T4 Bilgi Paylaşımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CEM50 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 73,474
Ynt: T4 Bilgi Paylaşımı

Merhaba, bilgilerimi sizlerle paylaşmak isterim;

VW T4 2,4 L Diesel

Silindir hacmi; 2379 cc
cap *stroke = 79.5 -95.5
max güç: 78 hp
max tork: 1900-2500 d/dak 168 nM tork
max hız:136 km/h

VW T4 2.5 TDI doğrudan enjeksiyonlu turbo intercooler diesel

silindir hacmi: 2475 cc
çap *stroke: 81.0 - 95.5
max güç: 102 hp
max tork 1900-2250 d/dak 250 nM tork
max hız :156 km/h

ağırlık her iki aracın 1670 - 1700 kg arası. TDI'lerin 2000- 2003 modellerinde elektrikli camlar,elektrikli aynalar,merkezi kilit bazı modellerinde klima, 50.yıl özel serilerinde termal sistem,çif airbag,dijital klima gibi özellikler mevcut olup, tüm modeller 4 teker bağımsız süspansiyon, vakum takviyeli 4 tekerden disk frendir.

Yakıt olarak uzun yolda yüksek hızlarda 2.5 tdi biraz daha az yakar, diğer koşullarda 90 km hızı geçmedikten sonra iki aracın yakıtları da neredeyse aynıdır.

Ben 97 model 2.4 d kullanmaktayım 152.000 km'de ve şu ana kadar hiç ir kronik sorun yaşamadım motor hala daha taş gibi. Hatta aynı araç bir arkadaşımda var o da 265.000'de yağ yakma sebebiyle psiton kafaları,segmanlar ve sadece yatakları değiştirerek gömlek atmadan motoru toplattı, rektefiyeci usta bir sonraki motor tamirine de gömlek istemez dedi.

Türkiye'de ustaların 100.000 km'de biter ömrü kısa dediği motor Almanya'da ölümsüz motor olarak adlandırıyorlar.Özellikle SDI motorları. Almanya'da bakımları düzenli yapıldıktan sonra 500.000 - 600.000'i rahat görüldüğü bilinmekte. Türkiye'de ise bakımlarının eksik yapılmasından dolayı erken biten bir motor. Turbosuz atmosferik bir motoru eğer düzgün kullanırsanız hiç sorun çıkarmaz.

Bende ki araç bazı TDI'lerden daha iyi gidiyor. Bunu servis ustam'da söylüyor, benimkinin pompa ayarı biraz açık ve üzerinde ki şanzıman dieğr T4'lerdekinden farklı.

Genel anlamda 2.5 tdi daha seri bir araçtır. Ama size tavsiyem T4 alacaksanız çok iyi araştırın,temizliğine dikkat edin, temiz bir araç olacaksa 2.5 tdi alın derim. 2.4 D alacaksanız temiz yıpranmamış olsun, 10-40 yağ kullanın sizi hiç üzmez. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Etiketler

seyyah halil' Alıntı:
Değerli arkadaşlar bende transporter münibüsümü satıp T5Volt panelvan arıyorum.Model olarak 2006-2007 düşünüyorum.Bunlar arasında fark varmı , varsa nelerdir. Bunların fiyat aralıkları bana uyduğu için bu modelleri düşünüyorum. İçinide bir firmaya yaptırmayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Kaçkarların geçidi.

Halil bey, içini yaptırmayı düşünürseniz bir hayli masraflı çıkacaktır, hazır yapılmış bir araç bulursanız daha uyguna alırsınız. Karavan yapacaksanız güçlü bir volt alın derim.

Adem bey eşekkürler ben 2010 yazı iveco 50c13 alıp yaptırdım ve 8 aydır geziyorum ve ahir ömrümde iyikide geç kalmamışım diyorum hayat buymuş meğer tüm dostlara bu vesile ile saygı ve selamlarımı sunuyorum.

DSC00277

Halil bey, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle, maşallah araç ev gibi.Bugün bir otele gidip onca para vermektense karavanda kalmak en güzeli.

Rabbim daha iyilerini siz karavan sever dostlarıma nasip etsin. Onun içinde yaşamayı seviyorum. Bazen evin önünde bile içinde yatıyorum.

DSC00276

Merhaba, bilgilerimi sizlerle paylaşmak isterim;

VW T4 2,4 L Diesel

Silindir hacmi; 2379 cc
cap *stroke = 79.5 -95.5
max güç: 78 hp
max tork: 1900-2500 d/dak 168 nM tork
max hız:136 km/h

VW T4 2.5 TDI doğrudan enjeksiyonlu turbo intercooler diesel

silindir hacmi: 2475 cc
çap *stroke: 81.0 - 95.5
max güç: 102 hp
max tork 1900-2250 d/dak 250 nM tork
max hız :156 km/h

ağırlık her iki aracın 1670 - 1700 kg arası. TDI'lerin 2000- 2003 modellerinde elektrikli camlar,elektrikli aynalar,merkezi kilit bazı modellerinde klima, 50.yıl özel serilerinde termal sistem,çif airbag,dijital klima gibi özellikler mevcut olup, tüm modeller 4 teker bağımsız süspansiyon, vakum takviyeli 4 tekerden disk frendir.

Yakıt olarak uzun yolda yüksek hızlarda 2.5 tdi biraz daha az yakar, diğer koşullarda 90 km hızı geçmedikten sonra iki aracın yakıtları da neredeyse aynıdır.

Ben 97 model 2.4 d kullanmaktayım 152.000 km'de ve şu ana kadar hiç ir kronik sorun yaşamadım motor hala daha taş gibi. Hatta aynı araç bir arkadaşımda var o da 265.000'de yağ yakma sebebiyle psiton kafaları,segmanlar ve sadece yatakları değiştirerek gömlek atmadan motoru toplattı, rektefiyeci usta bir sonraki motor tamirine de gömlek istemez dedi.

Türkiye'de ustaların 100.000 km'de biter ömrü kısa dediği motor Almanya'da ölümsüz motor olarak adlandırıyorlar.Özellikle SDI motorları. Almanya'da bakımları düzenli yapıldıktan sonra 500.000 - 600.000'i rahat görüldüğü bilinmekte. Türkiye'de ise bakımlarının eksik yapılmasından dolayı erken biten bir motor. Turbosuz atmosferik bir motoru eğer düzgün kullanırsanız hiç sorun çıkarmaz.

Bende ki araç bazı TDI'lerden daha iyi gidiyor. Bunu servis ustam'da söylüyor, benimkinin pompa ayarı biraz açık ve üzerinde ki şanzıman dieğr T4'lerdekinden farklı.

Genel anlamda 2.5 tdi daha seri bir araçtır. Ama size tavsiyem T4 alacaksanız çok iyi araştırın,temizliğine dikkat edin, temiz bir araç olacaksa 2.5 tdi alın derim. 2.4 D alacaksanız temiz yıpranmamış olsun, 10-40 yağ kullanın sizi hiç üzmez. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Merhabalar siteye yeni katıldım. T4 2.4 alıp campervan yapma niyetim var. Sürat seven birisi değilim ve bu nedenle araç sırf 2.5 TDI olsun diye 10-15 bin TL fazla ödemek istemiyorum. Sizce kaç kilometreye kadar araç bakmalıyım ve nelere dikkat etmeliyim. Cevaplarsanız sevinirim. Saygılarımla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri