T3 Westfalia ile Avrupa Gezimiz...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ALP_ER_TUNGA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 421
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 103,900
Ynt: T3 Westfalia ile Avrupa Gezimiz...

ALP_ER_TUNGA' Alıntı:
MACARİSTAN / 13.08.2012/4.GÜN AKŞAMI

Romanya’nın karanlık yollarında uzun süre ilerleyerek akşam 21.30 civarında Macaristan sınırı Nadlac’a ulaşıyoruz.Macar vinyeti almak için durduğumuzda 14 euro veriyoruz.En azından Romanya’dan farklı olarak yolları biraz olsun ışıklandırmış olduklarını ümit ediyoruz.

Almanya'da da pek ışıklı değildir yollar ama daha önemlisi bence yol çizgileri.

Etiketler

Bu başlığı bir kitap gibi öğretileri çeke çeke okumayı düşünüyorum, şurada bir mesajımız dursun kaybetmeyelim.

Bugün tamamlayabildim gezi notlarınızı; Tekrar teşekkür ve tebrik ediyorum. Türkiye'den gelen Avrupa yollarındaki gezginlerin artmasını diliyorum.

Bisiklet taşımakla çok iyi yaptığınızı düşünüyorum. Hatta ben bir daha ki seferime küçük bir motorum var onu almayı da düşünüyorum.

Ceza konusunda Türk plakası varken çok endişelenmeye gerek yok diye düşünüyorum AB ve Türkiye arasında bu konularda görüşmeler sürüyor. Şikayetçi taraf Türkiye, daha çok AB'den gelen araçların ceza paraları mevcut kanunlara göre toplanamıyormuş. Tabi trafik kurallarına uyulmasını öneririm ama park cezalarını Avrupa'da belediyeler toplar ve büyük şehir değilse 10-15 euro bir şeydir. Londra'ya 4-5 yıl önce araba ile gittiğimde peşinden 200 euro civarıydı sanırım şehre pulsuz giriş cezası gelmişti. Ben de yabancı plakalıyım benden istemiyorlar herhalde diye düşünmüştüm Londra'da gezerken. Türk plakalı olsaydım muhtemel hiç bir şey ödemek zorunda kalmazdım ama AB içinde hukuk sistemleri de entegre çalışıyor.

Trafik lambalı tek kişilik sokak, evlilik teklifi enteresan, diğer tüm güzel fotoğraflar ve anlatımla birlikte.

Ben de kendi gezimin henüz Venedik bölümündeyim. Sizin gezinin devamını da hevesle bekliyorum.

Bu arada T3 bağlılığınız ve T3 community için de ayrıca tebrikler.

Sevgili Alper bey geziniz ve paylaşımınız için teşekkürler.Bizim gibi istekli ve bu yola gönül vermiş insanlara tecrübe ve bilgi aktarmanız çok çok iyi oluyor.Bende bir T3 camper sahibi idim sattım.Çok güzel günler geçirdim.Şimdi sanki sizinle tekrar T 3 ü kullanarak oraları bende gezdim SEVGİ ve SAYGILAR.

tanerer' Alıntı:
Bugün tamamlayabildim gezi notlarınızı; Tekrar teşekkür ve tebrik ediyorum. Türkiye'den gelen Avrupa yollarındaki gezginlerin artmasını diliyorum.

Bisiklet taşımakla çok iyi yaptığınızı düşünüyorum. Hatta ben bir daha ki seferime küçük bir motorum var onu almayı da düşünüyorum.

Ceza konusunda Türk plakası varken çok endişelenmeye gerek yok diye düşünüyorum AB ve Türkiye arasında bu konularda görüşmeler sürüyor. Şikayetçi taraf Türkiye, daha çok AB'den gelen araçların ceza paraları mevcut kanunlara göre toplanamıyormuş. Tabi trafik kurallarına uyulmasını öneririm ama park cezalarını Avrupa'da belediyeler toplar ve büyük şehir değilse 10-15 euro bir şeydir. Londra'ya 4-5 yıl önce araba ile gittiğimde peşinden 200 euro civarıydı sanırım şehre pulsuz giriş cezası gelmişti. Ben de yabancı plakalıyım benden istemiyorlar herhalde diye düşünmüştüm Londra'da gezerken. Türk plakalı olsaydım muhtemel hiç bir şey ödemek zorunda kalmazdım ama AB içinde hukuk sistemleri de entegre çalışıyor.

Trafik lambalı tek kişilik sokak, evlilik teklifi enteresan, diğer tüm güzel fotoğraflar ve anlatımla birlikte.

Ben de kendi gezimin henüz Venedik bölümündeyim. Sizin gezinin devamını da hevesle bekliyorum.

Bu arada T3 bağlılığınız ve T3 community için de ayrıca tebrikler.

Bisiklet gezimizin kalitesini arttırdı, 21 günde 14 ülke geçip hakkını vermenin tek yöntemi diyebilirim.

Cezalar konusunda şanslı olduğumu düşünüyorum Hırvatistan'da arızalanan fren lambası müşürünü ancak Gelibolu'da yenisi ile değiştirerek giderebildim. İlerleyen bölümlerde de aktaracağız, polis ile tek diyaloğu Arnavutluk'ta yaşadık. Sanırım şansımız yaver gitti.

T3'e bağlılığım geçmişte Volkswagen Kafer sahibi olmamdan kaynaklanıyor, sağolsun T3 kullanan arkadaşlarım seyahat öncesinde beni epey cesaretlendirdiler. T3 westfalia'yı özgürlüğümüzün simgesi olarak görüyorum. Ankara gibi kahverengi ve gri tonların yoğun olduğu bir şehirde yaşayıp arzuladığınız zaman kuş sesleri arasında uyanabilmenin tek yolu olarak tanımlıyorum T3 westfalia'yı...

metin0035' Alıntı:
Sevgili Alper bey geziniz ve paylaşımınız için teşekkürler.Bizim gibi istekli ve bu yola gönül vermiş insanlara tecrübe ve bilgi aktarmanız çok çok iyi oluyor.Bende bir T3 camper sahibi idim sattım.Çok güzel günler geçirdim.Şimdi sanki sizinle tekrar T 3 ü kullanarak oraları bende gezdim SEVGİ ve SAYGILAR.

Metin bey, teşekkür ederiz.

Alper & Bengi

gunozkolayli' Alıntı:
Sevgili Alper kardeşim, 3 gündür sindire sindire tüm yazılarınızı,gezi anılarınızı okudum, resimleri eşimle beraber tek tek inceledik.
Tek kelimeyle bravo. İnanın bizde sizinle geziyormuş gibi olduk, anlatımınız mükemmel. Bende yeni emekli olan birisi olarak hep kendi taşıtımla Yurt dışına çıkıp sindire sindire eşim ve çocuğumla gezmek istemişizdir. Ama biraz cesaretsizlik, biraz yol yöntem bilmemek bizi korkutmuşdur.
Ama inanın sizin yazınızdan sonra bayağı cesaretlendik. İnşallah okullar tatile girdiğinde tüm cesaretimizi toplayıp Yurt dışına çıkmak en öncelikli hedeflerimizden biri. Bu arada Forumda yurtdışına çıkan arkadaşların anlattığı tüm bilgileri kendim bir ajandaya not alıyor ve bunlardan önemli ip uçları çıkartıyorum. Sizinde anlattıklarınız çok faydalı oldu.
Tekrar tüm izlenimleriniz için teşekkürler, İnşallah bir gezide buluşmak dileğiyle..
Selamlar,sevgiler. Güzel İzmirimiz'e de bekleriz.

Günöz bey, iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Yurtdışı ile ilgili planlama yaparken takıldığınız öğrenmek istediğiniz bir konu olursa her zaman yardıma hazırım.

Sevgiler, saygılar,

Alper & Bengi

ALP_ER_TUNGA' Alıntı:
T3 westfalia'yı özgürlüğümüzün simgesi olarak görüyorum. Ankara gibi kahverengi ve gri tonların yoğun olduğu bir şehirde yaşayıp arzuladığınız zaman kuş sesleri arasında uyanabilmenin tek yolu olarak tanımlıyorum T3 westfalia'yı...

Budur!... :smiley: ;)

Cavid Sezen

ALPLER (Almanya,Avusturya,İtalya)
Yeni tanıştığımız dostlarımızı geride bırakarak geceyi geçirmek üzere rotamızı bir göl ve dağ kasabası olan Tegernsee’ye çeviriyoruz.Tegernsee Münih’ten sadece 55 km uzaklıkta.

Münih çıkışında sağ ön lambanın tam yanmadığını fark ederek yine duruyoruz. Daha önce sigorta tablasının ısındığını farketmiştim, sağ lambanın sönük yandığını farkedince ilgili sigortanın tutunduğu ayağın sigorta tablasına şase aldığını farkediyorum ve çift taraflı bir bant ile sıkıntıyı gideriyorum.

IMG 9888

Almanya’dan sonra Avusturya sınırına geçince LPG bulmamızın zor olacağını düşünerek Almanya sınırları içinde LPG bulmak istiyoruz.Ve yine Agip yetişiyor imdadımıza.Tegernsee’nin merkezindeki Agip’te hem LPG hem de benzin depolarını dolduruyoruz.

IMG 9898

Saat 23.00 ‘de Tegernsee’ye varmış bulunuyoruz. Sakin ama bir o kadar da elit bir kasaba.Park yerleri genelde ücretli veya özel park yeri.Biz ise geceyi geçireceğimiz için para vermeden kalabileceğimiz bir yer arıyoruz.24 saat açık olan Mc Donalds’ın otoparkı uyumak için ideal görünüyor gözümüze.Uyumak için hazırlandığımız sırada şimşekler çakmaya ve yağmur şiddetli bir şekilde yağmaya başlıyor.Yağmurun sesi ile birlikte uykuya dalıyoruz.

Tea

Sabah yine erkenden uyanıyoruz.Mc Donalds’ın temiz ötesi tuvaletlerinden faydalanıp daha sonra da kahvaltı için klasik çıtır baget ekmek ile hazırladığımız sadviçlerimizi yiyoruz.Kahvaltıdan sonra biraz da kasabayı dolaşalım diyerek harekete geçiyoruz.
Etraf çok sakin ve huzur verici. Yeşil ormanlı dağın eteklerindeki gölün kıyısında bir kasaba. Tabi ki bu gölde de yüzülebiliyor.

Tea1

Tea2

Tea3

Tea4

Burada daha çok yaşlı insanlar görüyoruz.Emekli insanların yaşadığı sayfiye kasabası.Havası tertemiz, mis gibi.Evler,sokaklar da bir o kadar bakımlı ve düzenli..Kasabayı çevreleyen dağlarda kaya tırmanışı,trekking ve bisiklet turlarının yapıldığını bildiren ilanlar görüyoruz.Bu bölgeyi de daha uzun süre ziyaret edilmesi gereken yerler listesine ekliyoruz.
Tegernsee’den sonra yolumuz Innsbruck’a devam ediyor.Bu rotanın çok keyifli olacağını gitmeden önce de tahmin ediyorduk ama bu kadar sürprizlerde dolu olacağını tahmin etmemiştik.

IMG 9918

IMG 9928

Ormanın içinden kıvrılan yollarda ilerlerken bir anda karşımıza muhteşem bir dağ ve göl manzarası çıkıyor.Geldiğimiz yer Achensee.Alper’e hayal mi görüyorum diye soruyorum.Neyse ki gerçek.Işıl ışıl parlayan mavi yeşil bir su.Yelkenliler ve tekneler gölün keyfini çıkarıyor.Sadece onlar değil göle girip serinleyen ve güneşlenen insanlar da var.Bu keyfi biz de yaşamalıyız diyerek bir giriş buluyoruz.Park yerine sadece 4 euro ödeyerek giriş yapıyoruz.Arabayı parkedip kendimizi buz gibi suya atıyoruz.Su havuz suyu gibi.Dibi taşlık.

IMG 9938

IMG 9941

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR