Suzuki Vitara - Modifikasyon İçin Teknik Çizimler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bipolar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 66,333
Ynt: Suzuki Vitara - Modifikasyon İçin Teknik Çizimler

TEŞEKKÜR EDERİM ÜSTAD.HOŞ BULDUK. SİZLERİN TAVSİYELERİ İLE DAHA SAĞLIKLI İŞLER YAPACAĞIMIZA İNANIYORUM. İLGİLİ MALZEMELER İLE HEMEN UFAK UFAK ALETİ TOPARLAMAYA BAŞLIYORUM.ASLINDA İLK HALİNDEN İTİBARENDE TÜM RESİMLERİNİ ÇEKECEĞİMKİ SONRADAN BİR FİKİR OLSUN. TEKRAR TEŞEKKÜRLER.

Etiketler

Yaptıgın tüm işlemleri adım adım fotografla belgeleyip, Garaj bölümünda başlık açıp paylaşabilrsin, arkadaşlar bakıp yorum yaparlar , keyifli ve bilgilendirici olur, heyecanla bekliyoruz. :smiley: taklıdıgın bir nokta olursa çekinmeden sorabilirsin....

Hakan abi gezide senin arabayı gördükten sonra yükseltmeye karar verdim çizimlerden anladığım kadarıyla 4 parca imal edicez 1.si ön amortisörler için 2 adet 2.si şaft için flanş 3.sü arka defransiyel üzerine takoz doğrumudur.Son olarak sorum ön amortisör ler için kullandığın malzemener

Emir_Efe' Alıntı:
Hakan abi gezide senin arabayı gördükten sonra yükseltmeye karar verdim çizimlerden anladığım kadarıyla 4 parca imal edicez 1.si ön amortisörler için 2 adet 2.si şaft için flanş 3.sü arka defransiyel üzerine takoz doğrumudur.Son olarak sorum ön amortisör ler için kullandığın malzemener

Vitara Yükseltme İçin Yapılacaklar Listesi.

4 Adet 5 veya 6 cm Get yaylar için
2 Adet 5-6 cm Ön amortisör uzatma Flanş'ı
1 Adet Defransiyel Askı Takoz uzatma
2 Adet Ön defransiyel için uzun bağlantı kolu

Uygulama aşamasında

Arka Fren hid. hortumu sebest bırakılacak
Arka Defransiyel havalandırma hortumu sebest bırakılacak
Ön amörtisör disk bağlantısı üst delikleri 3mm geri kayacak, Chamber settings ayarı için rotçuya gidilecek.
Amortisör Flanş Uzatması için 6Adet M8 75mm uzun (Net hatırlamıyorum) civata alınacak.
Arka Defransiyel Takoz Uzatması için 4 Adet M8 70mm uzun (Net hatırlamıyorum) civata alınacak.
Arka amortisörler için 7,5cm (Max) uzatma civatası imalat.(Sanırım M8x1mm di, 75mm civta arkasına tornacı yapacaktır.)

Son olarak her yaptıgınız parçayı iyice test edin sağlam bağlayın, ve sonunakadar deneyerek emin olun, sonra ariye çıkın.

Saygılarımla
Hakan Irıklı

KOCACOBAN' Alıntı:
aşmışınız hocam siz
Estagfurullah ,bilgiyi paylaşmak diyelim :smiley:
KOCACOBAN' Alıntı:
bu santana ne oluyo ben tam anlayamadım
Santana Suzuki Vitaranın Eski kasasını üreten İspanyol firmadır. Türkiyedeki "Karsan" gibi nasıl peugeot minibüs üretiyorsa ..
Santana Motors SP (Spain) Eski kasa Vitaraları üretmektedir.

hakan bey vitaranız yükseltirken maliyet ne oldu emeğiniz ayrı tabi malzeme olarak anladığım kadarıyla parça değişimine gitmeden orjinaline ilaveler yapmışsınız elinize emeğinize sağlık sanırım içerenköylüsünüz bende ordayım

Süspansiyon sis. için 150 YTL
Body kit(kupa yükseltme) için 80 YTL
Toplam 230 YTL harcadım.
Süspansiyon 2,5inç,
Lastik'den 1,5 inç,
Kupadan 1,2 İnç yükselttim.
Toplam 5,2 İnç=13,20 Cm yükselttim.

lastikden 1.5 inç yükseltmişsiniz sanırım diferansiyel ile oynamadınız çekişde ve yakıtta farklılık mutlaka oluyordur ne derece olduğunu rakamsal olarak verirmisiniz kanımca 5. viteste ciddi farkediyordur.

Doğrudur, defransiyel olayına girmedim, düz satıhlarda ve araç çok yüklü degilse çekiş ile ilgili bir sıkıntı yok. Araç Japon modellerine göre daha güçlü oldugu için 90-98 Hp 8 Hp fark daha rahat toparlamasını sağlıyor. Ancak 4. Vitesde ve 5. Vitesde cansızlaşa hissediliyor. Biryandanda orjinal ayna ve mahrutilere ellemek istemiyorum. Şu an için memumum.
LPG olarak şehir içi 1 Lt kadar yakıt arttı, yani 100km yol 2 YTL 1000Km 20YTL gibi bir yakıt artışı oldu ;) bence defransiyeli ellemeye gerek yok. Arazi Low drivede pek bişi hissedilmiyor.

slm;
hakan bey ben bülent hani dif..ve aks ı kıran tel.de görüşmüştük. vitara jlx 2001 aracım var aracta yükseltme kiti var nasıl bir lastik alabilirim.? ve siyah saç jant ucuz nereden bulabilirim.(samuraı veya jımny jant ı gibi)
--bide siteye nasıl resim gönderebiliriz. bi yardımcı olurmusunuz. teşekkürler...

http://photobucket.com/ buarada kendiniz bir account açın.
Fotogafları bu siteye yükleyin. yükleme bitince resmin en altındaki linki mesajınızın içine copy paste ile yapıştırın. göndermeden önce ön izleme ile bakın konu böyle.
Saç jant konusunda bilgim yok malesef. Bence gerekde yok vitaranın jantları gayet yeterli.

jetskı suzuki' Alıntı:
--bide siteye nasıl resim gönderebiliriz. bi yardımcı olurmusunuz. teşekkürler...
250 kb.a kadar resimlerinizi cevap ver düğmesini kullanarak cevap yazarken direk mesaja ekleyebilirsiniz.

jetskı suzuki' Alıntı:
slm;
hakan bey ben bülent hani dif..ve aks ı kıran tel.de görüşmüştük. vitara jlx 2001 aracım var aracta yükseltme kiti var nasıl bir lastik alabilirim.? ve siyah saç jant ucuz nereden bulabilirim.(samuraı veya jımny jant ı gibi)
Sorunuza Suzuki/Modifikasyon için Teknik çizimler'de cevap verdim. :smiley: kolay gelsin..

Hakan abi müsadenle jant olayına ben girim :smiley: Bülent bey ben sac jant işini araştırdım eğer istediniz ölçüde örneğin araca 15" jant koyucaksanız uygun bi jant sizde varsa eğer 200 ytl ye sizin araca takılcak şekilde göbek yapılıyor, bende jant yok dersenizde jantlar da yapan ustadan olunca 400 ytl falan mal oluyor, size tavsiyem eşiniz dostunuz eğer aracına çelik jant takmışsa çıkarttığı jantlarda sizin istediniz ölçüyse hiç durmayın alın ojantları göbeklerini yaptırın derim :smiley::smiley:

Saç jant konusunda bilgim yok malesef. Bence gerekde yok vitaranın jantları gayet yeterli.

sellçuk' Alıntı:
Hakan abi müsadenle jant olayına ben girim :smiley: Bülent bey ben sac jant işini araştırdım eğer istediniz ölçüde örneğin araca 15" jant koyucaksanız uygun bi jant sizde varsa eğer 200 ytl ye sizin araca takılcak şekilde göbek yapılıyor, bende jant yok dersenizde jantlar da yapan ustadan olunca 400 ytl falan mal oluyor, size tavsiyem eşiniz dostunuz eğer aracına çelik jant takmışsa çıkarttığı jantlarda sizin istediniz ölçüyse hiç durmayın alın ojantları göbeklerini yaptırın derim :smiley::smiley:
Estagfurullah Selçuk hepberaber kendi formumuzda sohbet ediyoruz :smiley: Kim hangi konuda bilgi sahibiyse buradan paylaşalımki herkez yeni bişiler ögrensin hım bu uyar bunu yapayım gibi fikirleri olsun..Burada Suzukicilere faydası olacak her bilgi altın degerindedir bence, paylaşım ve bilgiler için tşk ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri