T3 Westfalia ile Avrupa Gezimiz...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ALP_ER_TUNGA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 421
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 103,873
Ynt: T3 Westfalia ile Avrupa Gezimiz...

Bengi&Alper sağlıklı bir bebek olmasını dilerim, sevgiler.

1983 yılında Bodrum/Gümbet'de kampingde çadırımın yanına Alman çift gelip çadırlarını kurdular, aile 2 motosiklet ile 4 kişiydi
anne küçük olanı (3-4 yaşlarında) arkasına bağlayıp motoru kullanıyordu,babada (7-8 yaşlarında) olan çocuklarını arkasına bağlayıp
Almanyadan gelmişlerdi. Gıpta ile izlediğim aileyi bazı konularda örnek almak istedimsede başaramadım.

Çocuk yetiştirmek zor iş gerçekten bizim kültürümüzde çocuğa endeksli yaşam bir realite bunu değiştirmek birazda genç nesile
kalmış görünüyor. Selamlar.

Etiketler

güngör' Alıntı:

1983 yılında Bodrum/Gümbet'de kampingde çadırımın yanına Alman çift gelip çadırlarını kurdular, aile 2 motosiklet ile 4 kişiydi
anne küçük olanı (3-4 yaşlarında) arkasına bağlayıp motoru kullanıyordu,babada (7-8 yaşlarında) olan çocuklarını arkasına bağlayıp
Almanyadan gelmişlerdi. Gıpta ile izlediğim aileyi bazı konularda örnek almak istedimsede başaramadım.

Çocuk yetiştirmek zor iş gerçekten bizim kültürümüzde çocuğa endeksli yaşam bir realite bunu değiştirmek birazda genç nesile
Haklısınız söylediklerinizde, yurdumuzda aynı şekilde bir aile görsek magazin malzemesi olur tv'lerde.

ALP_ER_TUNGA' Alıntı:
Bu arada Yavru Kuşun yolda olduğu haberini aldık. Önümüzdeki sene gezi programını, sanırım ona göre planlamamız gerekecek. ???

Sağlıklı bir bebek dileklerimle, gözünüz aydın ikinizin de!... :smiley:

Cavid Sezen

güngör' Alıntı:

Türkiye'de insanlar bir şeyi es geçiyor. "Siz çocuğun hayatına dahil olmuyorsunuz, çocuk sizin hayatınıza gelerek dahil oluyor. Onun size ayak uydurması lazım." Ben buradaki çocuk sahibi arkadaşlarımla (bunlar genelde en az 2 bebek sahibi) bana hep böyle cevap veriyorlar. Gerçi bizimki 2 hafta sonra hayatımıza girecek. Bakalım ne olacak. Eşim parayı denkleştirdikmi karavanı hemen alalım diyor...

güngör' Alıntı:

Bende çocuğun bize ayak uydurması taraftarıyım, çocuk 4 duvar arasında değil hayatı dokunarak, hissederek, deneyimleyerek öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum. Çocuğunu amman birşey olmasın diye düşünerek ninesi, dedesi ile dahi görüştürmeme potansiyeline sahip Bengi Hanım duy sesimi...

ALP_ER_TUNGA' Alıntı:
Mustafa Bey, şahane özetlemişsiniz teşekkür ederim. Bu arada Yavru Kuşun yolda olduğu haberini aldık. Önümüzdeki sene gezi programını, sanırım ona göre planlam amız gerekecek. ???

Dostum sizin adınıza çok sevindik, Allah Bengi 'ye sağlıklı bi hamilelik ve sonunda da size sağlıklı bi evlat nasip etsin :smiley:

Bende her şeyin sorunsuz güzel bir şekilde başlamasını dilerim,yeni nesil yetiştirmek bizlerin çabalarıyla olacak bunu unutmamak gerekiyor.Cavid hocamın neslinin çoğunluğu kayıp kuşak :smiley:

Sevgili Alper ve Bengi, biz Çöl Kartalı (Yeşim ve Bülent) olarak gezinizi baştan sona keyifle izledik ve özellikle yaşama bakışınızı ve gezi kültürünüzü çok beğendik. Biz de uzun yıllardır karavanımızla (Ford Transit İndigo) dünyayı geziyoruz ve yılın en az altı ayını karavanımızda yaşıyoruz. Yollarda rast gelmek ümidiyle selam ve sevgiler :smiley:

Çöl Kartalı' Alıntı:
Sevgili Alper ve Bengi, biz Çöl Kartalı (Yeşim ve Bülent) olarak gezinizi baştan sona keyifle izledik ve özellikle yaşama bakışınızı ve gezi kültürünüzü çok beğendik. Biz de uzun yıllardır karavanımızla (Ford Transit İndigo) dünyayı geziyoruz ve yılın en az altı ayını karavanımızda yaşıyoruz. Yollarda rast gelmek ümidiyle selam ve sevgiler :smiley:
Sevgili Çöl Kartalı,(Yeşim ve Bülent)
Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz:smiley:
Biz aslında bu işte çok yeniyiz,şansımız Alper'le birbirimizi bulup evlenmemiz ve sonrasında içimizdeki bu ruhu özgürce dışarı çıkarabilecek fırsatı yakalayabilmemizdi.Ekibin 3.üyesi minik kızımız da Haziran'da aramıza katılınca nerelere gidebiliriz diye şimdiden düşünmeye başladık.Gidecek görecek daha çok yerimiz var.Sizin gibi tecrübeli gezginlerden de çok şey öğrendik ve öğrenmeye devam ediyoruz.
Bir gün karşılaşmak dileğiyle sevgiler,saygılar...

Ynt: T3 Westfalia İle Avrupa Gezimiz...

Abi bravo gerçekten süper bir gezi olmuş tebrik ediyorum..
Anlatımınız da çok güzel emin olun bende gezmiş kadar oldum .))
kendinize çok iyi bakın güzel ve sağlıklı günler dileğiyle..

UGY' Alıntı:
Abi bravo gerçekten süper bir gezi olmuş tebrik ediyorum..
Anlatımınız da çok güzel emin olun bende gezmiş kadar oldum .))
kendinize çok iyi bakın güzel ve sağlıklı günler dileğiyle..

Teşekkür ederiz, bebekten ve iş yoğunluğundan dolayı yazıyı tamamlayamadık.
Umarım kısa sürede tamamlarız.
İyi dileklerinizi bizde paylaşıyoruz.

ALP_ER_TUNGA' Alıntı:
Tegernsee Münih’e sadece 55 km uzaklıkta.Amacımız geceyi Tegernsee’de geçirmek.
Tegernsee’ye ulaştığımızda saat 23:00 olmak üzere.Gaz almak için Agip’te duruyoruz.Benzin için 70 euro,LPG için 45 euro ödüyoruz.LPG dolum istasyonunda dolumu dolum ağzı takılarak yapılıyor. Geceyi geçirebileceğimiz sakin bir yer arıyoruz.Mc.Donalds’ın park yerinde gecelemeye karar veriyoruz.
Bizim park etmemizle birlikte şimşekler çakmaya ve sağanak yağmur yağmaya başlıyor.Yağmurun sesi ile uykuya dalıyoruz.
Münih’ten sonra Verona’ya kadar olan kısmı Alpler ve Tirol Bölgesi olarak ayırdık çünkü bu bölge Almanya-Avusturya ve İtalya olarak üç ülkeden de geçiyor ama Alp Dağları’nın etkisiyle karakteristik olarak çok benzer.

Merhaba,

Almanya da LPG doldururken kullandığınız aparatı satın mı aldınız yoksa benzin istasyonlarında kullanmak için bulunuyor mu? Eğer Türkiye den almış iseniz nereden aldınız. Ay sonu yapmayı planladığımız gezimizde bizimde ihtiyacımız olacak...

Gezi anıları yarım kalmış,venedik sonrası dönüşünüzü göremedim...

karaali71' Alıntı:
Gezi anıları yarım kalmış,venedik sonrası dönüşünüzü göremedim...

Aslinda bu sorunun cevabi yukarida verilmis.

ALP_ER_TUNGA' Alıntı:
Teşekkür ederiz, bebekten ve iş yoğunluğundan dolayı yazıyı tamamlayamadık.
Umarım kısa sürede tamamlarız.
İyi dileklerinizi bizde paylaşıyoruz.

Sent from my iPad using Tapatalk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri