T4 Bilgi Paylaşımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CEM50 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 73,480

CEM50

Kamp III
Yer
ANKARA
Arkadaşlar T 4 özellikle 2,4 hakkında teknik bilgi aracın artıları eksileri nelerdir 2000 2003 aralıgı,bakım periyodları ve giderleri,
bilgi paylaşımında bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: T4 Bilgi Paylaşımı

serinin ensaglam ve sorunsuz aracıdır, 2.4 motor ,5 silindir mekanik pompalı ve elektironigi az olan bir araçtır, km de bir depoyla 80 lt ile 950 km yapar,.... 2.5 dizeller turbo intercooler li dir ve pompaları elektironiktir ,ikinci elde daha tutulur fakat arıza verirse daha maliyetlidir

Hasan bey teşekkür ederim özel bir saglık sorunundan dolayı minibüs araca ihtiyaç dogdu fort transit 100 -120 vw transporter 2,4 arasında seçim yapacagım,
tabi önce land'ımı elden cıkartmam gerekiyor.

2.4 T4 lerin motorları 2.5 lere göre ömürleri kısadır 2.4 T4 alacaksanız motoruna iyi baktırın derim 1.9 larıda düşünebilirsiniz fiyatları 2.4 lere göre daha ucuz ve motorlarında turbo var ayrıca orjinal minibüs olanları cok var .bende ankaradayım vw tamir ve yedek parcaları ile uğraşıyorum alacağınız araca isterseniz bakabilirim

benim en son sattıgım 2.4 araç 215.000 km de idi ve hiç motor yapılmamıştı.motor olayı tamamen kullanım ve bakımlada alakalı bence ,2.5 dizellerdede kurum yapma olayından dolayı ,100.000 km de motor sökülüp ,masraf yapmak şart oluyor, tabi birde turbo olayı var ,1.9 dizelleri hiç tavsiye etmem ,hiç prim yapmaz ,satarken zorlanırsınız, alacagınız araç 2.5 yada2.4 olsun, ikiside iyidir model olarak 2000 ve üstünü tercih edin derim araçların fiyatları 2.4 motorlar 14.000 tl den 2.5 motorlar 17.000 tl den başlar.

Hasan bey tekrar teşekkür ederim şu an araştırma safhasındayım bunun en büyük sebebide land ı satıp sıcak parayı temin edememem,

ivedik organize sanayi 88 oto 1. bölge 751/8 wossa servis ne zaman isterseniz ben burdayım .

Değerli arkadaşlar bende transporter münibüsümü satıp T5Volt panelvan arıyorum.Model olarak 2006-2007 düşünüyorum.Bunlar arasında fark varmı , varsa nelerdir. Bunların fiyat aralıkları bana uyduğu için bu modelleri düşünüyorum. İçinide bir firmaya yaptırmayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Kaçkarların geçidi.

DSC00089

T5 ve vw LT birbirlerinden farklı araclardır en önemli farkları boyutları önce nasıl bir boyutta bir arac istediğinizi karar vermeniz lazım buna ek olarak sürüş konforlarıda farklıdır ve tabii son süratleride.

Arkadaşım ilgilendiğin için teşekkür ederim. Ben uzun şase volt arıyorum. İçi boş olacak dizayn yaptıracağım. İÇİNE Tuvalet banyo iki kişilik yatak mutfak oturma gurubu yaptıracağım. Bunun için uzun sase arıyorum.

5 yaşından kücük bir aracı karavana dönüştürüseniz ötv ödemek zorunda kalırsınız onun dışında arac eski kasa lt 35 ise model olarak fark yoktur.

Değerli hikmet kardeşim, ilgin için teşekkür ederim. Bu 2006 modele ne ötv si alıyorlar. Nekadar tutuyor. Birde lt 35 volt un uzun şasileri var. Bir tane 2006 model 37000 km de çok temiz kullanılmamış buldum. Fakat 40.000 tl istediler bana pahalı geldi. Siz ne dersiniz?

Halil bey araca karavan ruhsatı cıkartığınız zaman %84 lük bir ötv farkı isteniyor bu bedel aracın kasko fiyatına göre belirleniyor .bulduğunuz arac km olarak iyi fakat sizinde dediğinz gibi fiyatı yüksek ama ileride sorun cıkmaması icin en baştan biraz fazla ödeyip temiz bir arac almakta cok iyi olur ben Ankarada vw tamir ve yedek parca işi ile uğraşıyorum alacağınız arac ankarada olursa sizin için bakabilirim

raptor' Alıntı:
Halil bey araca karavan ruhsatı cıkartığınız zaman %84 lük bir ötv farkı isteniyor bu bedel aracın kasko fiyatına göre belirleniyor .bulduğunuz arac km olarak iyi fakat sizinde dediğinz gibi fiyatı yüksek ama ileride sorun cıkmaması icin en baştan biraz fazla ödeyip temiz bir arac almakta cok iyi olur ben Ankarada vw tamir ve yedek parca işi ile uğraşıyorum alacağınız arac ankarada olursa sizin için bakabilirim

hikmet bey; verdiğiniz bilgiler için çok teşekürler.. umarım yolumuz bir gün ankaraya düşer.. saygılarımla.. :smiley:

1998.2.5 aldım sattığımda 220.000 km yapmıştım,hiç bir ciddi problem yaşamadım.2001.yine 2.5 aldım,şu an 180.000 km.100.000 kurum temizliği hariç ciddi bir masrafı olmadı.80 lt motorin ile 1100 km cıvarı yapıyorum.saygılarımla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.