T3 Westfalia ile Avrupa Gezimiz...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ALP_ER_TUNGA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 421
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 103,676
Ynt: T3 Westfalia ile Avrupa Gezimiz...

tanerer' Alıntı:
içine bakmaları pek hoş değil. Kültürel farklar. Almanya, Hollanda batı ve kuzey avrupa'da pek bakmazlar - perdesiz evlere bile

Zaten seyahatin İtalya'ya kadar olan kısmında kesinlikle böyle birşeyle karşılaşmadık.

İTALYA

Garda Gölü’ne 33 km kala LPG almak için bir istasyonda duruyoruz.Burada da LPG’ye Romanya’daki gibi GPL deniyor.En başından beri Rumenler ile İtalyanlar arasında gizli bir ilişki olduğunu düşünüyoruz ama bunun altında yatan nedeni keşfedemedik.LPG litresi 0,89 euro.Toplamda 41,50 euro ödüyoruz.Düzgün bir hesap yapamadık ama Alper istasyondaki görevlinin sayacı sıfırlamadan doldurmaya başladığını gördüğünü söylüyor.Ancak kanıtlayamadığımız için 50 lt gaz için 41,50 euro ödüyoruz.

Ita1

Etiketler

Garda Gölü için 15 euro ödeyerek otobandan ayrılıyoruz. İtalya’da yolların daha pahalı olduğu söylenmişti,gerçekten öyle imiş.Navigasyona Garda olarak girmiştik ancak göl çok büyük olduğu için bizi nereye çıkaracağını kestiremedik.Gölün çevresi yerleşim yerleri ile dolu. Hava gerçekten çok sıcak.Gerçi Ağustos ayının ortası için normal ama kuzeydeki serin havadan sonra bizi oldukça bunaltıyor.
Göle ismini veren Garda Köyü’nün biraz ilerisindeki bir köye hava kararmak üzere iken ulaşıyoruz.Yol kıvrıla kıvrıla göl kıyısındaki köye iniyor,manzara muhteşem.Kendimizi çok tanıdık bir yere gelmiş gibi hissediyoruz.Sanki bir Ege kasabası yaz akşamı yaşanıyor.
Geceyi geçirebileceğimiz bir yer arayışına giriyoruz.Geniş bir otopark görüyoruz.Otopark hemen göl kıyısında.Otoparkın çok yakınında bir kamp yeri de var ama bu gece kamp alanında kalmayı düşünmüyoruz.Yine de fiyat almak için giriyoruz kamp alanına.30 euroya yakın bir fiyat veriyorlar.Turistik bir yer için normal olduğunu düşünüyoruz.
Tekrar otoparka geri dönüp akşam yemeğimizi yiyoruz.Hava çok sıcak olduğu için arabanın kapısını açmak zorunda kalıyorum.Bu arada da gölün kıyısında yürüyüş yapan veya bisiklete binen İtalyanlar’ın meraklı bakışlarına maruz kalıyoruz.

Ita2

Yemekten sonra göl kıyısında yürüyüş yapıp çok geç olmadan da arabamıza dönüp,kulağımızda sivrisinek vızıltıları ile yatıyoruz.(sadece vızıltı ile kalmıyorlar tabi,her yerimizi ısırıyorlar)
Kaldığımız otopark saate göre farklı tarifeler uyguluyor.Saat 22-24 arası 5 euro ödedik.24-08 arası ücretsiz.Sabah 8 -10 arası için de 3 euro ödüyüroz.

Ita3

Ita4

Sabah daha kahvaltımızı bile yapmadan serinlemek için göle girmeye karar veriyoruz.Göl suyu sıcak .Su çok temiz ve berrak,dip taşlık.
Sıcak ve nemli hava bizi epey etkilemiş olsa gerek Garda’da neredeyse hiç fotoğraf çekmediğimizi farkediyoruz.Canımızı sıkan birkaç olaydan sonra İtalyanlar’dan pek hoşlanmadığımız için de olabilir.
Kaldığımız köyden sonra bir de Garda Köyü’ne uğrayıp Verona’ya geçmeyi düşündük ancak yola çıkmamızla birlikte yoğun,adım adım ilerleyen bir trafilk bizi karşıladı.Küçücük bir kasabada neden trafik olur ki diye düşünmeden edemedik.Üstelik sürücüler de aynı bizdeki gibi sabırsız.Kornalara çok basılmasa da herkes kendini öne atmaya çalışıyor.
Trafik hengamesinden kurtulmak için ilk gördüğümüz LIDL ‘a giriyoruz.LIDL bile memleketin havasından etkilenmiş,dağınık ve kalabalık.Peynir,ekmek ,domates ve portakal suyu alıp yola devam ediyoruz.
Yolda kahvaltımızı yapıp Verona’ya doğru devam ediyoruz.Verona’nın hemen girişinde Roma İmparatorluğu’nun o çok bilindik mimarisi bizi karşılıyor.Romeo ve Jülyet aşkının yaşandığı bu şehir küçük sayılabilecek bir yer ama İtalya’nın en çok turist çeken yerlerinden biri.

Ita5

Ita6

Ita7

Kısa bir Verona turundan sonra Venedik’e çeviriyoruz rotayı.Venedik’te bir kamp yerine gireceğiz.Daha önce giden İsmail abinin tavsiyesi ile Camping Rialto’da kalmayı planlıyoruz.Verona-Venedik arası 100 km.
Verona-Venedik arası sıcak bir yolculuk sonrası sonunda Camping Rialto’ya ulaşıyoruz.Kamp yeri içimize siniyor.Geniş bir alana kurulmuş ferah bir yer.1 gece için toplam 30 euro ödüyoruz.
Yeni Zelanda’dan gemi ile İngiltere’ye gelip oradan karavan kiralayarak Avrupa’yı dolaşan bir çiftin karavanlarının yanına çekiyoruz arabamızı.Gündüz hava çok sıcak olduğu için insanlar ya serin yerlerde uyuyorlar,ya da Venedik’i dolaşıyorlar.
Kamp yerine 100 m mesafede bir LIDL var.İtalyan makarnalarından alıp denemek için güzel bir fırsat.Üstüne de parmesan peyniri ve sos.Çok pratik bir ikindi yemeği yiyerek Venedik turuna hazırlıyoruz kendimizi.

IMG 0259

IMG 0252

IMG 0261

Kamp alanı Venedik’e otobüsle 15 dk mesafede.Bir şehir haritası edinip gezeceğimiz yerleri planlamaya çalışıyoruz.Vakit dar olduğu için bu gezide haritalar hep en büyük yardımcımız oldu.

Ita15

Cocuk olmayinca iste boyle rahat rahat geziliyor istenilen yerde kaliniyor.Muthis bir tempo ile inanilmaz yerler goruluyor.Yorgunluk; birakin canim, soguk gollerin sulari gerekli enerjiyi sagliyor.

Tum anlatim, yorum ve gorselleriniz icin tesekkurler...

Mustafa GULER

zedzestion' Alıntı:
Cocuk olmayinca iste boyle rahat rahat geziliyor istenilen yerde kaliniyor.Muthis bir tempo ile inanilmaz yerler goruluyor.Yorgunluk; birakin canim, soguk gollerin sulari gerekli enerjiyi sagliyor.

Tum anlatim, yorum ve gorselleriniz icin tesekkurler...

Mustafa GULER

Mustafa Bey, şahane özetlemişsiniz teşekkür ederim. Bu arada Yavru Kuşun yolda olduğu haberini aldık. Önümüzdeki sene gezi programını, sanırım ona göre planlamamız gerekecek. ???

Leylek web1

ALP_ER_TUNGA' Alıntı:
Mustafa Bey, şahane özetlemişsiniz teşekkür ederim. Bu arada Yavru Kuşun yolda olduğu haberini aldık. Önümüzdeki sene gezi programını, sanırım ona göre planlamamız gerekecek. ???

Tebrikler! Planları değiştirmeyin derim. Buralarda görmüşsünüzdür küçücük bebeklerini bisiklet ile taşıyanları.

Bu arada sizin yazıda idi sanırım Italyanlar ile Romenler arasındaki bağlar. Benim gezi rotamdaki Mantova'nın tarihini okuyordum, diyor ki papa burada yaptığı toplantılarda osmanlı padişahlarına suikast için eflak'dan romanlardan suikastçi seçermiş :smiley:

ALP_ER_TUNGA' Alıntı:
Once sevgili Ozgur'un (zentoz) haberine cok sevinmistim.Simdi de siz bu haberi verdiniz cok mutlu oldum.Allah anali babali, saglik ve huzur icinde buyutmek nasip etsin.Bir omur boyu birlikte mutlu olun.

Mustafa Guler

tanerer' Alıntı:
Tebrikler! Planları değiştirmeyin derim. Buralarda görmüşsünüzdür küçücük bebeklerini bisiklet ile taşıyanları.

Bu arada sizin yazıda idi sanırım Italyanlar ile Romenler arasındaki bağlar. Benim gezi rotamdaki Mantova'nın tarihini okuyordum, diyor ki papa burada yaptığı toplantılarda osmanlı padişahlarına suikast için eflak'dan romanlardan suikastçi seçermiş :smiley:

Taner bey teşekkür ederiz. Bebekleri ile gezen turistleri hep taktir etmişimdir. Tabi yabancılar ile hayata bakış açılarımızda inanılmaz bir fark var. Sanırım biz çocuk olduktan sonra tamamen hayatı çocuğa endeksliyoruz ve bir takım riskleri gözönünde bulundurup hayattan kendimizi soyutluyoruz. Yabancılar ise kendi yaşamlarına çocuğu adapte ediyorlar. Bu olay hayatımızda ilk defa başımıza geldiği için bizde yaşayıp göreceğiz.

İtalyanlar ilginç bir millet italya imajını oldukça iyi kullanıp ekmeğini yemeyi başarıyorlar. Sanırım günümüzde Romanya veya doğu bloğu ülkelerini tercih etmelerinin sebebi bu ülkelerde diğer ülkelerde görebilecekleri ilginin çok fazlasını görmeleri ve bu ülkelerin diğer ülkelere göre daha ucuz olması :smiley:

zedzestion' Alıntı:
Once sevgili Ozgur'un (zentoz) haberine cok sevinmistim.Simdi de siz bu haberi verdiniz cok mutlu oldum.Allah anali babali, saglik ve huzur icinde buyutmek nasip etsin.Bir omur boyu birlikte mutlu olun.

Mustafa Guler

Mustafa bey iyi dilekleriniz için teşekker ederiz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR