Suzuki V-strom 250

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hanifiazzam Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,836

hanifiazzam

Yeni Üye
selamunaleykum suzuki v-strom 250 hakkındaki görüş ve eleştirileriniz neler?
ben wr 125r düşünürken bu motor karşıma çıktı ve kararsız kaldım

Etiketler
Merhaba.
Bana göre 250 cc enduro olmaz :smiley: ki Mondial RX3İ EVO da 250 cc..
Görüntü olarak tamam fakat o parayı ona vereceğime 2007-2008 bmw bakarım yada DL650,CBF600 vs. bakarım.
En azından hem uzunda yormaz hemde kendini kanıtlamış makinalar.

Teşekkürler hocam
önemli değil hocam.
bendede fazla bi bütçe yoktu. 16,000tl ye gittim bajaj dominar 400 aldım.
şu an için aşırı memnunum.
2 kişi 6, vites 7500 devir de 147 km hıza çıktık.
ben 125 kilo, diğer arkadaş 70 kilo.
pişmanmıyım ? herkes dedi yok o para ona verilirmi,onu alacağına cbf600 veya vstrom dl 650 al vs diye. hatta capanord veya varadero al diye ama eski ve yorgun makina alacağıma yeni nesil ve yorulmamış makina aldım.

maddi durumunu,arıza parça vs konularını,yakıtını vs ince hesap yapıp öyle değerlendir derim ben.

önemli değil hocam.
bendede fazla bi bütçe yoktu. 16,000tl ye gittim bajaj dominar 400 aldım.
şu an için aşırı memnunum.
2 kişi 6, vites 7500 devir de 147 km hıza çıktık.
ben 125 kilo, diğer arkadaş 70 kilo.
pişmanmıyım ? herkes dedi yok o para ona verilirmi,onu alacağına cbf600 veya vstrom dl 650 al vs diye. hatta capanord veya varadero al diye ama eski ve yorgun makina alacağıma yeni nesil ve yorulmamış makina aldım.

maddi durumunu,arıza parça vs konularını,yakıtını vs ince hesap yapıp öyle değerlendir derim ben.
Bende gerçekten son söylediğin özellikleri kıyasıya araştırıyorum yani aklım bi Yamaha wr 125 r ye gidiyor bi v- strom 250 ye gidiyor Honda’nın Rallisi’nin tipini beyenemedim açıkcası ve şunuda söylemek isterimki Yen’i sayılırım motorda, gerçi daha önce Yamaha ybr kullanmıştım ama oyarız bir şey olsun istemiyorum inşşallah bize hayırlı olanı seçeceğiz

Bende gerçekten son söylediğin özellikleri kıyasıya araştırıyorum yani aklım bi Yamaha wr 125 r ye gidiyor bi v- strom 250 ye gidiyor Honda’nın Rallisi’nin tipini beyenemedim açıkcası ve şunuda söylemek isterimki Yen’i sayılırım motorda, gerçi daha önce Yamaha ybr kullanmıştım ama oyarız bir şey olsun istemiyorum inşşallah bize hayırlı olanı seçeceğiz

Hakkında hayırlısı olsun.
Ben senin yerinde olsam ne wr125 nede vstrom250 almam.
Sende benim gibi ybr den inip yüksek cc ye binmek istiyorsun.
vstrom 250 den tad alamazsın söyliyim.
en azından aklında bi seçenek olsun Dominar.
ben pişman olmadım. Alırken çok kafamı karıştırdılar ama şimdi diyorumki İyiki almışım..

Hakkında hayırlısı olsun.
Ben senin yerinde olsam ne wr125 nede vstrom250 almam.
Sende benim gibi ybr den inip yüksek cc ye binmek istiyorsun.
vstrom 250 den tad alamazsın söyliyim.
en azından aklında bi seçenek olsun Dominar.
ben pişman olmadım. Alırken çok kafamı karıştırdılar ama şimdi diyorumki İyiki almışım..
Allah hayırlı ve kazasız sürüşler nasip etsin motosikletini gördüm ama nebileyim o tarzlar pek hoşuma gitmiyor daha çok böyle Uzunyol yada endru tipleri hoşuma gidiyor ben yılda bir iki defa uzun yol yaparım diye düşünüyorum geri kalan zamanda da şehirde kullanırım yani Uzunyolda şehir içinde yakıtıda düşündüğüm İçin pek 250 cc bin üstüne çıkmak istemiyorum ama ileride bakarsın fikrimi değiştirim çünkü motosiklet bu bellimi olur ilginiz ve yorumlarınız İçin çok teşekkürler inşşallah birgün yollarda karşılaşmak dileğiyle hoşçakalın

Allah hayırlı ve kazasız sürüşler nasip etsin motosikletini gördüm ama nebileyim o tarzlar pek hoşuma gitmiyor daha çok böyle Uzunyol yada endru tipleri hoşuma gidiyor ben yılda bir iki defa uzun yol yaparım diye düşünüyorum geri kalan zamanda da şehirde kullanırım yani Uzunyolda şehir içinde yakıtıda düşündüğüm İçin pek 250 cc bin üstüne çıkmak istemiyorum ama ileride bakarsın fikrimi değiştirim çünkü motosiklet bu bellimi olur ilginiz ve yorumlarınız İçin çok teşekkürler inşşallah birgün yollarda karşılaşmak dileğiyle hoşçakalın

Öncelikle iyi dilekleriniz için çok teşekkürler.
Umarım yollarda karşılaşırız.
Şunu belirtmek isterim ki, bende bu tarz yani naked tarzı motosiklet düşünmüyordum.
bende enduro kullanmayı tercih ederim fakat şöyle bir durum var,
motoru aldıktan sonra biraz araştırma sonucu, ön tur camı,gidon yükseltme ve 3 lü çanta seti ile tam bir uzun yol makinası haline geldiğini belirtmek isterim.
Yakıt konusunda 100km de şehir içi 3,5-3,7 lt arası, şehirler arası sabit 5000 devirde 2,9lt, 7000devir de 3,1 lt ve 8500 devirde 3,2 lt yakıt tüketimi var. şahsen kendi ölçümüm.

benden size bir tavsiye, eğerki 23-25 bin tl verecekseniz, vstrom dl650 veyahut cb 650f veya cbf600 tercih etmenizi öneririm.
çünki gerçekten 250cc sizi kısa bir süre sonra idare edemeyecek ve verdiğiniz paraya yazık olacak..

hoşçakalın. Allah'a emanet olun.

Öncelikle iyi dilekleriniz için çok teşekkürler.
Umarım yollarda karşılaşırız.
Şunu belirtmek isterim ki, bende bu tarz yani naked tarzı motosiklet düşünmüyordum.
bende enduro kullanmayı tercih ederim fakat şöyle bir durum var,
motoru aldıktan sonra biraz araştırma sonucu, ön tur camı,gidon yükseltme ve 3 lü çanta seti ile tam bir uzun yol makinası haline geldiğini belirtmek isterim.
Yakıt konusunda 100km de şehir içi 3,5-3,7 lt arası, şehirler arası sabit 5000 devirde 2,9lt, 7000devir de 3,1 lt ve 8500 devirde 3,2 lt yakıt tüketimi var. şahsen kendi ölçümüm.

benden size bir tavsiye, eğerki 23-25 bin tl verecekseniz, vstrom dl650 veyahut cb 650f veya cbf600 tercih etmenizi öneririm.
çünki gerçekten 250cc sizi kısa bir süre sonra idare edemeyecek ve verdiğiniz paraya yazık olacak..

Ama ben motosikleti genelde şehir içinde kullanacağım İçin 250 den yukarısı biraz fazla gibi gelir senede bir iki defa uzun yol yaparım belki ama fikirlerinizi değerlendireceğim çok teşekkürler

600cc veya altı enduro tarzı motora yan ve arka çanta koyduğunuzda yan rüzgarlardan fazla etkilenirsiniz sürüş konforu düşer bu tarz motoru şehir içindede zahmet verir çantalar sebebiyle her aradan geçemessiniz 800cc üzeri ağır gerçek turing motor alıp ikinci motor yapmalısınız

600cc veya altı enduro tarzı motora yan ve arka çanta koyduğunuzda yan rüzgarlardan fazla etkilenirsiniz sürüş konforu düşer bu tarz motoru şehir içindede zahmet verir çantalar sebebiyle her aradan geçemessiniz 800cc üzeri ağır gerçek turing motor alıp ikinci motor yapmalısınız
Daha önce Dediğim gibi ben yılda bir iki uzunyola çıkarım. değilse yan çanta takmam sadece arka çanta olur olursa

Bence Honda CRF 250 L alıp keyfinize bakın. Ön cam, yan ve arka çanta ; üstelik yeni alırsanız ABS imkânı da var. Ben gücü sevdiğim için Yamaha WR 250 R kullanıyorum ama CRF almak daha mantıklı.Kolay gelsin.

Bence Honda CRF 250 L alıp keyfinize bakın. Ön cam, yan ve arka çanta ; üstelik yeni alırsanız ABS imkânı da var. Ben gücü sevdiğim için Yamaha WR 250 R kullanıyorum ama CRF almak daha mantıklı.Kolay gelsin.
Tavsiyeniz için teşekkürler ancak Yamaha wr125 r daha kıvrak deyilmi şehir içinde ve yakıt oranında da avantajlı gibi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR