Suv Araç Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ErenS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,237

ErenS

Yeni Üye
Öncelikle selam dostlarım forumda yeniyim, hata yaparsam kusuruma bakmayın.:smiley:

Şu anda kullandığımız araç bize küçük gelmeye başladığı için SUV araçlara bakmaya karar verdik, araç orta seviye arazide iş yapabiliyo ve bagajın gerçekten büyük olması gerekiyo (arka koltuklar yatınca uyunabilecek seviyede) En düşük 2003 model olması, kilometresinin 200bini geçmemiş olmasını istiyoruz(bütçenin çok altında kalırsa kilometre sorun değil komple yenileme yapılabilir diye düşünüyorum.).Araç günlük aktif bir şekilde kullanılacak o yüzden yakıt tüketimi önemli.
Bütçe 200 bin,
Şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Hafif arazi için, kullananlar beğeniyor. Bagajı taleplerinizi karşılar.
Aşağıda bu konuda linkler var.

Az yakan suv zor biraz, kia sorento tavsiye ederim bakımları zamanında yapılmış, hor kullanılmamış her araç güzeldir tercihen düşük km her zaman iyidir
Ben dede sorento, 2005 model var memnunum

Az yakan suv zor biraz, kia sorento tavsiye ederim bakımları zamanında yapılmış, hor kullanılmamış her araç güzeldir tercihen düşük km her zaman iyidir
Ben dede sorento, 2005 model var memnunum
bütçenin altında kalan araçların çok yakması sorun olmaz. Bende bugün Sorento bakmaya başladım, diğer araçlara göre biraz daha yeni duruyor fakat çok bilgim yok ,kronik sorunları hakkında vb. biraz bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

bütçenin altında kalan araçların çok yakması sorun olmaz. Bende bugün Sorento bakmaya başladım, diğer araçlara göre biraz daha yeni duruyor fakat çok bilgim yok ,kronik sorunları hakkında vb. biraz bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.
Şehir efsanesi olan, viraj demiri hepsinde var olmayanı yok diyeyim baştan ve o 140hp bu 170hp daha az yakıyor lafı yalan ikisi arasındaki fark çok az ( 2003-2006 140hp 2007-2010 170hp) vites hem otomatik hem Manuel olabiliyor şanzımanı çok sahlamdır bakımlı ve ellenmemiş olanı her aman tercihimdir

ağır arazi olmayacak ise 2.0 IX35 hyundai tavsiye ederim.
yeni teknoloji, az yakıyor, geniş araç. doğru lastik ile hafif arazide iş yapar. ben sıfır kış lastikleri ile çamurda iyi yol yapmıştım, baya da şaşırttı beni. iyi bir AT ile üzmez tahminimce. ayrıca çok güçlü motor, inanılmaz iyi ara hızlanma. kısaca artısı çok..
bagaj büyüktü.
eski teknoloji araç alacağıma bunu alır gerekirse tepeye de çadır alır rahat rahat kamp yaparım.
7-7,5 lt uzun yol tüketimi (90-110 arası hızlarda) şehir içi normal trafikte 8,5 i geçmedi bende.

noloji, az yakıyor, geniş araç. doğru lastik ile hafif arazide iş yapar. ben sıfır kış lastikleri ile çamurda iyi yol yapmıştım, baya da şaşırttı beni. iyi bir AT ile üzmez tahminimce. ayrıca çok güçlü motor, inanılmaz iyi ara hızlanma. kısaca artısı çok..
bagaj büyüktü.
eski teknoloji araç alacağıma bunu alır gerekirse tepeye de çadır alır rahat rahat kamp yaparım.
7-7,5 lt uzun yol tüketimi (90-110 arası hızlarda) şehir içi normal trafikte 8,5 i geçmedi bende.

Merhabalar

Sizin deneyiminiz ve nezaketiniz için size danısmak istedim

forester xt 2016-17
prado 2010-2011
pajero 2015-16

bu 3 arac arasında hangisine yönelirdiniz?

Merhaba,

Bahsi geçen 3 markanın modelleri arasında teknik özelliklerinden bağımsız olarak servis, yedek parça, 2.el pazarı gibi konularda toyota'yı tavsiye ederim.
dediğiniz dogru da arada %50 fiyat farkı var, değer mi? ya da tersten soracak olursak bu sorunlara çözüm yok mu ?

zira malum sitede ilanlar benzer kondüsyon araclar icin forester 350k₺ pajero 525k₺ iken prado 650k₺ civarında. Aradaki fark bu riske değer mi?

Not: 5 sene Prado 120 4.0 kullanıcısıydım.

dediğiniz dogru da arada %50 fiyat farkı var, değer mi? ya da tersten soracak olursak bu sorunlara çözüm yok mu ?

zira malum sitede ilanlar benzer kondüsyon araclar icin forester 350k₺ pajero 525k₺ iken prado 650k₺ civarında. Aradaki fark bu riske değer mi?

Not: 5 sene Prado 120 4.0 kullanıcısıydım.
Burada etken değeri bulunduğunuz şehir belirliyor. Genelde büyük şehirlerde tüm markaların servisleri bulunabiliyor. Ama nispeten daha küçük şehirlerde her markanın özel yada yetkili servisi yada anlayan ustası bulunmayabilir. Zaten kıyaslanan araçlar arasında ezici farklar yok. Burada duster ile prado kıyaslanmıyor. Sadece forester biraz daha şehirli bir suv. Siz zaten prado da epey deneyim kazanmışsınızdır. Ola ki pajero aldınız, aradaki fark aracın arıza çıkarabilecek tüm eksiklerini karşılar.

Benim anlatmak istediğim basit bir şey için dahi sanayide güvenebileceğiniz bir servisiniz yada ustanız olması durumu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri