulunur olmadi dis destek alinir yine bulunur.
Almadan once hangi arac olursa olsun motor ve mekanik olarak iyice baktirmak sarttir.
Hele ki arac arazili bir aracsa iki kere daha dikkatli baktirmak gereklidir.
Nasil olsa bu arazili diye dagda bayirda kalma riski cok pahaliya patlayabilir.
Sehir icinde de olsa zaten hele buyuk bir Amerikan'sa cekiciler bile farkli bakar olaya.
Yillik bakim diye sabit bir rakam kimse veremez.Ne kadar hor kullanilirsa o kadar masraf.
Bazen de hor kullanmasaniz bile yastan dolayi masraf cikarabilir.
Escalade ile kiyasta ise kozmetik parcalarda fiyatlar cok yukaridadir.
Mekanikte benzer parcalar ile isi kurtarir ama aksesuar parca uzucu olabilir.
Yakitta cok fazla fark olacagini sanmam,sanmam yaziyorum cunku bilmiyorum.
Olumlu yanina gelince Amerikan'larda bir Captiva gibi kivraklik yoktur.
Surusten alinan zevk,yuksek aracin verdigi guven ve gercek sacin saglamligi.
Airbag vs gibi yeni onlemlerden baska onde birbucuk metrelik zirh varmis gibi dusunun.
Tabii ki kimse kimseye degmesin ama olursa bu emniyet tartisilmaz.
Veee son olarak sekiz silindirin cikardigi ses kesinlikle tartisimaz bir hazdir.
Biz burada alti silindirle tatmin olmaya calisiyoruz vizilti gibi geliyor.
Jeep Grand Cherokee'lerdeki sekiz sesini de yabana atmamak lazim.
Biraz uzun yazdim.Benden daha bilgili arkadaslarin da yorumlari gelir sanirim.
Yazdiklarim tamamen sahsi bilgi ve tecrubelerimdir.
Yardimci olmak adina faydasi olursa ne mutlu.
Hakkinizda hayirlisi olsun.

Taholerde standart olarak koltuk isitma, park sonseri vs varmi yoksa kendimizmi takiyoruz. Park sonseri, yol bilgisayari vs kendim imal edip, montaj yapabilirim aslinda

Tahoe 'da park sensörü ve koltuk ısıtma yoktur. En azından yeni modeller hariç.
Ancak çok güçlü bir kalorifer sistemi olduğundan, ben koltuk ısıtmaya ihtiyaç duymadım. Fakat şehir içi kullanımlarda park sensörü
gerekiyor. Taktırmakta fayda var. Parça sorunu yok. En sıkıntılı durumlarda yurt dışından istediğinizde geliyor.

Kolay Gelsin Diyorum.

yazalım bişeler bakalım uzun yıllardır amerikancı olarak naçizane ve tüp hiç kullanmamış biri olarak....
HERŞEYDEN ÖNCE CAPTİVA VE/VEYA MUADİLLERİ BİR AMERİKANIN YANINA DAHİ YANAŞAMAZ HELE KIVRAKLIK VE SALINIMDA....
YAKIT......KARDEŞİM ŞAKAMISINIZ, NERDEYSE 6000 CC VORTEC VEYA MUADİLİ 318 CİD MAGNUM MOTORA BİNMEYİ DÜŞÜNÜYON YAKIT SORUYON ADAMI HASTA ETMEYİN....SİZE YARAMAZ CAPTİYA DEVAM...100.000 TL CAPTİVA GİBİ BİR ÇUVAL....İYİ BİR AMERİKAN 50.000. ARADAKİ BENZİN FARKINI PEŞİN ÖDEDİN ZATEN- 2002 SUBURBAN AL CAPTİVA VE DİĞERLERİNİ STEPNE OLARAK KULLAN...

-TAHOE....yürüyen aksamı tablalı (yani salıncaklı diye tabir edilir) ve hala daha prestijini korumakta olan bir chevy hayvanıdır...5.3 ve 5.7 chevy 96 model sonrası VORTEC diye tabir edilen motora sahip 270 bygirlik ağzına kadar konforu olan koltuk ısıtma ve çift klima dahil olmak üzere gerçek hayvanlardan biridir..
-PARÇA....türkiyede parça konusu ancak japonda çekersin amerikanın parçası en olmadık sanayide bile çıkar,
-YAKIT- NORMAL KULLAN.. Kİ KULLANAMAZSIN KÜKREME VE ARKASINA BAKIŞLAR ADAMI ÖYLE Bİ HALE SOKUYOKİ GELDE BASMA O GAZA EHEHEEEE...ŞEHİR İÇİ 1 TL Yİ BULUR ŞEHİR DIŞI 50 KRŞ DA İNER BAKIMLI OLMASI İLE ACAİP DERECEDE ALAKALIDIR.
-CHEROKE NAM-I DİĞER ZJ....5.2 5.9 318 CİD MAGNUM MOTOR, MAALESEF ÇOK AYAĞA DÜŞTÜ TAHOEYA GÖRE AMA PARÇA KONUSUNDA DAHA KOLAY DIR ZİRA ÇOK İTHAL EDİLEN BİR MARKADIR... EN BABASI ŞEHİR İÇİNDE 85 KRŞ YAKAR ŞEHİR DIŞI 40 KRŞ

tayfun beye katılıyorum chevrolet ve diğerleri kükremesi bile yeter ... :smiley: :smiley: :smiley:

12 yıldır kulaniyorum çok araba deyistim ama kesinlikle tahomu satmadim. 12yil tık yok hiç hesap tutmadim ne yakar die

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri