Suzuki S*4 Crossover Olarak Geldi Gelmese De Olurdu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan amadeus99 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,412

amadeus99

Ana Kamp
Yer
moskova
evet arkadaşlar, benim c4'ü hafifde olsa arazi kabiliyeti olan bir araçla değiştireyim diye bu aracı bekliyordum, sonuç geldi.

51.000 tl'den başlıyor uygun gibi di mi şimdi şaka gibi olan kısma geçelim, dizel farkı 13.000 tl, otomatik farkı 13.000 tl, 4*4 farkı 6.000 tl.

yani benzinli otomatik 4*4 alacaksan araç 70.000 tl oluyor, daha ucuza 4*4 180 hp bu araçtan çok daha büyük ikinci eli, servis ağı çok daha avantajlı kuga var !!!!
,
aracın ingiltere başlangıç fiyatı 15.000 sterlin en üst donanım 4*4 otomatik 18.000 sterlin. dizel farkı 5000 tl civarı, 4*4 3000 tl civarı ama ben en çok otomatiğe takıldım zira ucuz olsun diye kullanılan cvt şanzıman farkı ingilterede 2000 tl civarı iken tükiye'de 13.000 tl.

ford kuga 21.000 sterlinden başlıyor ingilterede yani en dolu suzuki versiyonundan 10.000 tl daha yüksek fiyattan giriş yapmış, türkiye'de ise suzuki kuga'dan daha pahalı. allah akıl fikir versin deyip geçiyorum.

Etiketler
Ynt: Suzuki S*4 Crossover Olarak Geldi Gelmese De Olurdu

bu suzuki Türkiyeyi anlamak çok zor araç satmamak için ellerinden geleni yapıyorlar resmen

yazının tamamına katılıyorum fakat Kuga rakip olabilecek bir araç değil kanısındayım.
http://www.youtube.com/watch?v=xcnJBTH2J0s

S-cross yukarıdaki videodaki eski sx4 den tamamen farklı. Tamamen yeni motor ve yeni sistem bir 4x4 sistem mevcut. Henüz offroad videolari mevcut değil ama yeni sistem bayagi bir iddaliösuzuki. Yeni dizel motor 120 hp ve 320 nm tork mevcutki, 1,6 lt hacmiyle grand vitaralada satis rekoru kırabilir eger tr e getirirlerse. Yeni cekis sistemi http://www.youtube.com/watch?v=mrNNZAOpYrM videosunda anlatiliyor.
Fiyat yüksek geldi banada ama bu son zamanlardaki dövizin yükselişine paralel, bu yükselme 2nci elde bu kadar değil.

veteriner' Alıntı:
Aslında İspanya Santana motor tarafından üretilen JLX in güncel 1.6 dizel versiyonunu getirseler mükemmel olur.
kesinlikle ispanyada santana üretiyor ama viyetnamda hala jlx kasanın dizel ve benzinli 3 ve 5 kapılı sıfırı üretiliyor

aracı inceledim arka koltuk diz ve baş mesafesi hatta ön koltuk baş mesafesi ciddi sorunlu. onun dışında iç mekan eh işte uğraşmışlar en azından. quasqai'ye benziyor ama çok ufak tefek bir araç suv'u geçtim crossover havası bile yok.

bu arada ekleyeyim fiyatlarda donanım farkı ile birlikte otomatik 13.000 tl oluyor, zira en alt donanımda otomatik yok. zaten donanım listesi de bir garip. velhasıl işi zor.

S-Cross, Kuga karşılaştırmasını gördüm. Bence Suzuki'ye biraz haksızlık yapmışsınız.
Kuga'nın baz 4x4 versiyonu Trend, türkiye'de 74,000 TL'den satılıyor. Ama SUV segmentinde baz araçlar hiç tercih edilmediğinden, bu araç da neredeyse hiç satılmıyor.
Kuga'nın Türkiye'de satan 4x4 versiyonları Titanium ve Selective...
Titanium'un fiyatı 81,000 TL, Selective'in fiyatı da 88,000 TL
Bunlara göre S-Cross hayli uygun kalıyor.
Suzuki hayli dolu bir araç yapmış. 4x4 Allgirp teknolojisi hayli kullanışlı... yakıt tüketimi de süper

deapsea' Alıntı:
S-Cross, Kuga karşılaştırmasını gördüm. Bence Suzuki'ye biraz haksızlık yapmışsınız.
Kuga'nın baz 4x4 versiyonu Trend, türkiye'de 74,000 TL'den satılıyor. Ama SUV segmentinde baz araçlar hiç tercih edilmediğinden, bu araç da neredeyse hiç satılmıyor.
Kuga'nın Türkiye'de satan 4x4 versiyonları Titanium ve Selective...
Titanium'un fiyatı 81,000 TL, Selective'in fiyatı da 88,000 TL
Bunlara göre S-Cross hayli uygun kalıyor.
Suzuki hayli dolu bir araç yapmış. 4x4 Allgirp teknolojisi hayli kullanışlı... yakıt tüketimi de süper

hocam kuga 65'e girmişti 3 ayda deli zam yemiş. bu arada kuga ile karşılaştırmamak lazım gerçekten zira kuga ile ciddi boyut farkı var.

yurtdışı fiyatları olarak bakınca suzuki'nin kazığı ortaya çıkıyor.

Aracım 2013 SX4 S- Cross 1.6 ddis All grip GL+ bunu karavan çekmek için aldım. Şubat ayında.
Araç (dizel manuel 4*4)
Araç 1380 kg 2 ton a kadar karavan çekebiliyor.
Rahat etmeniz açısından 1500 ü geçmemeniz öneriliyor. Karavan bağlayınca tüketimleri yazarım 1-2 aya kadar alıp bağlayacağım.
Şu an Şehir içi 5,7lt/100 km gösteriyor araç bilgisayarı. Gerçektede 6 lt yakıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR