Suzuki Samurai Alıcam Tavsiyeleriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CahitOkyay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 82,408
Ynt: Suzuki Samurai Alıcam Tavsiyeleriniz

Hakan Bey önerilerinize çok teşekkür ederim.

Bu siteden haberdar olup da tavsiye istemeye karar verdiğimde, bu kadar yardım alabileceğim hiç aklıma gelmemişti. Bu siteyi kuran ve yönetenler ne kadar hayırlı bir iş yapmışlar.

Saygılarımla

Etiketler

Arkadaşlar,

Samurai araştırmalarım devam ediyor. Birkaç tane daha buldum ve sizlerden eğer olumlu görüşler alırsam, bu araçlara bakmaya gideceğim. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

1 - http://www.sahibinden.com/sahibinden_satilik_oto-86WQQaXQQ10778524WQQpXQQdisplayitem
2 - http://www.sahibinden.com/1993_model_suzuki_samurai-65WQQaXQQ15907535WQQpXQQdisplayitem

Bir de aklıma takılan bir nokta var. 1996 model iki Samurai'nin resimlerini karşılaştırıyorum, birinde ön farların hemen yanında ikişer adet küçük sinyal lambası benzeri llambalar var. Diğerinde yok. Herhalde 1996 yılına ait iki farklı görünümlü Samurai üretilmemiştir değil mi ?
Bu durumda ilan sahipleri araçlarının modellerini yazarken herhalde çok hassas davranmıyorlar diye düşünebilir miyiz ?

Teşekkürler

Cahitokyay arkadaşım,

dediğin doğru satıcılar bazen yanlış yıl girebiliyorlar. Far yanında sinyalleri varsa 1996-1998 arası samuraidir. 2000-2002 arasıda İspanyol üretimi makaslı samuraidirler. Mümkün olduğu kadar temiz ve iyisini alın, ancak unutmayınki firmalar araçlarıın üretimini durdurduktan sonra 10 yıl daha yedek parça üretirler sonra yan sanayiye kayar...Toyota ve samurailerde yan sanayi HİÇBİR ZAMAN kullanmanızı tavsiye etmem...
Eğer ekonomik durumunuz el verirse jimny alın derim inanılmaz farklılıklar var...

sevgiler,

ilandaki iki araç ta berbat durumda, zor adam olur, gösterge paneli bile haşat olmuş, benim size tavsiye ettigim araçları birdaha göz atın, fiyattan kırarsınız pazarlık yaparsınız, derli toplu araç almış olursunuz, araç toplamaya ugraşmayın astarı yüzünü geçer .

gktango merhaba,

Eğer ben 96 model bir araç alırsam, istediğim yenilemeleri ancak yan sanayi parçalarla yapabileceğimi, ama bunu sizin kesinlikle tavsiye etmediğinizi anlıyorum. Halbuki forumda okuduğum bir konuda Suzuki Samurai parçası bulmak hem kolay hem de ucuzdur deniyordu. Acaba, bu bir çelişki değil mi ?

suzuki vitara parçaları istanbulda samurai parçalarını antalyada bulmak kolay. ayrıca yan sanayi hiç bir zaman tavsiye etmem. siz 1 adet araç beğenin resimlerini atın bana yardımcı olmaya çalışırım özellikleri hakkında..
iyi şanslar

pancarmoturcu merhaba,

Aslında ilk gönderdiğin iki ilandaki araç da bayağı hoşuma gitmişti. Kuşadası'ndakinin arazisi çalışır durumda değil yalnız. Onu çalışır hale getirmek, artı bir de hard top üst kapama neye malolur ? Bunun dışında başka bir masrafa ihtiyacı yokmuş gibi duruyor gerçekten.
Zannedersem Cuma akşamı Kuşadası ya da Bodrum'a bana yol gözüküyor. :smiley:

gktango selam,

Aslında şu ana kadar en beğendiğim (fiyat, görünüm, model vs.. açısından) araçlar şunlar;

1 - http://www.sahibinden.com/superrr_suzuki_samurai_cookk_temizz-98WQQaXQQ6941423WQQpXQQdisplayitem (sağolsun pancarmotorcu'nun tavsiyesi)
2 - http://www.sahibinden.com/sahibinden_satilik_oto-86WQQaXQQ10778524WQQpXQQdisplayitem

* Her iki araç için de 96 model denmiş ama ikinci linkteki araç sanırım 96 değil.
* Her iki aracın da arazi vitesi çalışmıyor.
* Alacağım aracın üzerini hard top kapatmak istiyorum.
* Bunlar dışında kafamdaki modifiyeleri yıllara bölmüş durumdayım. Örneğin ilk yıl üzerinin kapanması, döşemeler ve gösterge tablosu ikinci yıl lastikler (gerekiyorsa yükseltme işlemi) ve arazi vitesi vb...

tabiki telefon açıp sahibine, özelliklerini ve aracın durumunu sormak lazım ,yoksa araç iki çeker çıkar ,onu eleyin,, digerlerine tel ulaşın şehirdeki galericileride gitmişken gezin ,kış sezonu çogu satılıktır .inşallah temiz birtane araç alıp gelirsiniz.

selam,
beyaz olanı 1996 model helezonlu sistemdir. Araç rent a cara girdimi öğrenmen gerek.
kırmızı olan 1995 model ama 1996 çıkışlı veya kayıtlı olabilir. makaslıdır.

başka ne öğrenmek istersin?

pancarmotorcu' Alıntı:
tabiki telefon açıp sahibine, özelliklerini ve aracın durumunu sormak lazım ,yoksa araç iki çeker çıkar ,onu eleyin,, digerlerine tel ulaşın şehirdeki galericileride gitmişken gezin ,kış sezonu çogu satılıktır .inşallah temiz birtane araç alıp gelirsiniz.

İki çekeri dört çeker haline getirmek çok mu masraflı olur ?

gktango' Alıntı:
selam,
beyaz olanı 1996 model helezonlu sistemdir. Araç rent a cara girdimi öğrenmen gerek.
kırmızı olan 1995 model ama 1996 çıkışlı veya kayıtlı olabilir. makaslıdır.

başka ne öğrenmek istersin?

Mesajımda yazdığım modifikasyonları yapmak sizce ne kadar bir bütçe gerektirir ? Ayrıca bunları İstanbul'da yaptırabileceğim yerler tavsiye edebilir misiniz ?

Cahit Bey bu konuda daha önce eşşekten düşmüş birisi olarak size bir dost tavsiyesinde bulunsam umarım alınmazsınız

Hepimizin hedefi uygun fiyatlı bir araç alıp kendi kafamıza göre toparlayıp sonra da ona binmektir ancak bu genele böyle olmaz. Sitede şu an onlarcası olan satış ilanları genelde bu toplanmış araşlardan oluşur. Aracı toplarken o kadar meşakket çekersiniz ve bıkarsınız ki araç toplandığında binilecek kıvama geldiğinde ya o aracı toplamak yerine çok daha iyi toplanmışına harcanmış paradan daha fazla para harcamışsınızdır ya da bütçeyi çok aşmışsınızdır arabaya binecek para kalmaz ve kaçınılmaz son oalrak harcadığınız paranın çok altında satarsınız. Bence siz araç alıp toparlamaktan ziyade sorunsuz ya da başka bir deyişle sıfır sorunlu bir araç alın bunun için suzukiler açısından şanslısınız grand otoya aracı götürün gezenbilirden geldiğinizi söyleyin parasını verip -ki çok düşük bir ücrettir- ekspertiz yaptırın ve oradan onay alırsanız aracı alıp rahat rahat binin sadece yağına suyuna bakın rahat edin derim. Efendim elimdeki bütçe şu an uygun değil derseniz bu arada o bütçeye 3-5 bir şeyler eklemeye devam edin bir yandan da ilan sitelerinde ve burada zaman zaman gerçekten temiz araçların çok uygun fiyatlara satılanlarını takip edin denk geldiğinizde de alın. Bu süre 2 ay da olabilir 5 ay da ama asla sanayiye gidip parçacıyla ustayla toparlamayla uğraşacağınız bir araç almayın. Denk geldiğinde zaten maddi imkanlarınız beklemeden kaynaklanan birikimle daha iyi olacaktır aradaki açığı da pazarlıkla vs kapatırsınız. Heyecanınızı hissedebiliyorum ama bu söylediklerimi daha önce eşşekten düşmüş birisinden dinlediğinizi düşünerek dikkate alın. Hayırlısıyla iyi bir araç almanızı ve uzun süre sorunsuz binmenizi diliyorum.

Ayrıca mesajlarınızdan anladığım kadarı ile standart 4x4 suzuki bir arazi aracı sizin her işinizi görür modifiye vs yapmanız gerekmez.

CahitOkyay' Alıntı:
Mesajımda yazdığım modifikasyonları yapmak sizce ne kadar bir bütçe gerektirir ? Ayrıca bunları İstanbul'da yaptırabileceğim yerler tavsiye edebilir misiniz ?

Selam Cahit Bey,

bi kaç gündür şehir dışındaydım..bi hayli ilerlemiş konu ;D ;D
Gökhan Bey samu otoritesidir.
Hasan Bey genel 4x4 otoritesi(elinden geçen makinaların tamamına hastaydım..91 hilüx'ü istedim vermedi) :'(
Şu ana kadar linklerdeki samuların hiçbirini beğenmedim..4x4 olayı iptal edilen araçların en iyi ihtimalle 500 TL ön şaft,200 TL işçilik,(HUB'lar çalışıyorsa?) kadar masrafı olur...birde arazi şanzumanı vs.sökülmüşse yaklaşmamakta fayda var..
Naçizane bi araç tarif edeceğim..sitelere bakınız, Kayseride..92 model,beyaz..çamurluk dodikleri siyaha boyalı,jantları 16'' willys jantı ve siyah..işte o araba..ben onu 2005'te,İst.bebek'ten ilk sahibi yaşlı bir gazeteciden aldım..''anlatacaklarımı bilenler cevaplayacaktır''..o aracın poyraları otomatik kilitlidir ve orjinal altimetresi vardır(eğim ve yükseklik ölçer)..hiç bir samu'da orjinalinden görmedim..
gayet hoş bir Samu'dur..keşke bulsamda linki göndersem. :-\

buldum..bulduuum ;D
http://www.araba.com/2218441.html

bende İst.'a verdim,oradan Kayseriye kadar gitmiş..rent'e bulaşmadığına garanti ederim...daha ne olsun..
kolaylıklar dilerim..
beyler,yorum alalım..

Ali hocam arac baya güzelmiş ederinide istiyorlar fiyatıda biraz daha makul olsa işte bu arac diyecem

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR