Suzuki Ön Koruma Demiri Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Can* Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,193

Can*

Yeni Üye
iyi günler herkese

istanbulda ön koruma demiri ve basamak satan tavsiye edebileceginiz bi magaza bir dükkan varmıdır

Syg

Etiketler
Ynt: Suzuki Ön Koruma Demiri Hakkında

orjinal koruma istiyorsanız suzuki özel servisler yada yedek parçacılar ile irtaba geçin onlar getirtir.paslanmaz krom borudan istiyorsanız ( ki bence imalatçılar bilinçsiz ve suzuki hatlarına uygun yapmıyorlar ve yakışmıyor-zevk meselesi) sanyiide gezin beğenin fiyat araştırın çok yapan ve satan yer var. AMA ASIL SORUN ŞU : yeni trafik muayene uygulamaları gereği trafik muayenesini yapacak olan TÜV kesinlikle ve kesinlikle ruhsata işli dahi olsa öndeki bu koruma demirlerini muayeneden geçmemesi için asli kusur kabul ediyor ve onaylamıyor, muayene için vize vermiyor. Kaynak : şu an TÜV istasyonunda görevli ve yetkili yakın bir arkadaşım.

saolun ama bişi sorcam o orjinal kormalarda demir boru halindemi ? yani bu resimdeki korma sağlammıdır ? sanırım orjinal olanlar bundan?

3908859223459768a241gf5.jpg

evet GV için yukarıdaki kouma orjinal olup polyamid (yanlış yazmış olabilirim) gibi sert kırılmaz bir plastik mamuldür. avantajı paslanmaz.

Bir önceki jlx kasalardaki ise aşağıdaki ürün orjinali olup pik demir dökümdür.görünümü güzel ancak bir kaç senede bir bakım ister özellikle ek yerleri pas ve kabarma yapıyor ilgilenilmezse.dez avantajı çok ağırdır gereksiz 20-30 kiloluk bir ağırlık taşıyor araba ama orjinal herzaman güzeldir.

[attachment=1]

Evet bizim araba GV bu aksesuari servislerden temin edebilirmiyiz peki ?

ön koruma demirini bende arastırdım vitara jlx icin ama ic acıcı bir sonuc aldıgım söylenemez. servislerde bulunmuyor ve suzukinin genel merkezi türkiyede izmitte orayıda aradım sonuc olarak: AB uyum yasaları geregi yaya güvenligini tehlikeye soktugu icin satısı yasaklarmıstır seklinde bir cevap aldım. geriye cikma secenegi kaliyor o konudada sagolsun arkadaslar yol gösterdiler. ama far korumasi eksik oldugundan tercih etmedim. bence sanayiden git begen öyle biseler yaptir en güzeli...

bu demir benim aracın kaskosu gibi. olmasaydı şimdiye 3-5 bin tllik tamirat yapmıştım. pik döküm bir korumam var. 10 sene önce alanyada görev yaptığım yıllarda bir karoserci yapmıştı . iki üç kaza yaptım. birisini hiç unutmam izmir sahilyolunda çok hızlıydım yerler yaş duramadım palıoya patlattım arkadan. Palio zaten hamur gibi bir araç çarptığım yer elmadan bir ısırık alırsınız ya onun gibi oldu. benim demir olmasa bende haşat olurdum. pek adil bi durum değil ama naparsın. Bizdeki jlx e demir yapıpılıyor ama gv araçta basit durur. orjinal bakın derim. ayrıca estetik olsun diye aracın yaklaşma ve uzaklaşma mesafelerini bozmayın.

arkadaslar merhaba ;

elimde g.vitara ön koruma ve yan basamaklar mevcut isteyenler irtibata geçebilirler 05322631151 serdar

Big 15357321syz

Big 153573216ju

adogan' Alıntı:
gv için ön tampon koruayı ne kadara temin edebilirm
İyi günler !
Aracınız 2004-2006 arası üretilen G.Vitaralardan ise orjinal ön korumasını İzmir'de bir çıkmacıda gördüm, isterseniz telefonunu verebilirim. Ayrıca bahsettiğim yerde belirttiğim yıllarda üretilen hasarlı bir G.Vitara var. Yetkili kişi, ihtiyaç olduğu takdirde parçaları söküp sattığını belirtmişti, çoğu parça aracın üzerinde duruyor.

Mustafad' Alıntı:
İyi günler !
Aracınız 2004-2006 arası üretilen G.Vitaralardan ise orjinal ön korumasını İzmir'de bir çıkmacıda gördüm, isterseniz telefonunu verebilirim. Ayrıca bahsettiğim yerde belirttiğim yıllarda üretilen hasarlı bir G.Vitara var. Yetkili kişi, ihtiyaç olduğu takdirde parçaları söküp sattığını belirtmişti, çoğu parça aracın üzerinde duruyor.

acaba bahsettiğiniz çıkmacıda 2006 sonrası jimny de varmı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR