Suzuki Vitara - Modifikasyon İçin Teknik Çizimler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bipolar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 66,328
Ynt: Suzuki Vitara - Modifikasyon İçin Teknik Çizimler

Ben teşekkür ederim abi, sana bahsettiğim jantlar vardıya onun için arkadaşı sıkıştırıyorum aldığım an jantcıya gösteriyorum bu jantlar olur dedi, hemen kenara ayırıyor ve seni aryorum abi :smiley::smiley:

Etiketler

1.Mesajdaki karter koruması çizimi hakkıda bir uyarı geldi. Mesajın içine ekledim, mesaj olarakda gönderiyorum.. ;)
28-Ağustos-2009Ek Not;
Çizim ölçülerinde yanlışlık olduğu söylendi. Ölçülerin tutmadığına dair bilgi geldi, lütfen ölçüleri kontrol edip kullanın. Hatta kartondan bir ön çalışma yapmak yararlı olacaktır. ;) Yapacaklara Kolay gelsin..

Forumdaki bilgilerden ve çizimlerden yararlanarak 2005 G.Vitara aracıma alt karter koruması yaptık.
İşlemin yapılışı esnasındaki fotoğrafları sizlerle paylaşmak istedim.

karter muhafazaya yeterınce delık/havalandırma bırakmayı unutmayın, motor hararetı ve yag kaçak-alt kontrol için...

SACİT' Alıntı:
Forumdaki bilgilerden ve çizimlerden yararlanarak 2005 G.Vitara aracıma alt karter koruması yaptık.

Sacı bükmek yerine neden kaynağı tercih ettiniz acaba?

SACİT' Alıntı:

Merhaba, elinize sağlık çok güzel olmuş.
Aynı araçtan (lastiklerine kadar :smiley: ) bende de var.
Bende benzer bir çalışma yapmak istiyorum. Kullandığınız malzeme nedir? , ne et kalınlığındadır? ve yapılan levhanın ölçüleri elinizde mevcut mu?
Şimdiden teşekkürler.

bilalr' Alıntı:
karter muhafazaya yeterınce delık/havalandırma bırakmayı unutmayın, motor hararetı ve yag kaçak-alt kontrol için...

Uyarınız için teşekkürler. Her ne kadar hararet sorunu bu araçlarda yaşamasakta kaçak yağ kontrolü için faydalı olacaktır.
( Tabi ön diffi kırdıktan sonra bende anlamıştım :smiley: aslında )

schweps' Alıntı:
Sacı bükmek yerine neden kaynağı tercih ettiniz acaba?

İstediğimiz açıları, tam istediğimiz gibi manuel olarak daha kolay verebileceğimizi düşündüğümüzden ve daha önce ölçülerle ilgili sorun olduğu hakkında bir mesaj okuduğumuzdan dolayı büktürme işine girmedik.

gakyildiz' Alıntı:
Merhaba, elinize sağlık çok güzel olmuş.
Aynı araçtan (lastiklerine kadar :smiley: ) bende de var.
Bende benzer bir çalışma yapmak istiyorum. Kullandığınız malzeme nedir? , ne et kalınlığındadır? ve yapılan levhanın ölçüleri elinizde mevcut mu?
Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar, işlerim yoğunluğu ve arazide yaşadığım kaza nedeni ile aracımın 2 haftayı geçen süredir tamirde olması nedeni ile pek giriş yapamadım.
Ölçüleri burdan almıştım bende ama en kısa sürede bulup tekrar bilgisini aktaracağım, tabi siz henüz yapmadıysanız :smiley:

hakan bey karter muhavaza sacı çizimlerini sitede göremedim ölçüleri yeniden yükler yada özelden gönderirseniz sevinirim

arvenyas' Alıntı:
hakan bey karter muhavaza sacı çizimlerini sitede göremedim ölçüleri yeniden yükler yada özelden gönderirseniz sevinirim

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=12366.0

Şenol Beyin yaptığı uygulama, bende yaptım, bi arkadaştada gördüm. Boyutları çok güzel hazırlanmış, yerine cuk diye oturuyor. 3 veya 5 kapı farketmez, sadece ön tutturma vida yeri değişiyor. Ben 5 kapıda uyguladım.

merhaba ! benim adım abdullah bizim 1993 model 1.6 jlx 5 kapı bi tane suzukı vitaramız var ben onu modifiye ettirmek istiyorum sizce nasıl bir modifiye tekniği uygulamalıyım .. ???

Fotoraf 0014

5K Vitara'lara da uyuor olması ne güzel.
İşe yarıyor olması benim için sevindirici bir haber.
Yalnız rica etsem, 5K için olan farkı bana ölçü olarak bildirseniz de ben ilgili başlıkta gerekli değişiklikleri yapıp onu da eklesem. Mümkün müdür?

msmt' Alıntı:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=12366.0

Şenol Beyin yaptığı uygulama, bende yaptım, bi arkadaştada gördüm. Boyutları çok güzel hazırlanmış, yerine cuk diye oturuyor. 3 veya 5 kapı farketmez, sadece ön tutturma vida yeri değişiyor. Ben 5 kapıda uyguladım.

Ynt: Suzuki Vitara hk.

mrh ben safranbolu/karabükten bilal ben suzuki grand vitara 2.0 v6 24v düşünüyorum ama bir yandanda 1.6 yakıt bakımından.bana hem arazide hemde yolda sorun çıkartmayacak hangisi olur sizce yardımcı olursanız sevinirim.tşk.

2.0.C.24.V. 136.ps.güçlü jiptir... yakıtı 1.6.dan az fazladır.. 1.6.cc. olanın 16V olanı alırsan o da iyidir, daha az yakar... yani ikiside avantajlıdır... :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri